Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  15 gru 2015, 20:33
 małopolskie
#205401
no nie dziwie się jak miałeś zły schemat....

dla siedzeń ze sterownikiem pod fotelem kierowcy:
Obrazek

dla siedzeń ze sterownikiem pod fotelem kierowcy i pasażera:
Obrazek
Awatar użytkownika
By Krzycho -  15 gru 2015, 21:01
 małopolskie
#205403
przerobił starą instalację na nowszą ale nie zmienił zasilania to ta najgrubsza linia... w nowej instalacji idzie przez sterownik fotela kierowcy ale raczej nie powinno mieć to znaczenia...
Awatar użytkownika
By Krzycho -  15 gru 2015, 21:43
 małopolskie
#205414
no to napisałem co jest inaczej względem oryginalnej instalacji... po coś musieli puścić zasilanie fotela pasażera przez sterownik znajdujący się pod fotelem kierowcy... nie raz zakładałem instalację mk2007+ do auta starszego i zawsze wszystko pięknie działało...
Awatar użytkownika
By cbool333 -  28 gru 2016, 13:18
 kujawsko-pomorskie
#244855
worch pisze:Witam,
Czy może ktoś mi podpowiedzieć co może być przyczyną że siedzenie kierowcy nie grzeje w całości? tzn grzeje tylko oparcie a nie grzeje siedzisko...
Dexter23pl pisze: Pewnie mata uszk. Sprawdź pod siedzeniem jeszcze wtyczki....
U mnie jest taka sytuacja w obydwóch fotelach czyli oparcia grzeją a siedziska nie grzeją.
1. W lato było sporo razy stawane nogami na obydwóch siedziskach czy to jest przyczyna?
2. Czy siedzisko i oparcie to osobna mata? Inaczej mówiąc w każdym fotelu są dwie maty czy więcej?
3. Ciężko się to wymienia?
4. Wyjmuje fotel i pruję od widocznej strony czy jak?
5. Bez późniejszej wizyty u tapicera obejdzie się?
6. Maty tylko oryginał z ASO czy z innego miejsca czy jakieś podróby?
7. Cała operacja jak wyjdzie kosztowo?
By golfer_1984 -  28 gru 2016, 15:03
 podkarpackie
#244865
cbool333 pisze:
worch pisze:Witam,
Czy może ktoś mi podpowiedzieć co może być przyczyną że siedzenie kierowcy nie grzeje w całości? tzn grzeje tylko oparcie a nie grzeje siedzisko...
Dexter23pl pisze: Pewnie mata uszk. Sprawdź pod siedzeniem jeszcze wtyczki....
U mnie jest taka sytuacja w obydwóch fotelach czyli oparcia grzeją a siedziska nie grzeją.
1. W lato było sporo razy stawane nogami na obydwóch siedziskach czy to jest przyczyna?
2. Czy siedzisko i oparcie to osobna mata? Inaczej mówiąc w każdym fotelu są dwie maty czy więcej?
3. Ciężko się to wymienia?
4. Wyjmuje fotel i pruję od widocznej strony czy jak?
5. Bez późniejszej wizyty u tapicera obejdzie się?
6. Maty tylko oryginał z ASO czy z innego miejsca czy jakieś podróby?
7. Cała operacja jak wyjdzie kosztowo?
Możliwe że przez stawanie nogami coś tam się uszodziło.
W siedzisku jest osobna i w oparciu osobna mata ( 2 maty w fotelu)
Trochę zabawy jest bo maty są wszyte w tapicerkę ( nie możesz odpruwać uszkodzonej maty tylko ją musisz wyćiąć pozostawiając resztki)
Tapicerkę się ściąga z siedziska nic nie prujesz
Ja w oparciu wymieniłem sam.
Najlepiej ori VW. w ASO ciężko i cena, allegro
Awatar użytkownika
By cbool333 -  28 gru 2016, 23:14
 kujawsko-pomorskie
#244893
@golfer_1984 duża pomoc dzdzdzięki

Znalazłem jeszcze coś takiego: W programie 101 napraw zakładał maty do siedzeń w bmw więc to też mi pomoże, a link tutaj:
http://player.pl/programy-online/101-na ... ?atpl#play
o matach zaczyna się od 11:10 (reklamy trochę denerwują ale wystarczy zaczekać) Te tanie maty, które założył to ktoś pod filmem pisał, że
Te maty "z portali aukcyjnych" to niestety nie taka różowa sprawa... u mnie wytrzymały jeden sezon i padły mimo instalacji jak na filmie. No ale za 100 zł/fotel czego można się spodziewać... czas też śmieszny, mi zajęło to 2 dni...
więc chyba powinienem iść w oryginały

Same maty grzewcze oryginalne mają przypisany jakiś numer części?
Awatar użytkownika
By cbool333 -  29 gru 2016, 15:42
 kujawsko-pomorskie
#244921
8. Czy matę z oparcia dam radę zamontować w siedzisku? - Są łatwiej dostępne do kupienia
9. W razie gdyby mnie poniosło i zadzwoniłbym do ASO to jaki numer mat podać? 1K0963557C? i to jest numer tapicerki a mata jest w nią wszyta i dlatego nie ma osobnego numeru tak?

Wygląda na to, że jeszcze przed końcem swojego żywota mata siedziska w fotelu pasażera zrobiła mi prezent:

Obrazek
jest już temat w którym ktoś znalazł podobną dziurkę https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?t=9666
oraz jest drugi temat o podgrzewanych siedzeniach https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?t=4320
By marek.cym0804 -  16 sty 2019, 23:05
 pomorskie
#271012
Witam, chciałbym się was dopytać o grzane fotele jak w temacie. Otóż mam golfa z 2007 roku czyli z modułem pod siedzeniem kierowcy (moduł jest). Sprawdzam na pinie 5 czy jest przejście z masą i jest.
Na pinie nr 2 pojawia się napięcie dopiero po przekręceniu potencjometru na grzanie.
Niestety mam brak napięcia na pinie nr 3. Co może być przyczyną? Dodam że bezpiecznik nr 37 sprawny.

Dodano po 5 minutach 33 sekundach:
A czy między bezpiecznikiem 37 a pinem nr3 we wtyczce grzanych foteli jest cos po drodze czy to tylko przewód bez żadnej elektroniki pomiedzy?
Z góry dziękuję za pomoc. :)

Dodano po 12 godzinach 25 minutach 26 sekundach:
Znalazłem przyczynę. Urwany kabel na pinie nr 3 w gnieździe do wtyczki grzanych foteli.
W związku z tym pytanie czy zasilanie jest tam cały czas bo u mnie nawet bez kluczyka jest ponad 12v