Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Forest -  08 mar 2011, 15:52
 wielkopolskie
#39610
furbs pisze:Wszystko jest kwestią czasu kolego... Ciekawi mnie jeszcze czy jak Cie złapią miśki to też będziesz tak cwaniakował w dyskusji, czy może udasz wariata i będziesz prosił o pouczenie, bo zapomniałeś włączyć? Po takiej kontroli dalej będziesz sprawdzał ich cierpliwość i jeździł bez świateł, czy może wtedy już będziesz włączał?
Nie myślałem o tym, nie mam nauczonej regułki :D Prawdopodobnie powiem co o tym myślę i jeszcze poczęstuje niebieskiego ulotką "Wyłącz światła, włącz myślenie" :D
furbs pisze:Idąc Twoim tokiem rozumowania, ja mógłbym stwierdzić jutro po przebudzeniu, że chce być uczestnikiem ruchu lewostronnego i tak właśnie będę jeździł... Głupie, co?
Bardzo głupie, ale jednak wolę jeździć po prawej stronie. I to nie jest mój tok rozumowania ;)


Mnie chłopaki śmieszy, że jadąc na drodze bez świateł czuje się jak alien, ludzie mrugają, strzelają mappety, normalnie przytłacza mnie to polskie dbanie o bezpieczeństwo, natomiast Ci sami podświetleńcy przekraczają codziennie prędkość, wjeżdżają na czerwonym, wyprzedzają na pasach i im nikt nie mrugnie.
Mnie się wydaje, że powinniśmy skończyć tą dyskusję tutaj bo zaśmiecamy wątek. ;)
By krisv -  08 mar 2011, 16:30
 mazowieckie
#39611
Forest pisze:
furbs pisze:Wszystko jest kwestią czasu kolego... Ciekawi mnie jeszcze czy jak Cie złapią miśki to też będziesz tak cwaniakował w dyskusji, czy może udasz wariata i będziesz prosił o pouczenie, bo zapomniałeś włączyć? Po takiej kontroli dalej będziesz sprawdzał ich cierpliwość i jeździł bez świateł, czy może wtedy już będziesz włączał?
Nie myślałem o tym, nie mam nauczonej regułki :D Prawdopodobnie powiem co o tym myślę i jeszcze poczęstuje niebieskiego ulotką "Wyłącz światła, włącz myślenie" :D
furbs pisze:Idąc Twoim tokiem rozumowania, ja mógłbym stwierdzić jutro po przebudzeniu, że chce być uczestnikiem ruchu lewostronnego i tak właśnie będę jeździł... Głupie, co?
Bardzo głupie, ale jednak wolę jeździć po prawej stronie. I to nie jest mój tok rozumowania ;)


Mnie chłopaki śmieszy, że jadąc na drodze bez świateł czuje się jak alien, ludzie mrugają, strzelają mappety, normalnie przytłacza mnie to polskie dbanie o bezpieczeństwo, natomiast Ci sami podświetleńcy przekraczają codziennie prędkość, wjeżdżają na czerwonym, wyprzedzają na pasach i im nikt nie mrugnie.
Mnie się wydaje, że powinniśmy skończyć tą dyskusję tutaj bo zaśmiecamy wątek. ;)
Powiem tak jak najbardziej jestem przeciw jezdzie na wlaczonych swiatlach pora letnia :)
le co faktu iz teraz bez swiatel smigasz to tylko kwestia czasu az ktorys straz prawa cie zhaltuje ( pewnie i oby ) sie na pouczeniu skonczy, co nie zmienia faktu ze w razie wypadku ( odpukać ) biegly stwierdzi ze byles malo widoczny.

Ja zrobilem tak jak Mettenos napisal ustawilem sobie swiatla mijania jako dzienne 50 % i wszystko jest ok ( w sensie prawnym ). Wiec pojazd odpowiednio mniej prądu zużywa ( paliwa ). Mysle ze to najmądrzejszy kompromis :)

