Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By tberent -  13 paź 2017, 18:36
 łódzkie
#257689
vREDy pisze:Założony czujnik 1K8 951 171 i działa. Reasumując najprawdopodobniej czujniki o oznaczeniu rozpoczynającym się na 5Q... nie są kompatybilne z elektroniką MK5. 1K8 i 7N0 (wersja z 3 czujnikami) można śmiało instalować. Lampki z ramką kupować nie trzeba, można ją łatwo dostosować do swojej obecnej - kilka postów wyżej grafiki z porównaniem.
Szkoda ze nie widziałem tematu to bym Ci oszczędził zakupów. OIII G7 to zupełnie inny CAN i nie miało to prawa chodzić. Fajnie ze się udało.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By TheStig -  29 lis 2017, 1:15
 dolnośląskie
#259517
Panowie powoli pada mi syrena, na AutoScanie wyrzuca błąd i nie już tak głośna jak wcześniej. Chcę ją wymienić, ale przeglądając filmy na YT zauważyłem że syreny w golfie 7 passacie b8, mają 'fajniejszy' dźwięk, syreny na allegro są tańsze, na oko też jest złącze 3pinowe. Moje pytanie brzmi czy podejdzie, czy tak samo jak czujnik ruchu, jest sterowana innym canem? Będę wdzięczny za odp.
By pawlo9143 -  06 gru 2017, 0:15
 podkarpackie
#259832
Witam, mam problem z alarmem. Wyskakuje błąd " brak komunikacji z syrena" wymieniłem syrene na nowa i nic to nie dało. prady do niej dochodzą. nie migaja kierunki ani nic z tych rzeczy. Już nie wiem gdzie szukać przyczyny. Myslalem, że jest może odłączona tak jak ktoś pisał wcześniej w lewym słupku ale nie znalazłem tam wyłącznika/włącznika- Chyba, że znajduje się on w innym miejscu? bezpiecznik jest OK
By krisv -  16 sty 2018, 21:34
 mazowieckie
#261069
Panowie ja u siebie posiadam fabryczny alarm z 2005 r i chce teraz przenieść czujnik dozoru wnętrza do lampki podsufitki. Który czujnik podpasuje
- dozór z 3ma czujnikami
- dozór z 2ma czujnikami

Stare linki na pierwszych stronach wygasły, z góry dziękuję za odp.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 sty 2018, 21:41
 pomorskie
#261072
pawlo9143 pisze:
06 gru 2017, 0:15
Witam, mam problem z alarmem. Wyskakuje błąd " brak komunikacji z syrena" wymieniłem syrene na nowa i nic to nie dało. prady do niej dochodzą. nie migaja kierunki ani nic z tych rzeczy. Już nie wiem gdzie szukać przyczyny. Myslalem, że jest może odłączona tak jak ktoś pisał wcześniej w lewym słupku ale nie znalazłem tam wyłącznika/włącznika- Chyba, że znajduje się on w innym miejscu? bezpiecznik jest OK
Kierunki powinny mrygać nawet nie posiadając alarmu
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  16 sty 2018, 21:50
 dolnośląskie
#261074
krisv pisze:
16 sty 2018, 21:34
Panowie ja u siebie posiadam fabryczny alarm z 2005 r i chce teraz przenieść czujnik dozoru wnętrza do lampki podsufitki. Który czujnik podpasuje
- dozór z 3ma czujnikami
- dozór z 2ma czujnikami

Stare linki na pierwszych stronach wygasły, z góry dziękuję za odp.
Z trzema
Awatar użytkownika
By Cimek -  16 sty 2018, 22:26
 opolskie
#261080
Ramka lampki się różni. W mk6 jest taki cypelek, który blokuje.
By lukasjak -  16 sie 2018, 23:59
 mazowieckie
#267450
Witam, mógłbym prosić o pomoc w kodowaniu alarmu?
Wszystko już mam podłączone (oprócz włożonego bezpiecznika :) ), teraz tylko pytanie. Koduje się go w module komfortu czy Bordnetz ? Oraz które bity muszę pozaznaczać ?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź. :hi:
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14