Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By arli16 -  30 maja 2017, 19:18
 warmińsko-mazurskie
#252535
Zrobiłem tak jak sugerowali: Cimek i Dexter23pl .

I alarm wyje jak szalony!!!! Wszystko działa prawidłowo!!!

Dzięki Panowie!!!!
Awatar użytkownika
By damagus -  04 cze 2017, 16:47
 śląskie
#252778
Cześć.

Mam czujnik dodatkowy, który przy wyzwoleniu podaje masę na jeden z przewodów. Gdzie mogę się wpiąć z nim, aby wyzwolił fabryczny alarm w Golfie? Myślałem, że uda się do czujnika od maski, ale niestety tam masa jest cały czas. Proszę o poradę.
Awatar użytkownika
By Cimek -  04 cze 2017, 17:56
 opolskie
#252781
damagus pisze:Cześć.

Mam czujnik dodatkowy, który przy wyzwoleniu podaje masę na jeden z przewodów. Gdzie mogę się wpiąć z nim, aby wyzwolił fabryczny alarm w Golfie? Myślałem, że uda się do czujnika od maski, ale niestety tam masa jest cały czas. Proszę o poradę.
może równolegle do innego czujnika w środku? :hmmm:
Nie wiem jak tam jest podawane, ale chyba działałoby?..
By arli16 -  09 lip 2017, 17:49
 warmińsko-mazurskie
#254380
Witam, po pewnym czasie działania alarmu mam problem:

- pojawił się błąd numer:
1 Fault Found:
01134 - Alarm Horn (H12)
000 - -
Przy zamykaniu i otwieraniu syrena wydaje sygnał, ale jak się uaktywni alarm to tylko mrugają kierunki a nie ma sygnału.

Wiecie co jest?
By arli16 -  19 lip 2017, 12:54
 warmińsko-mazurskie
#254777
Dexter23pl pisze:Może syrenka.....?
podłączyłem drugą syrenę i to samo.
Wyskoczył błąd:
01134 - Alarm Horn (H12)
004 - No Signal/Communication
Co jest? Alarm wcześniej działa dobrze.
By vREDy -  25 wrz 2017, 18:16
 zachodniopomorskie
#257254
Planuję dołożyć lampkę z Tiguana, która ma czujnik przechyłu i dozór wnętrza.

Moja lampka:
Obrazek

Lampka z Tiguana
Obrazek

Czy mógłby ktoś napisać w jaki sposób wkomponować ją w starą ramkę? Wiem, że coś trzeba przyciąć albo spiłować - stare zdjęcia na forum powygasały i nie ma jak sprawdzić. Z góry dzięki za pomoc. :)
By tomaszkowal -  26 wrz 2017, 14:51
 zachodniopomorskie
#257261
vREDy pisze:Planuję dołożyć lampkę z Tiguana, która ma czujnik przechyłu i dozór wnętrza.

Moja lampka:
Obrazek

Lampka z Tiguana
Obrazek

Czy mógłby ktoś napisać w jaki sposób wkomponować ją w starą ramkę? Wiem, że coś trzeba przyciąć albo spiłować - stare zdjęcia na forum powygasały i nie ma jak sprawdzić. Z góry dzięki za pomoc. :)
Dokupić lampke wraz z ramka

Wysłane z mojego Lenovo YT3-X90L przy użyciu Tapatalka

By vREDy -  27 wrz 2017, 18:30
 zachodniopomorskie
#257279
tomaszkowal pisze:
26 wrz 2017, 14:51
Zamówię jednak z ramką, dzięki za odpowiedź. :) Orientuje się ktoś może w którym miejscu znajduje się ten czujnik przechyłu w tej lampce? Chciałbym się tylko upewnić czy na pewno kupię dobrą lampkę z czujnikiem przechyłu i sensorami ultradźwiękowymi.
Awatar użytkownika
By Cimek -  28 wrz 2017, 0:24
 opolskie
#257288
Sensor ruchu jest w tym wybrzuszeniu. A gdzie ten od pochylenia, to nie wiem. Chyba, że to 2w1
By vREDy -  05 paź 2017, 16:35
 zachodniopomorskie
#257510
Trochę przebadałem temat z lampkami i zamówiłem lampkę od Skoda Octavia III (2013 rok) wraz z ramką. Niestety okazało się, że ramka jest za długa. Postanowiłem jednak przyciąć swoją starą ramkę i udało się. Lampka siedzi idealnie, świeci (podświetlenie przycisków niestety na zielono, ale przelutuje się diody na czerwony :D), jutro leci do elektryka i będą podłączone czujniki. Temat z przycięciem banalnie prosty, na upartego zrobiłby to nożykiem do tapet.

