Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By poek -  19 mar 2012, 23:06
 śląskie
#66235
Wczoraj podpiąłem wreszcie grzane siedzenia.
Siedzenia - oryginalnie grzane
Panel - clomatronic
Wiązka - od Pidzersa

Dzisiaj kupiłem brakujące bezpieczniki i......dupa zimna...tzn siedzenia nie grzeją.

W centralnej elektryce błąd:

02092 - Enabling Heated Seat
009 - Open or Short to Ground


Trzymam się schematu z blogu maluszka:
Obrazek

Do pinu 3 we wtyczce kierowcy dochodzi napięcie. ale..na pinie 10 napięcia nie ma, a moim zdaniem jest to pin doprowadzający zasilanie do siedzenia pasażera.
Mierzyłem przy różnych kombinacjach ustawień na panelu climatronic'a (mówię o potencjometrach grzania w panelu).
Nie znalazłem pod siedzeniem sterownika. Może to dlatego że mam szuflady i one mocno utrudniają dostęp do tego co pod siedzeniami.
Między pinem 5 a mocowaniem siedzenia jest przejście, więc masa jst ok.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to rozkręcić kokpit żeby dobrać się do panelu climatronica i posprawdzać przejścia między pinami w panelu a pinami w kostkach siedzeń.

Macie jakiś pomysł jak uruchomić grzanie?
Czy po wymianie panelu muszę dokonywać jakiegoś kodowania czy sama przekładka wystarczy?
By poek -  20 mar 2012, 0:23
 śląskie
#66252
w elektryce siedzenia zakodowałem.
napięcie na pinie 2 sprawdzę rano (teraz już nie pamiętam czy było, jeśli tak to jakie)
By poek -  20 mar 2012, 7:41
 śląskie
#66258
Pomiary wykonane....
Jak grzanie ustawię na "0" - napięcia brak
Ustawiając grzanie napięcie stopniowo wzrasta do ok. 10V przy grzaniu na "5"
Napięcie na pinie 2 fotela kierowcy nie pojawia się jeśli grzanie fotela kierowcy ustawię na "0" i zwiększam grzanie fotela pasażera.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  20 mar 2012, 9:00
 małopolskie
#66270
poek pisze:Jak grzanie ustawię na "0" - napięcia brak
jak rozumiem to brak napięcia na pinie 2, jak nim kręcisz to się pojawia? czyli tu ok... czyli fotel kierowcy powinien grzać.
Teraz daj zdjęcie wtyczki od fotela kierowcy tak aby było widać gdzie wchodzą kable
By poek -  20 mar 2012, 20:17
 śląskie
#66333
Krzycho pisze:
poek pisze:Jak grzanie ustawię na "0" - napięcia brak
jak rozumiem to brak napięcia na pinie 2, jak nim kręcisz to się pojawia? czyli tu ok... czyli fotel kierowcy powinien grzać.
Teraz daj zdjęcie wtyczki od fotela kierowcy tak aby było widać gdzie wchodzą kable
Tak, mówiąc "brak napięcia" myślałem o pinie 2

foto wtyczki kierowcy:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
By Krzycho -  20 mar 2012, 22:03
 małopolskie
#66358
hmmmm w sobotę lookne na mój sterownik jak to tam wygląda z napięciami i kiedy pojawia się napięcie na pinie 10
By poek -  20 mar 2012, 22:24
 śląskie
#66360
Pod siedzeniami podobno jest sterowik. Konkretnie pod jednym siedzeniem. Pytanie - pod którym i gdzie?
Mam pod siedzeniami szuflady i zaglądanie pod siedzenia jest mocno utrudnione...na tyle że sterownika nie widzę.
By poek -  21 mar 2012, 14:02
 śląskie
#66444
Mam winowajcę....
A raczej nie mam :/ Nie mam sterownika pod siedzeniem. Z prawej strony szuflady pod siedzeniem wisi sobie kostka i z utęsknieniem czeka na sterownik...
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ma ktoś na zbyciu taki sterownik?

EDIT:
sterownik kupiony. Mam nadzieję że to koniec niespodzianek i siedzenia zaczną grzać.
By Pidzers -  21 mar 2012, 19:24
 dolnośląskie
#66466
poek pisze:...Z prawej strony szuflady pod siedzeniem wisi sobie kostka i z utęsknieniem czeka na sterownik...
hehehe :lol: No miejmy nadzieję, że to załatwi sprawę :)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  21 mar 2012, 23:57
 małopolskie
#66508
Tysonq pisze:
Krzycho pisze:wsadź rękę od tylu
zbereźnik :lol:
głodnemu chleb na myśli :mrgreen:

poek pisze:Mam winowajcę....
A raczej nie mam :/ Nie mam sterownika pod siedzeniem. Z prawej strony szuflady pod siedzeniem wisi sobie kostka i z utęsknieniem czeka na sterownik...

Ma ktoś na zbyciu taki sterownik?

EDIT:
sterownik kupiony. Mam nadzieję że to koniec niespodzianek i siedzenia zaczną grzać.
ehhh lipa że taka cię oto niespodzianka spotkała... mam nadzieje ze dobry sterownik kupiłeś!!! były 2 rodzaje u Ciebie powinien być ten nowszy....