Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By cbool333 -  24 sty 2017, 21:10
 kujawsko-pomorskie
#246529
To racja ale...wracając do mojego najważniejszego pytania.... Czy ten alarm można używać ze wszystkimi następującymi wymaganiami:
1. Przed uruchomieniem auta należy nacisnąć ukryty wcześniej przycisk bo nie odpali
2. Auto zgaśnie jeżeli na uruchomionym aucie coś załączy cykl alarmu! np. w sposób następujący...(i tu punkt trzeci)
3. Otworzenie i zamknięcie (a dokładniej zamknięcie) drzwi na uruchomionym aucie załączy alarm i zgaśnie jeżeli guzik nie zostanie wciśnięty w przeciągu kilkunastu sekund, czyli złodziej przejedzie około 100 metrów max (tak mam w aucie golf 4 na alarmie mat (model tego mat to chyba 1700)

Pytam jeszcze raz bo sprzedawca (który też jest producentem) twierdzi, że z tych punktów które napisałem 2 i 3 odpada bo potrzeba zmian w oprogramowaniu. Ściemnia bo się boi czegoś? Ściemnia od tak?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  25 sty 2017, 13:13
 śląskie
#246558
wszystkie alarmy na CAN są cyfrowe czyli mają program. Jeśli tego w programie nie ma to trzeba to dopisać a dla jednej sztuki zapewne tego nie zrobią.
Uniwersalny alarm to analogowy ale to jest gruba rzeźba do podłączenia w naszym aucie i nie działa to jak potrzeba.
Miałem taki u siebie i wyje....m go w bardzo szybkim czasie hehe
Szukaj innego producenta alarmów can który ma antyporwanie
Awatar użytkownika
By damagus -  01 maja 2017, 21:12
 śląskie
#251304
Cześć.

Chcę do swojego Golfa z fabrycznym alarmem podłączyć czujnik udarowy, wstrząsowy, uderzeniowy jak kto woli. Mam czujnik który wymaga podłączenia 3 przewodów(plus, masa, sygnał(podaje masę przy wyzwoleniu)). Mam pytanie, gdzie mogę się z tym wpiąć? Nie mam dozoru wnętrza ani czujnika odholowania więc może w ten PIN na komforcie? Chyba, że jest jakiś dedykowany PIN na czujniki dodatkowe?
By vREDy -  03 maja 2017, 16:25
 zachodniopomorskie
#251359
Cześć! Czy pomógłby mi ktoś z aktywacją dźwięków przy otwieraniu/zamykaniu drzwi? Po zakupie w swoim Golfie miałem wymontowany uchwyt i syrenę, był tylko kabel pod błotnikiem. Zakupiłem uchwyt oraz syrenę 1K0951605C. Po zamontowaniu i podłączeniu wszystko jest ok, zamknąłem drzwi i przez otwarte okno otworzyłem maskę - alarm pikał jak szalony + migały światła awaryjne, tak więc chyba działa. Brakuje mi tylko sygnału przy otwieraniu/zamykaniu. W kodowaniu nic nie zmieniałem, ponieważ wszystkie opcje były już włączone, a sygnału nie słychać.

