Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By pstryQ -  24 lip 2016, 9:15
 lubuskie
#234908
Problem rozwiązany. Błąd tkwił w kodowaniu. Wszystko ustawiłem niby dobrze ale nie dostrzegłem że muszę odchaczyc "konfiguracja syreny alarmu zablokowana"...
Moja gada
Syrena już działa, sorki za zamieszanie :blush:
Awatar użytkownika
By Peter1974 -  27 lip 2016, 22:24
 mazowieckie
#235342
Witam Szanownych Kolegów;

Niedawno zainstalowałem w swoim Mk5 alarm typu LOGIC/CAN ODIS Audi/Vw od AAC Clifford w wersji 1.33 can vw. Wszystko działa poprawnie - alarmowanie zewnętrzną syrenką i kierunkowskazami powodowane nieuprawnionym dostępem do stacyjki, zamków drzwi i klap, kontrola wnętrza. Zainteresowanym mogę przesłać instrukcję podłączenia do bordnetza z rozpisanym pinoutem i kolorami przewodów. Jedyne a zarazem najważniejsze czego nie podłączyłem to blokada elektryczna - odcięcie dzięki któremu nie można uruchomić silnika w przypadku aktywnego alarmu. Próbowałem z cienkim czarnym przewodem w złączu J519 T12g. Metoda ta uniemożliwia uruchomienie silnika lecz nie można wprowadzić dodatkowego zabezpieczenia w postaci kodu pin (wszystko na liczniku "mruga"), którego to wprowadzenie ostatecznie zdejmuje blokadę elektryczną. W związku z powyższym proszę o informację (oczywiście na PW), co należałoby przeciąć przekaźnikiem alarmu (w miarę możliwości coś w okolicach bordnetza), aby można było skutecznie uniemożliwić uruchomienie silnika lecz by po przekręceniu stacyjki licznik nie mrugał umożliwiając wprowadzenie kodu pin. Dodam, że autko w dieslu (1.9 TDI BLS 2007r). Poza tym, że zależy mi również na tym by "odcinka" (właściwie odblokowywana) nie generowała błędów w sterownikach. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
By pstryQ -  10 sie 2016, 17:35
 lubuskie
#236695
Witam,
Ręce już opadają. .. po zamontowaniu alarmu fabrycznego potrafi się sam włączać i co gorsze czasami nie mogę go wyłączyć. Wyłączyłem przyciskiem dyżur wnętrza i nic to nie dało. Najczęściej mam z nim problem gdy np w pracy otworze auto by coś wziąć i zamknęła to po chwili alarm wyje :wacko:

Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  10 sie 2016, 17:48
 małopolskie
#236697
jak wyje to z jakiegoś powodu, więc po podpięciu kabla masz informację z jakiego powodu włączył się alarm...
By pstryQ -  10 sie 2016, 22:14
 lubuskie
#236712
Jeżeli chodzi o kody to nie ma nic...
Chyba że jakoś inaczej się sprawdza wyzwolenie alarmu

Jeżeli nie ma kodów to w jaki sposób można sprawdzić dlaczego on się włącza sam?
By szukaj -  18 wrz 2016, 21:02
 mazowieckie
#239430
witam ponownie. Nie miałem wcześniej czasu i dopiero się teraz za to biorę.
Ale do rzeczy. Kupiłem lampkę z czujnikiem ruchu z aukcji poleconych parę postów wyżej.
Ale niestety nie dopatrzyłem i kupiłem z aukcji bez modułu elektroniki.
tak jak na zdjęciu Obrazek

Może ktoś ma na sprzedaż albo posiada nr tej części lub podeślę link z jakąś ofertą sprzedaży.
Byłbym wdzięczny
By krystek.l -  18 wrz 2016, 22:01
#239433
Tak mi się przypomniało...
Czy te czujniki z 3 czujkami podejdą pod naszą instalację, w sensie wyjście pod wiązkę, działanie i mocowania w obudowie? :
SHARAN 7N0951171
TOUAREG 7P6951171 (tu mi się wydaje, że obudowa czujek chyba nie podejdzie pod otwory)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
By pstryQ -  22 wrz 2016, 9:09
 lubuskie
#239607
Witam, czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi jak sprawdzić czym (jakim sygnalem) wyzwala się alarm???

Odpinalem już czujniki ruchu i wył czujnik przechyłu. ....
Nic to nie daje.....
Teraz mam alarm wyłączony bo przegrałem z nim ....
By pstryQ -  25 wrz 2016, 10:52
 lubuskie
#239722
Krzycho pisze:jak wyje to z jakiegoś powodu, więc po podpięciu kabla masz informację z jakiego powodu włączył się alarm...

PYTAM PO RAZ KOLEJNY JAK TO SPRAWDZIĆ JAK NIGDZIE NIE MAM BŁĘDÓW. ..? :sad:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14