Z tego co się rozeznałem to w naszych golfach są 2 rodzaje ramek:

Obrazek

Moja to ta po lewej, która wymagała przycięcia (plastik zaznaczony na czerwono) i po prawej ta, która nie wymaga, lampka wejdzie P&P. Same wkłady lampek bez ramek można dostać taniej, więc nie widzę sensu zakupu z ramką.

Dodano po 2 godzinach 47 minutach 53 sekundach:
Bez komplikacji niestety nie mogło się udać... Włączyłem opcje w module komfortu Adres [46] - "Inclination Sensor installed" i efekt jest taki:
Kod: Zaznacz cały
01135 - Interior Monitoring Sensors 
        004 - No Signal/Communication
00323 - Vehicle Inclination Sensor (G384) 
        004 - No Signal/Communication
Podłączenie na lampce wygląda tak:
Obrazek

Moduł komfortu:
Obrazek

Bezpieczniki:
Obrazek

Do bezpiecznika tego co jest na zdjęciu podłączył mi elektryk, próbowałem też do bezpiecznika numer 35 - syrena alarmu - zaznaczony obrysem na czerwono, jednak bez zmian, błędy te same, nic nie działa.

Jedyne co jest u mnie inne, to moduł komfortu, ma więcej gniazd, ale elektryk podłączył pod kabelek od alarmu. Bezpiecznik ze schematu SC17 ponoć występował w wersjach od 2005 roku, mój to 2004 i wcześniejsze oznaczenie bezpiecznika to numer 35. Czy ktoś ma może jakiś pomysł? Czy to podłączenie jest ok?

//EDIT
Nikt nie chce pomóc, więc biorę sprawy w swoje ręce. :D Zdam krótką relację, może kiedyś komuś mój post się przyda. Sprawdziłem podłączenie, wszystko jest ok. Odpiąłem wtyczkę od modułu komfortu - syrena nie działa, czyli jest dobrze podłączone - 6 pin. Przy lampce masa działa prawidłowo, plus również. Zostaje kwestia czujnika, być może kupiłem "za nowoczesny". Zamawiam nowe czujniki 1K8951171, jeżeli te nie podejdą to będzie oznaczało, że moduł komfortu nie obsługuje i wtedy będzie trzeba zmienić.
By vREDy -  07 paź 2017, 22:09
 zachodniopomorskie
#257572
A-R-T-U-R pisze:
07 paź 2017, 21:39
Kazdy modul komfortu to powinien obslugiwac.

Ps. Kto Ci te kable tak poprowadzil? To docelowo tak ma byc?
Może ten czujnik jest za nowoczesny - 5Q0951171 montowany w Seat Leon III, Skoda Octavia III i Golf VII. Spróbuję wrzucić ten z Golfa VI, sprawdzony już w tym temacie.

Kable przeprowadził znajomy elektryk. Dzisiaj dobierałem się do modułu komfortu, czujnik podpięty jest razem z syreną pod PIN 6 czyli tak jak ma być. Sprawdzałem również na przewodach wtyczki do czujnika i wszystko również się zgadza (podłączałem żarówkę pod PIN 2 masa i PIN 4 plus z bezpiecznika - świeciła czyli jest ok). Na poprzedniej stronie użytkownik @daro459 też próbował podłączyć czujnik o oznaczeniu na początku 5*** i też coś nie działało, może jednak winny jest czujnik. Konfiguracja w VCDS raczej odpada, nie pokazywałoby chyba błędu "004 - No Signal/Communication".
By vREDy -  13 paź 2017, 18:19
 zachodniopomorskie
#257688
Założony czujnik 1K8 951 171 i działa. Reasumując najprawdopodobniej czujniki o oznaczeniu rozpoczynającym się na 5Q... nie są kompatybilne z elektroniką MK5. 1K8 i 7N0 (wersja z 3 czujnikami) można śmiało instalować. Lampki z ramką kupować nie trzeba, można ją łatwo dostosować do swojej obecnej - kilka postów wyżej grafiki z porównaniem.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14