A chyba wiadomo czemu mrugaja tez tak robie jak widze kogos bez swiatel zeby nie musial placic zaraz mandacikow.
Awatar użytkownika
By Forest -  08 mar 2011, 17:11
 wielkopolskie
#39614
krisv pisze:Ja zrobilem tak jak Mettenos napisal ustawilem sobie swiatla mijania jako dzienne 50 % i wszystko jest ok ( w sensie prawnym ). Wiec pojazd odpowiednio mniej prądu zużywa ( paliwa ). Mysle ze to najmądrzejszy kompromis :)
Pomyślę, ale czy idzie tą funkcję przypisać do czujnika zmierzchu (auto) czy tylko do zero i światła same będą się włączały? Chciałbym móc sam decydować czy się mają włączyć czy nie.
Awatar użytkownika
By fredric -  08 mar 2011, 17:14
 mazowieckie
#39615
Te ledy od helli to fujjj lepsze te w miejsca ori halogenów albo pasek z s6 od helli.
Tylko cena :(
Kwestia podświetlony albo cichociemny to macie wątek i tam spory toczyć.
No i Forest prawo jest prawem nawet jak nie ty lub ja je ustalałem i się z nim nie zgadzamy to niestety ale trzeba je przestrzegać.
By maverick -  08 mar 2011, 18:42
 lubelskie
#39620
mettenos pisze:
Forest pisze:
mettenos pisze:swoją drogą ustawiłbyś sobie mijania jako dzienne, ściemnił do 30% i po sprawie
A to legalne? Po za tym niewiem czy mogę.
po pierwsze w 100% legalne pod warunkiem ustawienia opcji "skandynawia"
po drugie - a dlaczego byś nie mógł :D
a po trzecie - generalnie widzę że ironizujesz :wink:
a czemu legalne tylko przy "skandynawii" ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 mar 2011, 20:31
 pomorskie
#39637
bo przepis mówi jednoznacznie - jak chcesz mieć światła mijania jako dzienne to musi palić się i tył, więc przy opcji "ameryka płn." zwykłe reflektory musiały by mieć homologację RL :wink: wszystko jest opsane w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać pojazdy
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 mar 2011, 20:32
 pomorskie
#39638
Forest pisze: Pomyślę, ale czy idzie tą funkcję przypisać do czujnika zmierzchu (auto) .
można, nie ma to znaczenia, niedawno koledze klepa tak ustawiałem, zapalają się w pozycji auto
Awatar użytkownika
By Forest -  08 mar 2011, 20:39
 wielkopolskie
#39639
mettenos pisze:
Forest pisze: Pomyślę, ale czy idzie tą funkcję przypisać do czujnika zmierzchu (auto) .
można, nie ma to znaczenia, niedawno koledze klepa tak ustawiałem, zapalają się w pozycji auto
Idzie to ustawić na 19 bajtowym kompie? No i jeśli ma się palić i tył to jaka różnica? Kokpit też się wtedy pali?
By maverick -  09 mar 2011, 6:58
 lubelskie
#39664
Wiec to co jeden kolega niedawno tu wkleil,nie ma racji bytu?

„Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia” uchyla wcześniejsze przepisy m. in., co do sposobu działania świateł dziennych. Nowe regulacje są zgodne z normalizacją europejską, która dopuszcza możliwość działania świateł do jazdy dziennej bez konieczności włączania tylnych świateł pozycyjnych. Rozporządzenie stanowi także, że we wszystkich nowo rejestrowanych pojazdach samochodowych, począwszy od stycznia 2010 r., światła do jazdy dziennej muszą włączać się automatycznie, czyli po tzw. przekręceniu kluczyka w stacyjce. W pojazdach zarejestrowanych do 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się rozwiązanie obowiązujące przed 4 maja 2009 r."
Awatar użytkownika
By PotaS -  09 mar 2011, 12:04
 warmińsko-mazurskie
#39674
Tutaj dyskusja na forum policyjnym:

http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpB ... 3a+dzienne" onclick="window.open(this.href);return false;

Przeczytać i robić jak się uważa :)

Jest też kilka innych tematów na tym forum dotyczących świateł ciekawa lektura polecam :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 mar 2011, 12:47
 pomorskie
#39675
maverick pisze:która dopuszcza możliwość działania świateł do jazdy dziennej bez konieczności włączania tylnych świateł
przeczytaj dobrze to co zacytowałeś, czy tu jest mowa o światłach mijania czy o światłach dziennych? Jaką homologację mają światła mijania a jaką powinny mieć dzienne - wiadomo, z tego co wiem to mowa jest o światła ch dziennych które mają homologację RL a przecież wielokrotnie była mowa że nasze standardowe reflektory nie posiadają homologacji RL więc zgodnie z obowiązującym prawem nie mogą być używane jako dzienne lecz tylko jako mijania, a jeżeli mowa o światłach mijania, to poczytaj sopbie rozporządzenie RMI w sprawie szczegółowych warunków, jakim powinny odpowiadać pojazdy a w szczególności załącznik o światłach
By maverick -  09 mar 2011, 18:16
 lubelskie
#39687
moze i masz racje,nie bede sie sprzeczal.
ustawienie na ameryke mi pasuje,bo przy rozruchu nie swiecą sie swiatla i lepiej kreci.
ale kontakt z prawem akurat mi nie potrzebny,to moze ustawie na skandynawie i sciemnie na 30%.moze miśki nie beda mierzyc jasnosci swiatel?
Awatar użytkownika
By PotaS -  10 mar 2011, 8:02
 warmińsko-mazurskie
#39725
Forest pisze:To ja jak już to bym się pisał na ameryke :D
Ja pomykam na ameryce ;) jak dotąd bez przygód z drogówką, ale może mam szczęście a może po prostu wychodzą z założenia że jak się z przodu świecą to intencja tworzących przepisy jest spełniona ;)
Natomiast tak jak pisał mettenos homologacji RL lampy przednie nie mają więc podstawę prawną by mieli.

Inna sprawa że dość łatwo przecież przełączyć na mijania i być zgodnym z przepisami.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 45