Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Pablo -  29 maja 2012, 13:40
 małopolskie
#73918
Jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli ktoś ma problem z zamykaniem szyb, tzn. w połowie zamykania czasem zaczynaja się opuszczać (częsta porzypadłość w Golfach 5) to trzeba mimo wszystko przy zamykaniu zwracać uwagę, żeby nam któraś z szyb nie została otwarta ;-)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  30 maja 2012, 0:19
 śląskie
#73980
koledzy no i lipa.
dzis prubowałem zaprogramować szyby jak kolega napisał wyżej ale nic to nie daje.
szyba kierowcy dalej opiszcza i podnosi tylko wtedy kiedy trzymam guzik. :(

po zjechaniu szybą w dół słychać kliknięcie przekaźnika i znów przytrzymanie w dół czy w górę słychać kliknięcie ponowne przekaźnika ale szyba i tak sama nie jedzie w dany kierunek.

czy może być uszkodzony guzik? chyba nie bo tak to by nie działało chyba wogule?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 cze 2012, 11:28
 śląskie
#74286
Bawiłem się tym domykaniem i nieda rady zaprogramowac.
przy naciskaniu kazdego guzika nie czuje dwuklika cos w stylu jakby były dwie blaszki w jednym guziku.

z pilota i z zamka mozna domknąc i opuscic wszystkie szyby.

pojade na kompa moze cos wyjdzie co jest grane. ;)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  04 cze 2012, 12:57
 śląskie
#74374
dziekuje koledzy za podpowiedzi ;)
obczaiłem temat i wychodzi ze guzik jest uszkodzony.
jak klikam go na dół to czuje dwu klik a jak klikam do góry to dwukliku niema.

prubowałem zaprogramowac z zamka kluczykiem ale tez mi nie wychodzi.
byc moze zaprogramowane jest ale nie działa jak powinno przez ten uszkodzony guzik.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  06 cze 2012, 15:20
 śląskie
#74645
Temat rozwiązany ;)
zdemontowałem panel i po wyjęciu okazało się że od strony własnie tego guzika wyszedł zatrzask co trzyma płytkę z elektroniką w obudowie tego przełącznika.
Odstawało i nie było tego drugiego kliknięcia.
Proforma rozebrałem cały przełącznik i filozofii w nim nie ma ;)
złożyłem i już działa. :)


odkryłem nowy problem z oknami :?

czasem biorę aby sie szyby zamkły z guzika lub kluczyka i jedna pasażera zamiast iść do góry idzie w drugą stronę, no epilepsja mnie bierze. jest na to jakiś patent?
Spróbuje przesmarować prowadnice szyby smarem silikonowym, w vectrze to pomogło nie wiem jak będzie tutaj.

A i czy jest opcja zaprogramować komputer tak aby szyby działały z guzików jak jest zgaszone auto ale drzwi nie zostały otwarte? bo teraz automatyczne otwieranie i zamykanie szyb kończy się od razu po zgaszeniu auta .
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  08 cze 2012, 14:18
 śląskie
#74836
Dobra patent z opuszczaniem się szyby przy zamykaniu został rozwiązany.
problemem było zbyt ciężkie poruszanie się szyby w prowadnicy drzwi.
psikłem po dwuch stronach smar silikonowy i juz za każdym razem szyba idzie do góry.

jest jeszcze pytanie jak uaktywnic to aby po zgaszeniu auta po nacisnięciu guzika szyb nie trzeba było trzyamc aby się zasuneły?
By dziadol -  28 lip 2012, 0:10
 kujawsko-pomorskie
#78646
Witam serdecznie...

Nie będe zakładał nowego tematu i napisze w owym temacie bieżącym...

Mój problem takze dotyczy szyby kierowcy. Mianowicie ani się nie otwiera a co za tym idzie także nie otwiera.
Posiadam szyby elektryczne x4. Wszystkie działają lecz od kierowcy nie....
Kluczykiem także otwierają się wszystkie z wyjatkiem tej od kierowcy. Jak zaciągne przycisk do góry to tylko słychać takie klikniecie i koniec.
Mam zamiar rozebrać poszycie drzwi lecz zastanawiam się czy leprzym rozwiązaniem bedzie odkręcenie kilkunasu śrub z dołu i po obu stronach drzwi i wymontować zewnętrzną blachę dzwi....,dojście wtedy bym miał od zewnątrz auta...
Dzisiaj sprawdzałem i próbowałem wymontować poszycie ale to jest wielka masakra....Powyrywałem zatrzaski i tak nie mogłem wymontować poszycia. Potem miałem wielki problem aby to złożyć, wiec mam zamiar dobrać się od strony zewnętrznej.
Tylko Panowie co z klamką...i poza tym co o tym sadzicie....???
Szlak mnie trafia z tym autem. Na dodatek nie działa dodatkowe trzecie światło stop. Także nie mam pojecia jak rozebrać poszycie tylnej klapy. Owszem mozna mniemam ale powyrywać to kazdy potrafi....
Mam opis z knigi ''sam naprawiam'' lecz tam to tak jest opisane, owszem ślicznie i niby łatwo ale jak poszedłem do mojego auta to opis ma się nijak do faktycznego poszycia auta....

Pozdro...
Pozdro....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10