Moje ustawienia kodowania:
Obrazek

Mam jeszcze drugą syrenę 1K0951605C, która zachowuje się tak samo - syrena wyje przy otwieraniu maski przez otwarte okno/odłączenie jej od wtyczki przy zamkniętym samochodzie, ale brak tego piknięcia przy otwieraniu/zamykaniu. VCDS nie pokazuje błędu syreny.
By vREDy -  04 maja 2017, 19:02
 zachodniopomorskie
#251402
Dexter23pl pisze:zaznacz HORN bo BLINK to tylko miganie
Myślałem, że HORN dotyczy amerykańskiej wersji i będzie mi trąbiło klaksonem. Po zaznaczeniu wszystko działa jak powinno, dzięki wielkie! :ok:
Awatar użytkownika
By daro459 -  07 maja 2017, 13:48
 kujawsko-pomorskie
#251571
Witam!wczoraj bawiłem się cały dzień i pół nocy z montażem oryginalnego alarmu,niestety alarm nie działa :sad:
W module komfortu wyskakują trzy błędy :
Obrazek
Syrenka na pewno nie dobra bo z końcówka A ale nie wiem co z czujnikami, mam lampkę z Jetty A6 5C0 951 171,przycisk w słupek 1T0962109 . Znalazłem syrenkę na alledrogo z paska B8 5Q0951605 podejdzie taka ?? koleżko ma też 1K0951605C/D która lepiej wziąć ?? koleś jeszcze czujniki 3C0951171A od paska B6 i tez zastanawiam się czy nie wziąć od razu bo skoro moje pokazują błąd to pewnie nie sprawne,czy jest możliwość że po podłączeniu sprawnej syrenki wszystko zacznie hulać ??
By vREDy -  23 maja 2017, 13:20
 zachodniopomorskie
#252247
Mam jeszcze jedno pytanko dotyczące pikania przy otwieraniu/zamykaniu. Gdy otwieram drzwi z pilota, klikając jednokrotnie przycisk na pilocie, syrena się nie odzywa - drzwi się otwierają, lecz brak dźwięku. Natomiast jeżeli kliknę drugi raz na pilocie otwartą kłódkę, dźwięk się pojawia. Przy zamykaniu auta za każdym razem słychać dźwięk. Czy za to również odpowiedzialna jest jakaś opcja w VCDS czy może jest to wina pilota? Pozdrawiam.
By arli16 -  28 maja 2017, 5:57
 warmińsko-mazurskie
#252408
Witam,
podłączyłem alarm według takiego schematu:

Obrazek

i nie działa! do tego pojawiły się takie błędy:

00988 - Lamp for Brake Light; Right (M10)
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

00061 - Footwell Lights
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

00985 - Right Tail Light (M2)
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

01064 - Terminal 58d; Interior Dimming
010 - Open or Short to Plus - Intermittent

02399 - Control Circuit for Terminal 30 for Interior Illumination
009 - Open or Short to Ground - Intermittent

00834 - Signal for Activation of Heated Rear Window
009 - Open or Short to Ground - Intermittent

01800 - Light Switch (E1)
008 - Implausible Signal

02071 - Local Databus
004 - No Signal/Communication - Intermittent

00059 - Terminal 30 for Interior Lighting
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

01520 - Rain and Light Recognition Sensor (G397)
004 - No Signal/Communication - Intermittent

Proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
By Cimek -  28 maja 2017, 10:02
 opolskie
#252412
vREDy pisze:Mam jeszcze jedno pytanko dotyczące pikania przy otwieraniu/zamykaniu. Gdy otwieram drzwi z pilota, klikając jednokrotnie przycisk na pilocie, syrena się nie odzywa - drzwi się otwierają, lecz brak dźwięku. Natomiast jeżeli kliknę drugi raz na pilocie otwartą kłódkę, dźwięk się pojawia. Przy zamykaniu auta za każdym razem słychać dźwięk. Czy za to również odpowiedzialna jest jakaś opcja w VCDS czy może jest to wina pilota? Pozdrawiam.
Nie wiem czy dostałeś odpowiedź. W vcds jest opcja sygnalizowania HORN i BLINK (chyba że ktoś ma PL to klakson i błysk) na otwarcie i zamykanie osobno.
Teraz nie pamiętam czy w bordzie, czy w komforcie :hmmm: :hmmm:

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
arli16 pisze:Witam,
podłączyłem alarm według takiego schematu:

Obrazek

i nie działa! do tego pojawiły się takie błędy:

00988 - Lamp for Brake Light; Right (M10)
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

00061 - Footwell Lights
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

00985 - Right Tail Light (M2)
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

01064 - Terminal 58d; Interior Dimming
010 - Open or Short to Plus - Intermittent

02399 - Control Circuit for Terminal 30 for Interior Illumination
009 - Open or Short to Ground - Intermittent

00834 - Signal for Activation of Heated Rear Window
009 - Open or Short to Ground - Intermittent

01800 - Light Switch (E1)
008 - Implausible Signal

02071 - Local Databus
004 - No Signal/Communication - Intermittent

00059 - Terminal 30 for Interior Lighting
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

