Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By chomik -  31 sty 2012, 17:52
 warmińsko-mazurskie
#61320
Cześć wszystkim,
nie dawno pojawił się błąd w golfiku:

Bordnetz:
00483 - Sterownik dodatkowego ogrzewania / brak komunikacji

Climatronic:
00402 - Element grzejny dodatkowego ogrzewania powietrzem Z35 / brak komunikacji

dodam jeszcze, że błąd wyskoczył po tym jak majstrowałem przy radiu, radio pewnie nie ma nic do rzeczy ale żebym miał więcej miejsca to odpiąłem panel climatronica.
Sprawdzałem czy panel jest prawidłowo podłączony, wtyczki podpięte tak jak były i wygląda że jest OK.
Mrozy przyszły a elektryczna nagrzewnica nie działa.

Ktoś może jest zorientowany w temacie i wie co się stało? Gdzie znajduje się sterownik?
By chomik -  31 sty 2012, 18:32
 warmińsko-mazurskie
#61323
A co steruje/odpowiada za jej włączanie?

Po podłączeniu kompa nie mam możliwości wejść w adres 7D (brak komunikacji)

Nie ma prądu? bezpieczniki (te po 80-100A) są całe.

Który jeszcze bezpiecznik sprawdzić, pewnie jeszcze jakiś odpowiada za przekaźniki? (z grubsza sprawdziłem wszystkie i wyglądają ok ale każdego nie wyciągałem)
By chomik -  31 sty 2012, 18:59
 warmińsko-mazurskie
#61327
Wypinałem tylko wtyczki od panelu klimy, wtyczki podłączyłem jak trzeba z powrotem tak jak były.
Być może błąd był wcześniej a odłączenie panelu klimy to tylko zbieg okoliczności.

Błąd po skasowaniu powraca jak bumerang :roll:
By haha83 -  31 sty 2012, 20:28
 małopolskie
#61333
Krzycho pisze:Obrazek
Obrazek

te grube kable możesz olać, do komunikacji służą te 2 cienkie kable... możesz jeszcze wyłączyć akumulator na chwile (ok 5 minut) i zobaczyć po tej operacji czy coś pomogło...

Hej możecie mi powiedzieć przybliżony koszt takiej nagrzewnicy i dadzą zrobić mi to w ASO - jaki koszt mniej więcej .
Mam pełny climatronic .
Jaki koszt części ?
Czasochłonność ?
Łatwość zamontowania. >?

Troche boje sie samemu ,
Jak to się sprawuje ?

Dzięki
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 20:43 przez haha83, łącznie zmieniany 1 raz.
By haha83 -  31 sty 2012, 21:10
 małopolskie
#61343
Kiler pisze:dopóki sam tam nie zajrzysz to nikt ci nie odpowie czy ją masz czy nie . seryjnie była w każdym dieslu . Ale jeśli nie jesteś pierwszym właścicielem to różne rzeczy mogły się dziać .

Znam całą historie samochodu i nic tam niebyło ruszane ino ja doposażałem golfa . Dziwi mnie fakt ze ze wstazań Vcds mam odzanczone ?
Co mam zrobić zeby zobaczyć czy ona jest czy jej nie ma
i czy przypadkowo ktoś ją zdeaktywował ? w ASO
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 21:19 przez haha83, łącznie zmieniany 1 raz.
By haha83 -  31 sty 2012, 21:29
 małopolskie
#61346
Kiler pisze:
haha83 pisze: Co mam zrobić zeby zobaczyć czy ona jest czy jej nie ma
zajrzeć tam gdzie ci napisał Krzycho.
zawsze możesz ją włączyć w bramce can i zobaczyć co się będzie działo .

Hej teraz nie dam rady jutro zobacze, a jak co opłaca się i czy warto w to doposażyć golfa
Bo jak czytam po necie do 2006 były a po 2006 mogły nie występować prawda ???