Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Husarz -  04 sie 2017, 10:28
 dolnośląskie
#255451
major pisze:nawet z manetki obsłużysz. Kazda kiera dobra . Golf V, Golf VI, i Golf VII
Czyli rozumiem, że przejście z 8 przycisków na 12 ma służyć głównie wygodzie multifunkcji, natomiast nie jest koniecznie potrzebne, żeby obsługiwać wszystkie funkcje MFA nowych liczników?

Ciekawe jak wygląda sterowanie z kierownicy 8 przyciskowej bo jeszcze nie widziałem u nikogo takiej konfiguracji.

W moim przypadku mam do dyspozycji kierownicę z Scirocco 2014r. ale bardzo się wacham nad wymianą, bo obecnie mam kierownicę w drewnie, która bardzo pasuje do wnętrza samochodu, gdzie jest wszystko wykończone w drewnie...

PS. Z tego co wiem, to z nowszych modeli niż Golf V nie było już żadnych drewnianych kierownic multifunkcyjnych, które by pasowały??
Awatar użytkownika
By soil -  04 sie 2017, 10:55
 śląskie
#255453
Ja miałem w golfie kierownice z 8 przyciskami i licznik premium i wszystko działało ok. Teraz w nowym mam licznik 3d i narazie zwykłą kierownice i obsługę z manetki i wszystko działa ok.
By szukaj -  26 sie 2017, 16:17
 mazowieckie
#256203
pytanko czy licznik 1K8920873 będzie działał i nie będzie sypać błędami w golfie z pompą ABS w wersji MK60?
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  28 paź 2017, 15:46
 kujawsko-pomorskie
#258180
Witam wszystkich mam pytanko odnośnie wymiany zegarów, ogólnie chodzi o duży FIS co potrzebuje oprócz manetki i zegarów no i jakie te zegary mają być po numerkach. Dodam jeszcze że mój licznik to golas, pokazuje tylko temperaturę, przebieg i godzinę ogólnie dupy nie urywa no.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 paź 2017, 16:44
 śląskie
#258181
Numer jest prawie bez znaczenia, kupujesz po wyglądzie, ma mieć identyko wskaźniki a tylko lcd duży.
I tak masz obecnie lepszą wersję bo ja nie miałem nawet temp na liczniku :naughty:
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  28 paź 2017, 16:47
 kujawsko-pomorskie
#258182
Dexter23pl pisze:Numer jest prawie bez znaczenia, kupujesz po wyglądzie, ma mieć identyko wskaźniki a tylko lcd duży.
I tak masz obecnie lepszą wersję bo ja nie miałem nawet temp na liczniku :naughty:
A słuchaj zwijak i moduł pod kierownicą tez musze wymieniac

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Mar_vin -  28 paź 2017, 17:31
 kujawsko-pomorskie
#258186
Dexter23pl pisze:To już jest zależne co chcesz jeszcze dołożyć.
Tempomat

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

By Żelek -  20 lis 2017, 8:41
 mazowieckie
#259129
Panowie!

Kupiłem świeżo swoje mk5 comfortline i zonk... Mam tempomat, klimatyzowane schowki, ogrzewane lusterka, czujnik zmierzchu i deszczu a nie mam... komputera pokładowego.

Ponieważ przez 9 lat darliśmy w rodzinie mk4 z 1/2FIS, to człowiek się przyzwyczaił i chciałbym wrzucić do siebie... Pomógłby ktoś z tematem doboru części jak i samą adaptacją?

O aucie mogę powiedzieć, że:
46 - Komfort: 1K0 959 433C
09 - Bordnetz: 1K0 937 049K
16 - Sterownik kierownicy: 1K0 953 549A

Myślałem nad wstawieniem MFA+ (i przyszłościowo może oryginalna nawigacja?)
Z tego co zdążyłem się zaczytać w sieci, to z moimi układami póki co o kierownicy multifunkcyjnej mogę zapomnieć...

Dodam tylko, że chciałbym w miarę możliwości zrobić to niewielkim nakładem finansowym, bez wymiany połowy sterowników w aucie. ;)

Dobrego dnia, zmieniajcie opony na zimowe, bo za oknem śnieg! ;)
By eRR -  06 lut 2018, 20:49
 dolnośląskie
#261775
Ja będę wymieniał obudowę licznika, bo mam popękaną a kupiłem w dobrym stanie. Jak wyciągnę licznik z auta na jakieś 20 minut i z powrotem zamontuję to nic się nie zresetuje, poprzestawia?
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 23