01520 - Rain and Light Recognition Sensor (G397)
004 - No Signal/Communication - Intermittent

Proszę o pomoc!
Błędy żarówek-działa Ci oświetlenie jakiekolwiek?
Podociskaj jeszcze raz kostki, bo nie powinno być tych błędów
By arli16 -  28 maja 2017, 14:14
 warmińsko-mazurskie
#252422
Cimek...załatwiłem sprawę z błędami. Ale nadal nie działa alarm. Zastanawiam się czy syrena jest sprawna(prąd dochodzi), jak ją sprawdzić czy działa i daje sygnał. Podłączyłem kable jak na zdjęciu. W vag zaznaczyłem opcję "siren intalled" i " horn" i cisza. I jeszcze jedno pytanie: czy włącznik dezaktywacji cały czas jest podświetlony na czerwono?
By vREDy -  28 maja 2017, 18:26
 zachodniopomorskie
#252430
@arli16, zamknij auto i odłącz wtyczkę od syreny. U mnie z automatu zapalają się awaryjne + odłączona syrena wyje. Później aby ją wyłączyć musisz podłączyć i otworzyć auto z pilota. Możesz jeszcze otworzyć szybę, zamknąć auto i otworzyć maskę.
Awatar użytkownika
By morales -  28 maja 2017, 23:31
 pomorskie
#252441
arli16 pisze:Cimek...załatwiłem sprawę z błędami. Ale nadal nie działa alarm. Zastanawiam się czy syrena jest sprawna(prąd dochodzi), jak ją sprawdzić czy działa i daje sygnał. Podłączyłem kable jak na zdjęciu. W vag zaznaczyłem opcję "siren intalled" i " horn" i cisza. I jeszcze jedno pytanie: czy włącznik dezaktywacji cały czas jest podświetlony na czerwono?
Tak przełącznik podświetla cały czas na czerwono,po przyciśnięciu zapala się na żółto :oczko:
By arli16 -  29 maja 2017, 17:41
 warmińsko-mazurskie
#252493
Jak naciskam nie zmienia koloru. Jest cały czas czerwony.

Dodano po 3 minutach 19 sekundach:
vREDy pisze:@arli16, zamknij auto i odłącz wtyczkę od syreny. U mnie z automatu zapalają się awaryjne + odłączona syrena wyje. Później aby ją wyłączyć musisz podłączyć i otworzyć auto z pilota. Możesz jeszcze otworzyć szybę, zamknąć auto i otworzyć maskę.
żadna z tych opcji nie działa...zero reakcji.

Dodano po 14 minutach 19 sekundach:
Chyba vag nie widzi w ogóle syreny i czujnika wnętrza. Zrobiłem kilka zdjęć z vag-a. Może coś nie jest włączone?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiem o co chodzi.

Dodano po 34 minutach 17 sekundach:
Mam jeszcze zdjęcia z podłączeń kabli...może coś pomieszałem??? Zerknijcie proszę...


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Cimek -  29 maja 2017, 21:06
 opolskie
#252502
arli16 pisze:Jak naciskam nie zmienia koloru. Jest cały czas czerwony.

Dodano po 3 minutach 19 sekundach:
vREDy pisze:@arli16, zamknij auto i odłącz wtyczkę od syreny. U mnie z automatu zapalają się awaryjne + odłączona syrena wyje. Później aby ją wyłączyć musisz podłączyć i otworzyć auto z pilota. Możesz jeszcze otworzyć szybę, zamknąć auto i otworzyć maskę.
żadna z tych opcji nie działa...zero reakcji.

Dodano po 14 minutach 19 sekundach:
Chyba vag nie widzi w ogóle syreny i czujnika wnętrza. Zrobiłem kilka zdjęć z vag-a. Może coś nie jest włączone?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiem o co chodzi.

Dodano po 34 minutach 17 sekundach:
Mam jeszcze zdjęcia z podłączeń kabli...może coś pomieszałem??? Zerknijcie proszę...


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Antithieft system deactived" bajt 10 bit 0
Chyba to powinno być odznaczone? :hmmm:
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14