Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By mwsoft -  13 lis 2012, 10:45
 dolnośląskie
#86895
Gietek vw pisze:
Czester pisze:Tym można by się było zainteresować, ale cena nie mała :shock:
http://allegro.pl/ledy-led-skoda-rs-fab ... 06704.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Według mnie wygląda najlepiej.
Ta cena to lekkie przegięcie, bo jak dobrze poszukasz to za 260zł kupisz całkowicie nowe
I tak i nie. Nie jak "poszuka" tylko jak akurat pewien Czech będzie je miał w tej niskiej cenie (pewnie krojone z fabryki hyhy :twisted:)
Niestety normalna cena jak akurat nie ma tych tanich dochodzi do 400zł i ja prawie tyle dałem też za nie :roll:
Ale jakościowo jest rewelka, Hella to Hella, nie to co jakieś chińskie paski za 100zł (w ogóle moim zdaniem okrągłe DRL znacznie lepiej pasują do MK5 niż podłużne).
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  13 lis 2012, 12:39
 śląskie
#86898
Ciekawe jak by tak założyć te dzienne helle na przykład okrągłe zamiast halogenów ale nie zmieniać nic w kompie i jak by to wyglądało jak by je włączyć w nocy jako halogeny
By Czester -  13 lis 2012, 14:46
 lubelskie
#86904
jagood pisze:Mam takie i polecam, jednak kupiłem je sporo taniej bo poniżej 300zł, jak poszukasz to znajdziesz w tej cenie
Jak wygląda sprawa montażu? Wszystko pasuje p&p/instalacja, wtyczki/. Mam u siebie zwykły włącznik z halogenami przód/tył, trzeba szukać takiego z funkcją auto? A później pozostaje tylko zakodować?
dexter23pl pisze:Ciekawe jak by tak założyć te dzienne helle na przykład okrągłe zamiast halogenów ale nie zmieniać nic w kompie i jak by to wyglądało jak by je włączyć w nocy jako halogeny
Też się zastanawiałem. Moje halogeny są w opłakanym stanie/czyt.zniszczone szkła/ i to wydaje się być dobrą alternatywą.
By jagood -  13 lis 2012, 21:01
 podkarpackie
#86920
Czester pisze:
jagood pisze:Mam takie i polecam, jednak kupiłem je sporo taniej bo poniżej 300zł, jak poszukasz to znajdziesz w tej cenie
Jak wygląda sprawa montażu? Wszystko pasuje p&p/instalacja, wtyczki/. Mam u siebie zwykły włącznik z halogenami przód/tył, trzeba szukać takiego z funkcją auto? A później pozostaje tylko zakodować?
Kabelki się puszcza do bordnetza tak jak halogen, i ustawia w vcds`ie halogen jako światła do jazdy dziennej i na trybie 0 ledy święcą, po przełączeniu na mijania gasną ledy i święcą normalne światła.
By mwsoft -  13 lis 2012, 21:31
 dolnośląskie
#86922
jagood pisze: Kabelki się puszcza do bordnetza tak jak halogen, i ustawia w vcds`ie halogen jako światła do jazdy dziennej i na trybie 0 ledy święcą, po przełączeniu na mijania gasną ledy i święcą normalne światła.
Wszystko fajnie, tylko /przynajmniej w starszych bordach/ taki układ generuje spaloną żarówkę na blacie, której nie da się pozbyć żadnym kodowaniem.

Mój mini-tutorial na ten temat: http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=53&t=5684" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeśli u Ciebie po podłączeniu ledów zamiast halogenów nie było spalonej żarówki, to pochwal się dla potomności jakiego dokładnie masz borda 8)
By Wieslaw3 -  06 mar 2013, 21:36
 wielkopolskie
#93767
Mam u siebie ustawione światła na system północnoamerykański. Przełącznik na 0 zapalają się światła mijania a pozycyjne nie palą się wcale, przełącznik na auto - światła mijania tak jak przy 0 tylko że o zmierzchu zapalają się dodatkowo pozycyjne. Po zaciągnięciu ręcznego światła mijania gasną.
Myślę o założeniu świateł dziennych LED tylko nie wiem jak to wszystko skonfigurować żeby:
- w dzień świeciły się tylko ledy (bez pozycyjnych)
- o zmierzchu ledy nie świecą, świecą się za to pozycyjne i mijania.
Dodam że moje autko nie ma świateł halogenowych w zderzaku.
Ktoś rozwiązał ten problem?
By Wieslaw3 -  06 mar 2013, 22:12
 wielkopolskie
#93771
Tą instrukcję widziałem ale to trochę za mało. Musiał bym chyba przeprogramować borda żeby na zero nic nie świeciło, natomiast na auto zapalać będą się i pozycyjne i mijania (oczywiście o zmierzchu). Wtedy miało by to sens.
Jakieś lepsze pomysły?
Czy znajdę gdzieś opis przeprogramowania borda z północnoamerykańskiego na .... zwykły? (nie wiem jaki to będzie żeby na zero nie świeciły światła wcale).
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  06 mar 2013, 22:25
 śląskie
#93773
Z tego co napisałeś to masz zaznaczone skandynawia i północna ameryka czy jakos tak (od zaciągnięcia ręcznego).
odznaczas "skandynawia" i juz jest tylko z przełącznika.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 45