Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  22 sty 2012, 2:05
 małopolskie
#60322
rozwalenie immo idzie właśnie zrobić przez to złącze diagnostyczne tylko że się go nie rozwala. Chyba że sprawdzali czy faktycznie masz złącze czy tylko jego imitacje bo np sobie je gdzieś przeniosłeś... ale to i tak dziwne, że zniszczyli immo a mimo tego auto nie odpaliło...
By Fler -  22 sty 2012, 2:28
 -------
#60323
blokada skrzyni biegów była zasłonięta przez siedzenie, może to przeoczyli... może się speszyli, a ktoś ich speszył? gdybanie, gdybanie i jeszcze raz gdybanie. Fakt faktem samochód nie pali. Zobaczymy czy adaptacja kluczyków pomoże... dziwi dodatkowo, że radio nie woła pinu. Mam więc nadzieję, że to tylko kluczyki...
By Kiler -  22 sty 2012, 10:39
 wielkopolskie
#60334
to tylko potwierdza to o czym mówiłem już kilka razy - jak w każdym zawodzie są fachowcy i amatorzy ew partacze
tak jak na zawodowcach odcięcie / przeniesienie czy inna kombinacja z gniazdem diagnostycznym nie zrobiłaby wrażenia tak tacy na bank nie wiedzieliby co zrobić dalej
By 1 6 D -  22 sty 2012, 16:04
 zachodniopomorskie
#60362
A jakieś błędy pokazuje po tym jak klucze zakodowałeś? Może coś wpięte w instalacje masz jeszcze lub otwórz obudowę kolumny kierowniczej i tam popatrz, góra jest tylko na zatrzaskach.
By Fler -  22 sty 2012, 16:49
 -------
#60367
Panowie, problem rozwiązany. Generalnie wypięte były 3 piny od złącza obd, stąd wnioskuje, że było grzebane. Co do znaków otwierania auta łamakami- nie musi ich być- wystarczy kopiowanie sygnału kluczyka przy zamykaniu samochodu z pilota. Smutna prawda- immo to żadne zabezpieczenie. Po podaniu kodu do immo i adaptacji kluczyków wszystko wróciło do normy. Wnioski: nigdy nie zostawie samochodu na niestrzeżonym, nie dam nikomu grzebać przy liczniku aby odnaleźć pin do immo (wniosek Pitera), poza tym dodatkowe odcięcie, blokade skrzyni już mam, moim śladem poszedł Piter. Dodatkowo jakiś alarm może śledzenie i monitoring via gps i myśle nad telefonem w słupek. Złodziej i tak wszystko przejdzie, ale zawsze zabierze mu to trochę czasu, a wiadomo, że im więcej czasu się schodzi tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie złapany. To tyle w temacie, dzięki wszystkim za okazaną pomoc;) Temat do zamknięcia, a jak ktoś coś chce to pw;)
By Fler -  22 sty 2012, 22:51
 -------
#60378
Dokładnie miał nosa... A Piter racja racja;) jak ktoś potrzebuje info- pw do mnie lub pitera, wie to co ja, a nawet więcej;) Zamykamy temat, a o zabezpieczeniach też gdzieś toczyła się dyskusja