Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By KOmi -  01 lip 2012, 19:14
 -------
#76908
Witam Wszystkich na forum!
mam do Was prośbe o pomoc.. posiadam golfinę V(2007 rok) i fabrycznie mam ustawione Auto-Lock (zamykanie zamka centralnego od prędkości 15 km/h) Chciałem wyłączyć tę funkcję...
podpiąłem vcds i wchodziłem w 46-Moduł komfortu -> Kodowania -> Pomocnik kodowania -> i nie wiedzę żadnych dostepnych funkcji( widze same cyfry kodowania- a nie ma pod nimi żadnych "kwadracików" do zaznaczania i odznaczania..)
próbowałem także przez 46-Moduł komfortu -> Adaptacja -> i tu przy 5 i 6 "bloku" ( auto-lock) wyskakuje wartoś "0" i auto unlock to samo- też 0... ) wszystko wygląda jakby była wyłączona ta funkcja a nadal działa... juz się zastanawiałem czy nie muszę wejść w kodowanie II ale tam prosi o podanie jakiegos hasła czy kodu...
bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 lip 2012, 19:42
 pomorskie
#76916
co z tego że klon, po prostu brakuje mu l-code, wystarczy wprowadzić gotowe kodowanie binarne i wszystko będzie działać



major pisze:VAG klon.

99% userów ma klony i daje radę a kolega pewnie ma chińszczyznę bez plików l-code
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  01 lip 2012, 19:48
 spoza Polski
#76918
Dokladnie Mettenos. No ja akurat mialem chyba takiego samego klona hehe. Kupilem drugiego i to samo. Dalem spokoj i kupilem ori choc i z ori mialem problem bo mi nie czytal ABSu w MK3 wiec trzeba bylo kalibrowac. Tyle ze chociaz gwarancja i pomoc mam i tyle.
By KOmi -  01 lip 2012, 20:28
 -------
#76926
vcds oczywiście klon 9.12...
moze ktos pomoże z tym cholernym klonem..... :( a da radę dograć to lcode???
zainstalowałem nawet z internetu wersję 10.6... ale to samo.....
pozdrawiam i prosze o jakies informację...
ale co lepsze jak wejdę np w 09-Centr. Zesp. Elektr., 07-kodowanie, klikamy na kodowanie długie to tam normalnie mam opcję przy bordnetz.... i tu moge spokojnie kodowac... tylko w tym module komfortu taka kupa....
Ostatnio zmieniony 01 lip 2012, 20:31 przez KOmi, łącznie zmieniany 1 raz.
By 1 6 D -  01 lip 2012, 20:30
 zachodniopomorskie
#76927
Ode mnie z chomika ściągnij paczkę do modułów komfortu, wrzuć do Labels wszystko, w razie co pliki clb o tej samej nazwie co wrzucane wytnij i wklej gdzieś poza VCDS i powinno raczej zadziałać.
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  02 lip 2012, 8:09
 spoza Polski
#76939
Przetestuj ten kabel na innym MJ5 i bedziesz wiedzial czy kabel padl czy nie. Opcja jes tez ze masz modul do wymiany. Mialem kidys podobnie. Modul nie przyjmowal kodowania
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  02 lip 2012, 12:08
 pomorskie
#76955
olsen-72 pisze: Opcja jes tez ze masz modul do wymiany. Mialem kidys podobnie. Modul nie przyjmowal kodowania
ale wpierw trzeba podłączyć innego VCDS-a a nie zabierać się za wymianę sterownika, ja na 99% stawiam na błąd programu VCDS

ps. samo wgranie plików w l-code niekoniecznie pomoże i widzę że nie pomogło, program jeszcze musi wiedzieć co i skąd pobierać