Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  19 paź 2012, 22:11
 śląskie
#85186
Wróciłem właśnie z garażu oraz po drodze zahaczyłem o bar "SKANDAL" :mrgreen: sama nazwa dużo tłumaczy hehe

wiec tak warningi tylne śmigają idealnie

opis montażu;

lutujemy jedne przewód do jednego z dwóch cienkich białych, konkretnie który należny sprawdzić miernikiem na którym pojawia się masa po otwarciu drzwi

Obrazek

potem owijamy taśmą z meszkiem aby wyglądało jak oryginał :lol:

Obrazek


Następnie lutujemy do grubego białego przewody zasilającego sterownik szyby drugi przewód
Obrazek

i analogicznie znów owijamy izolacją
Obrazek


efekt końcowy...
Obrazek
By orh -  20 paź 2012, 0:37
 małopolskie
#85191
Zacnie ! Robota szybka i bezproblemowa ! Należy jednak dodać że jest łatwo w przypadku POSIADANIA ELEKTRYCZNYCH SZYB Z TYŁU. Bo jeśli manual to zdecydowanie więcej roboty. Brawa za chęci i wykonanie foto story.
By kuba94 -  20 paź 2012, 18:55
 pomorskie
#85205
dexter23pl - jesteś wielki pełen szacun W jettce kolegi zostały uruchomione lampki wszystko gra i trobi jak zespoł kombi . Walczyłem z tym długo i muszę przyznać, że poległem Dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  20 paź 2012, 19:18
 śląskie
#85212
No to się cieszę że się udało. Widac że temat prosty :mrgreen:

Ja czasami tak mam że jak nadczymś myślę to nawet jak śpie to o tym myślę przez noc i rano analizuje to i potem cos z tego skadam w całość. :lol:
By Michu48 -  22 wrz 2013, 14:49
#106402
Czyli że jak mam elektryczne szyby z tyłu to mogę podpiąć te lampki ostrzegawcze bez kodowania, tzn tak jak napisał kolega dexter23pl ? A co z przodem, taka sama zasada? ;)

Z góry dzięki wielkie :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 wrz 2013, 15:20
 śląskie
#106404
Problem jest czasami z kodowaniem działaniem lampek z tyłu dlatego mozna podpiąc się jak napisałem.
Z przodu zawsze działają po kodowaniu wię cnajlepiej pod sterownik szyby i kodowanie.


Wg schematu z przodu od krańcóki drzwiowej jest przewód brązowo-żółty
By kuba94 -  22 wrz 2013, 15:22
 pomorskie
#106405
Michu48 pisze:Czyli że jak mam elektryczne szyby z tyłu to mogę podpiąć te lampki ostrzegawcze bez kodowania, tzn tak jak napisał kolega dexter23pl ? A co z przodem, taka sama zasada? ;)

Z góry dzięki wielkie :)
Przednie lampki podpinasz pod sterownik , tyle robisz inaczej, wszystko jest opisane na forum trochę dobrych chęci i ,, szukaj ' i wszystko będziesz wiedział jak zrobić u siebie.
By albin111 -  23 mar 2014, 15:57
 pomorskie
#125008
witam
wiem ze nie golf a altea ale prawie to samo założyłem sobie lampki i mam tylko jeden problem ,ze kodowanie się nie przyjęło z przodu i tyłu , i podłączyłem pod zamek prawa strona działa bez zarzutów a lewa przednie tylko się zapalają jak odtworze od wewnątrz , a tylne lewe nie działają
a tak podłaczyłem
drzwi kierowcy: F2 - brązowy z żółtym - 4 pin w złączu 10 stykowym
drzwi pasażera: F3 - brązowy z żółtym - 4 pin w złączu 10 stykowym
drzwi tylne lewe: F10 - czarny z szarym - 4 pin w złączu 8 stykowym
drzwi tylne prawe: F11 - czarny z szarym - 4 pin w złączu 8 stykowym

tu są schematy
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=53&t=9730" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  25 mar 2014, 21:51
 śląskie
#125353
przejrzałem ten schemat altea dość szczegółowo i jest identyko jak do golfa. Więc dlaczego to nie działa nie wiem.
Jeśli były by uszkodzone styki w zamku to nie wyświetlało by informacji otw drzwi na liczniku.
A masz podłączone oryginalne lampki drzwiowe tkzw warningi czy robiłeś swoje?
W oryginalnych lampkach ważne jest podłączenie + oraz - bo posiadają wbudowaną w środku diodę prostowniczą i po podłączeniu odwrotnie zasłania nie spowoduje zaświecenia się w nich żarówek.
Na tyle powinno działać bo u mnie działa długi czas a dlaczego przód nie przyjął kodowania dziwne...

jeśli nie pomyliłeś kabli to jest to jakaś hydro zagadka ,,,,
By albin111 -  26 mar 2014, 18:58
 pomorskie
#125432
dzięki za interesowanie , no to są lampki z A6 i nie maja diody , ale maja miejsce jest zagadka bo prawa strona działa a lewa ( drzwi kierowcy pala się tylko gdy otworze z wewnątrz a tylne lewe wcale zamek w drzwiach działa , i pokazuje na liczniku jak nie zamknięte może kolory pozamieniane ?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 mar 2014, 22:05
 śląskie
#125469
no to jest dość dziwne. Nie masz połamanych przewodów w harmonijkach od drzwi?
dziwny temat. Co to za różnica czy otwarte z zewnątrz a z wewnątrz, styk jest ten sam. jeśli na zegarach widnieje ikonka otw drzwi to musi się to dać jakoś zrobić.
Co dziwne też że nie przyjmuje kodowania... na przodzie...
jakie masz obecnie kodowanie? przód kierowca oraz pasażer....
może w seat niema takiej opcji po prostu i nie zakoduje się puki nie wymieni się sterownika drzwi ale to mało prawdopodobne.
a na jakimś forum seata komuś te lampki działają?
By albin111 -  26 mar 2014, 22:28
 pomorskie
#125474
no powiem tak jestem chyba pierwszy który to zrobił ktoś tu pisał że ma ale nie widziałem , na forach zagranicznych też .Z przodu może jest jakoś rozdwojone nie wiem mam nadzieje ze coś nie tak z żyłami , i będę e szukał , powiem ci jak do przodu w wtyczkę włożyłem piny to silniczek nie działał dopiero po usunięciu , będę walczył
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9