Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Olsiu -  10 sty 2020, 10:39
 warmińsko-mazurskie
#279458
Cześć.
Szperałem, ale coś ciężko mi idzie.
Mam pytanie. Posiadam eosa z 2008r full fis licznik z niebieskim podświetlaniem cyferek i chce wymienić na premium z 2011 roku. Czy wtyczki będą pasować żeby podłączyć czy trzeba coś rzeźbić? O kodowaniu wszystko wiem. Pomoże ktoś
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 sty 2020, 18:17
 śląskie
#279462
Liczniki czarno-biale i kolor i 3D mają inna wtyczke.
Można kupić gotową przejściówkę na Ali lub zapewne @Krzycho ma na sell.
Awatar użytkownika
By RobertB -  28 sty 2020, 10:26
 mazowieckie
#279768
I ja jestem po wymianie licznika :yahoo:
Stary 1K0 920 862 K
Nowy 5M0 920 871 A z Golfa Plus z 2010r.
Wymianę immo w kluczyku lepiej nie robić w garażu.
Mi strzeliła sprężynka przy składaniu kluczyka, pastylka wypadła i było trochę szukania.

Obrazek
By tberent -  28 sty 2020, 15:52
 łódzkie
#279774
wojtas4589 pisze:Super to wygląda. Teraz to lepiej się nie chwalić, że grzebało się przy liczniku :D
Oczywiście że możesz. Obostrzenia są tylko do przebiegu

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Cimek -  29 sty 2020, 15:01
 opolskie
#279786
W cyfrowym liczniku masz raczej przepisany stan licznika, czyli zgodny z poprzednim. Diagnosta i inni zainteresowani nie mają się czego czepiać. Stan licznika ma być niemniejszy niż ostatnio zarejestrowany. Czyli jeśli zależy Ci na cofaniu licznika, to po większych trasach go "myk" :laugh:
Awatar użytkownika
By RobertB -  30 sty 2020, 8:19
 mazowieckie
#279794
Nie mam tylko wyświetlania biegów.
Wyczytałem że ECU musi wspierać tą funkcje.
Awatar użytkownika
By morales -  17 lut 2020, 18:27
 pomorskie
#280078
rosk pisze:Czy licznik od manualnej skrzyni będzie normalnie działał w automacie
Tak bedzie

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By hypenamaxa -  21 mar 2020, 19:45
 łódzkie
#280524
Siemka ! Posiadam VW EOS z 2007 roku z benzyniakiem 2.0 TFSi z licznikiem z pełnym FISem. Robię wnętrze na polifta - zmieniłem kierownicą na wersję z passata b7 wraz z modułem kiery oraz moduł CAN pod nowsze radio oraz przełożyłem panel klimatyzacji. Zostanie mi tylko licznik. Chcę włożyć licznik z tym białym podświetleniem, znalazłem takowy od benzyny w wersji 2.0 tsi stricte pod poliftowego eosa. Nie jestem totalnie zielony bo powyższe modyfikacje wykonałem sam.
Wiem, że poliftowe liczniki mają inną wpinkę/kostkę takowy adapter zamówiłem, co dalej ? Jeśli chodzi o program to korzystam z VCDSa, ale o ile mi wiadomo nic z tym nie zrobię, więc czym to mogę ogarnąć. Licznik pochodzi od EOSa więc dioda od otwierania dachu by była. Jak to wygląda z kodowaniem, co z Immo, co muszę zczytać ze starego licznika.

Z góry dzięki za info
By kiwo21 -  21 mar 2020, 23:25
 dolnośląskie
#280530
Witam od dłuższego czasu myślę o wymianie licznika w moim golfie 5 przez ten temat straciłem dobry tydzień szukania informacji co jest potrzebne do takiej konwersji ale nie dowiedziałem się żadnych konkretów chciałbym na razie testowo zakupić licznik z mk6 anglika ponieważ takie są najtańsze na allegro i nie patrząc na kwestie jak to będzie wyglądać czy że się nie zmieści pamiętajmy że mówię o kwestii bardzo testowej zależy mi czy w ogóle zadziała ale przejdźmy do moich pytań.
1. Czy mój moduł gateway 1K0907530AF nada się do takiej konwersji czy jednak będę musiał go zmienić a jeżeli tak to prosił bym o przykład części
2. Zakupiłem przejściówkę licznika i wyczytałem gdzieś że będzie potrzebne dorobienie dwóch pinów ale nie było zbytnio napisane jakie więc czy będzie to warunek konieczny żeby zegary w ogóle chociaż zaświeciły
3. Czy jest duży problem z immo w takim przypadku jak dla mnie do samych testów immo może być całkiem wyłączone
4. Wiem że wymagana jest też wymiana sterownika eee pompy abs-u więc i tu bym prosił o jakiś przykład potrzebnej części oraz czy aby tylko przetestować działanie takiego zestawu to czy jest ona konieczna

Był bym także wdzięczny jeżeli komuś udała się taka lub podobna konwersja to żeby się pochwalił czego użył nr części schematy połączeń itp
Za każdą pomoc z góry bardzo dziękuje :super:
By Pexon -  22 mar 2020, 10:41
 wielkopolskie
#280534
Koledzy szukam magika na terenie Poznania lub w okolicach co wymieni mi licznik na pełen fis oraz manetki z tempomatem . Golf 5,2007r. Proszę o pomoc bo nie wiem jak się za to zabrać . :friends:
By Adrianekk -  04 cze 2020, 13:27
 łódzkie
#281933
Cześć, orientuje się ktoś czy z licznika visteon (golf v benzyna) da się wyciągnąć pin do imo za pomocą vag Comandera?
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23