Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#249604
Nie zawsze tak było, zaczęło się od rozładowania akumulatora i pierwsze co zauważyłem to że tylna prawa szyba otwiera się odwrotnie niż powinna ale z tym sobie poradziłem wczoraj wyciągając silniczek i obracając korpus i teraz chodzi tak jak powinna ale tylne nie otwierają się w automacie, adaptacja nie pomaga. Dziś sprawdzę błędy i te kodowanie co mi podałeś.
#249606
Tomek2202 pisze:Nie zawsze tak było, zaczęło się od rozładowania akumulatora i pierwsze co zauważyłem to że tylna prawa szyba otwiera się odwrotnie niż powinna ale z tym sobie poradziłem wczoraj wyciągając silniczek i obracając korpus i teraz chodzi tak jak powinna ale tylne nie otwierają się w automacie, adaptacja nie pomaga. Dziś sprawdzę błędy i te kodowanie co mi podałeś.
zalecenia sa takie aby po rozładowaniu czy też odłączeniu akumulatora robić właśnie adaptacje i z reguły powinno pomagać . Robisz wszystko zgodnie z procedurą? osobno przednie i osobno tylne? czekasz do kliknięcia?
Tomek2202 pisze: co zauważyłem to że tylna prawa szyba otwiera się odwrotnie niż powinna ale z tym sobie poradziłem wczoraj wyciągając silniczek i obracając korpus
a to ciekawostka, sam się obrócił czy zmienił bieguny :D wczesniej działał poprawnie? :eek:
#249611
Przednie szyby ok opuściłem na dół i do góry i działają w automacie, a tył nie zadziałał. Na forum tourana wyczytałem że też kilka osób miała problem po całkowitym rozładowaniu akumulatora i odwrotnie tylna prawa szyba się otwierała i właśnie tam ktoś napisał że nic nie pomagało tylko właśnie wyciągnięcie silniczka odkręcenie korpusu i obrócenie o 180 stopni. Ja to wczoraj zrobiłem i bez problemu zadziałało. Robiłem adaptację ale kliknięcia nie słyszałem ale chyba u mnie tego nie ma kliknięcia bo z przodu też go nie było a działają prawidłowo.
#249618
pierwsze słyszę o tej zmianie biegunowości w silniczkach szyb :) qrcze oby tylko rozrusznik nie zaczął mi kręcić w drugą stronę :P myślisz że w ASO też wyjmują i obracają silniczki? Ważne aby puszczając i zamykając szyby cały czas trzymać przyciski, jak szyby dojdą trzeba puścić i jeszcze raz przytrzymać klawisze na kilka sekund
#249622
Z tego co wyczytałem na stornie ross-tech to ten problem z odwrotnym otwieraniem szyby występuje w roku modelowym 2007 a taki mam. Piszą również że trzeba coś zmienić w eeprom ale vcds tego się nie zrobi wieć pewnie w aso to zmieniają albo czytałem że trzeba flashować sterowniki więc samemu się nic nie zrobi.
Byłem właśnie w aucie i kodowanie mam dobre, próbowałem jeszcze raz robić adaptacje ale nic nie pomaga, zauważyłem że jak zamykam pilotem szyby to bez problemu w automacie idą wszystkie do góry. Z błędów zostało mi to:
Address 62: Door, Rear Left Labels: 1K0-959-703-GEN3.lbl
Part No SW: 1K0 959 703 K HW: 1K0 959 703 K
Component: Tuer-SG 005 0914
Coding: 0000192
Shop #: WSC 01392 785 1012557
VCID: 387B2CD33093

1 Fault Found:
00102 - Left Rear Interior Locking Button (E310)
008 - Implausible Signal

-------------------------------------------------------------------------------
Address 72: Door, Rear Right Labels: 1K0-959-704-GEN3.lbl
Part No SW: 1K0 959 704 K HW: 1K0 959 704 K
Component: Tuer-SG 005 0914
Coding: 0000192
Shop #: WSC 01392 785 1012557
VCID: 397D29D70B99

1 Fault Found:
00103 - Right Rear Interior Locking Button (E311)
008 - Implausible Signal
#249627
Odłączałem akumulator ale nie na 10 minut tylko na krótką chwilę.

Dodano po 1 godzinie 1 minucie 4 sekundach:
Wpisałem te błędy w google i na jakimś angielskim forum audi ktoś też miał te błędy i właśnie vcds nie dawał rady go wykasować ale pomógł mu program VW Tool ODIS czy ktoś ten program używał i czy można go użyć z naszym kabelkiem z e-service ?
By Olsiu -  22 lip 2017, 11:03
 warmińsko-mazurskie
#254904
Cześć.
Podłączam się do tematu. Też mam problem z szybą po stronie kierowcy i nie mogę go rozwiązać. Może komuś z Was przyjdzie coś do głowy.
W moim golfie jak go kupiłem szyba kierowcy w ogole się nie otwierała. Poczytałem na forum o przewodach miedzy drzwiami a budą. Wiązkę przelutowałem, bo kabelki zaczęły się już przełamywać. Niestety nic to nie pomogło. Przycisk zmieniłem na nowy i silniczek na drugi. Niestety bez zmian. Zauważyłem natomiast że jak stuknę czymś w silniczek to zaczyna on działać jednak tylko na chwilę, szyba się można otworzyć, zamknąć i później znowu to samo. Czy macie jakiś pomysł?? Moduł komfortu walniety??
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10