Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By pyzdra1 -  27 wrz 2015, 23:18
 spoza Polski
#194163
Może najpierw skupię się na adaptacji po przez otwieranie i zamykanie okien przyciskiem.
Wydaje mi się że robię wszystko wg instrukcji podanej w 3 poście tylko dlaczego nie ma u mnie żadnego kliknięcia jeśli szyba dojdzie góra/dół? Nawet w drzwiach gdzie szyba chodzi ok

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
Re: RE: Re: nie działa domykanie i otwieranie szyb /adaptacja/
Dexter23pl pisze:Podaj kodowanie sterownika drzwi. Tam tez sie koduje automat.
Czyli to kodowanie gdzie programowałem warningi tak?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  28 wrz 2015, 13:33
 dolnośląskie
#194204
pyzdra1 pisze:Problem na reszcie rozwiązany !;) Amator ze mnie. Złe kodowanie. Nie za bardzo kumałem kodowania i zrobiłem wszystko jak w filmiku a u mnie powinno być trochę inaczej.
Dziękuję wszystkim za pomoc i przepraszam za zawracanie głowy
:fluff:
własnie to mnie zastanowiło bo napisałeś "zrobiłem jak na filmiku" a nigdzie nie pytałeś wcześniej o ten mod
najważniejsze że działa :super: :clap:
By pyzdra1 -  28 wrz 2015, 13:34
 spoza Polski
#194206
Heh prawie działa ;) teraz lewe klawisze sterują prawym oknami i na odwrót

Dodano po 1 godzinie 51 minutach 14 sekundach:
Amator ze mnie jak nic :)
Nie wziałem pod uwagę, że mój golf to ewrsja z kierownica z prawej strony:) a wszystkie instrukcje które wyczytałem sa wersjami z kierownicą z lewej.
Pozanieniałem tylko kody i wszystko chodzi cacy.
Człowiek uczy się całe życie...
i głupi umiera :)
Awatar użytkownika
By Bekuś -  15 cze 2016, 21:08
 pomorskie
#231415
Mettenoos pisze:
freddy pisze: trzymać przez minutę i tak z każdą szybą która wariuje.
po co minutę, trzyma się ok. 3 sekund do "cyknięcia" sterownika, i nie robi się osobno poszczególnych szyb tylko wszystkie razem, tzn. razem przód a następnie razem tył
Sory za odkop, ale nie dziala mi otwieranie w drugim polozeniu (do konca szyby), oraz podniszenie w drzwiach pasazera w 1 położeniu ale nie mam wlasnie tego cykniecia przy "nauczaniu". Błędów brak w VCDS. Zacząć od przelacznikiw ?
Awatar użytkownika
By rafuss -  11 wrz 2016, 0:01
 kujawsko-pomorskie
#238892
proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki chciałem zaprogramować szyby żeby domykały mi się w czasie zamknięcia samochodu z pilota i przy próbie kodowania wystąpił taki oto komunikat. Co należy zrobić aby niczego nie zepsuć :wacko: Obrazek
#244674
Witam,
Mam problem z tylną prawą szybą w Jettcie, mianowicie szyba zamyka się prawidłowo dojeżdża do samej góry i nagle zjeżdża w dół do samego końca nie reagując na przycisk. Generalnie można ją tylko zamknąć po przez stopniowe je podciąganie, ale z wyczuciem żeby znowu nie zaczęła się otwierać dół. W przypadku próby dociągnięcia szyb z pilota, następuję dociągnięcie wszystkich i nagle pojawia się krótki sygnał i szyba się znowu otwiera. Szyba reaguje tak samo, nie zależnie czy sterujemy ją przełącznikiem z miejsca kierowcy, czy z tylnego prawego siedzenia. Co może być przyczyną ?
Awatar użytkownika
By cbool333 -  26 gru 2016, 11:35
 kujawsko-pomorskie
#244779
Miałem to samo ale z przednią szybą i wystarczyło popuścić na szczękach, które ją trzymają i lekko ją przechylić w lewo lub w prawo....
Jetta ma z tyłu tak samo jak w golfie tak? czyli coś takiego:
Obrazek
to możesz spróbować tutaj:
Obrazek
podłożyć coś z lewej lub z prawej aby szyba minimalnie się przechyliła i przy okazji możesz nasmarować cały mmechanizm.
Sprawdz też czy coś nie wlazło w uszczelkę
#247433
Panowie u mnie problem z tylną prawą szybą, gdy ostatnio długo stał na mrozie wysiadł mi akumulator i od tego czasu jak już go naładowałem to otwieranie i zamykanie działa w odwrotnym kierunku czyli kiedy naciskam zamykanie to mi się otwiera i na odwrót. Próbowałem robić adaptację przyciskami ale nic nie pomaga i nie słychać tego kliknięcia. Wychodzą jakieś błędy sterownika obu drzwi coś po angielsku piszę o adaptacji ale nie wiem co mam zrobić i jak.
#249574
Z odwrotnym otwieraniem sobie poradziłem ale z tyłu szyby nie chcą chodzić w automacie, przy zamykaniu i otwieraniu trzeba cały czas trzymać przycisk. Próbowałem adaptację z przytrzymaniem przycisków ale to nie pomaga. Czy można coś sprawdzić w kodowaniu czy się nie przestawiło ?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10