Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Juras_Skipper -  01 maja 2018, 22:26
 łódzkie
#264490
Bekuś pisze:
15 cze 2016, 21:08
Mettenoos pisze:
freddy pisze: trzymać przez minutę i tak z każdą szybą która wariuje.
po co minutę, trzyma się ok. 3 sekund do "cyknięcia" sterownika, i nie robi się osobno poszczególnych szyb tylko wszystkie razem, tzn. razem przód a następnie razem tył
Sory za odkop, ale nie dziala mi otwieranie w drugim polozeniu (do konca szyby), oraz podniszenie w drzwiach pasazera w 1 położeniu ale nie mam wlasnie tego cykniecia przy "nauczaniu". Błędów brak w VCDS. Zacząć od przelacznikiw ?
Sorki że się wcinam, ale mam bardzo podobny problem tyle że wyświetla mi błędy. Problem dotyczy tego automatycznego biegu szyby pasażera. Przy trzymanym wyłączniku wszystko działa OK.
Błąd wyświetla mi taki:
znaleziono 1 błąd:
00933 - Silnik podnośnika szyby po stronie pasażera (V148)
005 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe / adaptacja

Czy może ktoś coś doradzić ?

Dodano po 6 minutach 50 sekundach:
Dodam jeszcze tylko, że problem dotyczy sterowania zarówno z drzwi kierowcy jak i pasażera. Adaptacja była robiona zgodnie z procedurą.
Awatar użytkownika
By Bakaland -  01 sie 2018, 18:21
 wielkopolskie
#267140
Mam ten sam problem te same drzwi , przycisk w drzwiach kierowcy działa odwrotnie i z tyłu też
Z pilota sytuacja analogiczna otwieram zjeżdżają 3 szyby , zamykam 3 jada do góry a ta z tyłu z prawej w dół.
Co padło sterownik ?

bidziss pisze:
22 lip 2018, 10:49
I to pomoże?? Tylko jak obrócę??

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
By jackson2002 -  02 paź 2018, 8:37
 świętokrzyskie
#268459
Forest pisze:
18 sie 2010, 19:29
Dokładnie. Ja taki problem miałem jeszcze w Golfie 4. Nasmarowałem i po problemie ;)
Czy do przesmarowania tych prowadnic trzeba zdejmowac poszycie w kazdych drzwiach czy jest na to jakis prosty patent?
Golf 5
Awatar użytkownika
By GrzeSek -  02 gru 2018, 13:49
 zachodniopomorskie
#269982
Mam problem w Golfie z szybami. Przykład, opuszczam szyby w dół dosłownie o kawałek, próba zamknięcia i szyba idzie gdzieś do 1/4 wysokości, nie da się nic zrobić. Otwieranie szyb z pilota działa, ale też nie jadą automatycznie na dół. Jak zatrzymam w trakcie, podjadę do góry i zacznę opuszczać je ponownie to pasażera potrafi pojechać w drugą stronę. Szyby mają problem podnieść się z samego dołu, ruszają się i jakby zaczynały jechać w dół.
Próbowałem przed chwilą zrobić adaptację. Nie słyszałem nic po zjechaniu na dół. Po zamknięciu było słychać klik. Niby adaptacja się udała i szyba zjechała w dół automatycznie no i zamknęła się automatycznie. Po czym spróbowałem opuścić kawałek, pojechać do góry i znowu pojechała w dół. Przestały też jeździć automatycznie.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  27 maja 2019, 22:36
 warmińsko-mazurskie
#274510
Dexter23pl pisze:
03 gru 2018, 22:42
Standardowy temat. Trzeba wymienić sterowniki szyb na nowsze rocznikowo.
Czy znasz może numery tych nowszych sterowników w których jużż ten problem nie występuje? Chodzi o drzwi lewe i prawe przód. Rozumiem, że wystarczy kupić same sterowniki bez silników i wymienię je zdejmując tylko tapicerkę drzwi od wewnątrz auta?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10