Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By kuba94 -  12 cze 2013, 8:42
 pomorskie
#100401
Wróciło wszystko do normy kodowanie ma teraz takie 99D802087F2D8505484F06F010 ( jest to kodowanie na 4 furtki z opuszczanymi i samodomykającymi się oknami z pilota) tylko teraz pojawił się nowy problem, otóż nie działa włącznik szyb w tylnichy prawych drzwiach.Sterowanie z drzwi kierowcy szybami działa, po wyjęciu włącznika okazało się, że nie dostaje masy ( kabelek biały z brązowym paskiem) jak doprowadzę masę to śmiga szyba.Podpowiedział by ktoś gdzie ten kabelek idzie według schematu idzie bez pośrednio do sterownika, ale czy idzie prosto czy gdzieś błądzi ? Czy jest możliwe żeby ze sterownika nie wychodził minus do przycisku ? (VCDS nie pokazuje żadnych błędów ). Czy w razie czego, można masę z czegoś innego podebrać ?
By kuba94 -  13 cze 2013, 13:32
 pomorskie
#100458
Po sprawdzeniu ze schematem wyszło, że ze sterownika (silniczek ) nie podaje minusa (- kabelek biały z brązowym paskiem) do włącznika szyb może coś padło w sterowniku, jak podam z karoserii minus (-) na włącznik szyb zaczynają działać. Podpowie ktoś, kto się zna na elektryce czy mogę podebrać minus z np lampek ostrzegawczych drzwi albo z innego źródła. Pytam bo nie wiem czy jak podbiorę masę nie uszkodzę sterownika drzwi bądź narobię innego diabła
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  13 cze 2013, 20:35
 śląskie
#100476
Przejżałem schematy i wydaje mi się że możesz spokojnie podłączyć sie pod któryś masowy przewód co dochodzi do sterownika.
brązowy gróby pin9,
na schemacie niema rozrysowanego sterownika wewnątrz ale oglądając schematy wychodzi na to że piny tylnego włacznika szyby są przyporządkowane;
pin1 masa
pin2 zasilanie leda oswietlenia
pin4 sygnał open/close
By kuba94 -  14 cze 2013, 0:12
 pomorskie
#100494
Sprawa szyb załatwiona, wszystko działa, masę poprałem z brązowego grubego kabla. Do kabla (-) w lutowałem się miedzy sterownikiem a miejscem gdzie wchodzi w ramę drzwi i na drugą stronę pod poszycie . Odkręcam wiązkę a tu zonk kabel minusowy z 2 części .Części z sobą z kręcone i spięte jakimś obejmę wygląda na robotę fabryczna profesjonalna. Zastanawia mnie czy ten model tak ma czy naprawiano już ten kabel ( -) .Auto mam od nowości i polski salonowiec.
By kuba94 -  14 cze 2013, 10:51
 pomorskie
#100512
dexter23pl pisze:Myślałem że sprawdzenie przewodów w gumie to pierwsze co się robi jak coś w drzwiach nie działa . :mrgreen:
Przewody w harmonijce sprawdziłem od razu a w wiązce w izolacji nie sprawdzałem do momentu ,aż się dostałem do laptopa i obejżałęm schemat. Wtedy to sprawdziłem jaki przełącznik łączy się ze sterownikiem w drzwiach, żebym miał pewność że nie przechodzi gdzieś po drodze w inna wiązkę bądź nie jest wspólny. W moim przypadku akurat wiązka była cała tylko minus nie wychodzi ze sterownika z 3 pinu . Dla tego chciałem (-) wziąć z innego miejsca. Po przejżeniu schematu i podpowiedzi na forum zdecydowałem się na kabel gruby brązowy (-) po usunięciu izolacji w dół od sterownika po 15 cm napotkałem na połączenie kabla (-) grubego brązowego jakomś złączką ( był z 2 części połączonych z sobą klamrą i do tego polutowany ) co mnie zdziwiło, że tak łączą w instalacji fabrycznej i w jakim celu na prostym od odcinku kabla. Łączenie kabla jet tak solidne, że nie ma wpływu i nie miało na użytkowanie. napisałem o tym kablu jako ciekawostkę ,,przyrodniczą ". A akurat w moim przypadku kable były dobre tylko sterownik nie daje (-)
By dgkm1990 -  31 maja 2014, 16:14
 dolnośląskie
#133397
Postanowiłem że zadam pytanie tutaj aby nie zaśmiecać forum. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi więc sprawa wygląda tak:

Chodzi mi o domykanie i otwieranie szyb z pilota. Szyby chodzą bez zarzutu obydwie z przycisków wewnątrz (wersja 3d) problem pojawia się z otwieraniem z pilota lub zamka w drzwiach ten sam problem. Otóż po naciśnięciu na pilocie dłużej, otwiera mi się tylko szyba od kierowcy a od pasażera stoi w miejscu natomiast jak obydwie są otwarte to z pilota domykają się obydwie. Chciałbym aby otwierały się również dwie aby szybko przewietrzyć samochód z gorąca. Ktoś ma jakiś pomysł? :?:
By adek -  20 lip 2015, 19:57
 łódzkie
#185748
dgkm1990 pisze:Niestety ponowne zakodowanie szyb i adaptacja nic nie pomogła nie wiem dlaczego opuszcza się tylko jedna szyba a domykają się dwie. Macie inne pomysły. Może coś nawaliło chyba że coś źle robię adaptując szyby.
I co rozwiązałeś sprawę ? Bo u siebie mam to samo i myślałem że to kwestia kodowania, ale widze że problem głębiej siedzi..
By pyzdra1 -  25 wrz 2015, 10:00
 spoza Polski
#193828
A u mnie jest problem z zamykaniem szyb z przycisku w drzwiach. Szyby nie jadą same góra /dół po wciśnięciu drugiego stopnia przycisku. Niedawno montowałem warningi do 3 drzwi (oprócz drzwi kierowcy) i rozpinałem wtyczki przy modułach. Tylko szyba drzwi kierowcy działa jak powinna (idzie góra /dół po naciśnięciu drugiego stopnia. Doadam ze wcześniej wszystko działało jak należy.
Przeprowadzał adaptację podaną w 3 poście i nic. Nie słyszę klikania w module. Co to może być?
#193833
Za pomocą VCDS (Moduł komfortu) bez problemu można ustawić zamykanie oraz otwieranie szyb z pilota.
Otwieranie tylko w opcji przytrzymania przycisku (puszczasz przycisk - przestają "jechać"). Domykanie szyb opcjonalnie. "Jadą" tak długo jak długo trzymasz naciśnięty przycisk w pilocie, albo po przytrzymaniu przycisku domykają się samoczynnie do końca.
Poszukaj na forum AUDI.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10