Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  28 maja 2019, 20:59
 warmińsko-mazurskie
#274521
Cimek pisze:
28 maja 2019, 5:14
@wojtas4589 Wcześniej są numery. Musisz zdjąć poszycie zewnętrzne.
Znalazłem wcześniej tylko prawy przód 1K0959792D. a lewego przód nie widzę. Z tego co widziałem na youtubie to chyba jednak wymienia się to zdejmując tapicerkę od wewnątrz (bynajmniej widać go od tej strony).
Jak rozpoznać który jest nowszy po numerach? Czy alfabetycznie A B C czym dalsza literka tym nowszy sterownik? Mam pierwszy wypust golfa więc mam sterownik I generacji, czy mogę go zamienić na II generację P@P i czym się różnią te generacje i jak je rozpoznać :blush:
morfeusz747 pisze:U mnie problem zniknął gdy wymieniłem mechanizm opuszczania szyby. Akurat w starym zerwała się linka, zakupiłem z golfa 2008r i problem nie występuje.
U mnie to chyba wina sterownika, gdyż w czasie jazdy zawsze wszystko działa jak należy wystarczy, że jadę 10km/h, a jak się zatrzymam to zawsze wciskając przycisk w górę szyba zjeżdza do dołu, tak lewa i prawa to samo.Tak samo jak domykam z kluczyka to czasem jedna jedzie do góry, druga do dołu :fluff: adaptacja nie pomaga.

Trochę poszukałem i znalazłem ciekawą rozpiskę, podpowie ktoś które najlepiej podejdą P@P nie mam składanych luster jakby co :)
Obrazek
#274681
samsung18 pisze:
26 maja 2019, 21:12
witam koledzy mam taki problem ze przyckiem od szyby kierowcy otwieram szybe pasażera a pasazera kierowcy i tyl jednym przyckiem dwe chodza razem cos sie pomieszalo i co z tym zrobic tak sie stalo po wylaczeniu swiatel samozapalajcych przez wcdsa
jeszcze doszlo brak kierunku i podswietlenia w lusterku kierowcy

ktos cos wymysli
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  22 lis 2019, 15:27
 warmińsko-mazurskie
#278635
yox2014 pisze:
22 lis 2019, 15:07
... zrób scan VCDS i w pierwszej linijce bedziesz miał odp. z jakiej "labelki" .clb korzysta :yes2:
No właśnie mam u siebie gen1 wersję MIN.a te powyższe chciałbym zakupić, bo moje są z pierwszych lat produkcji i wariują przy zamykaniu szyb. Nie chciałbym zakupić gen3 bo będzie większe prawdopodobieństwo, że nie będą współpracować z tylnymi które są gen1.

Mogę jeszcze dodać, że są one z 2008r. może rocznikowi da się to ogarnąć?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10