Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By arianm -  22 gru 2010, 22:34
 mazowieckie
#34028
Zamierzam założyć w swoim G.PLUSIE takie lampy z ledami do jazdy dziennej .
Na rynku są różnych formatów -od okrągłych do podłużnych skośnych .Te ostatnie
będe próbował upchnąć w kratke nad p.mgielnymi .
Chcę zapytać znawców -elektryków elektroników czy golfik je zaakcepyuje .
Zmusza mnie do tego sytuacja że mam xenony i troszke to nieekonomiczne paradować
na nich w dzień , a p. mgielne chcę też zachować.

Gdyby ktoś chciał w tym temacie podzielić się wiedzą to będe wdzięczny .
Dodam jedynie że do ich podłączenia potrzebny jest plus "po kluczyku" "masa" i jeden
kabelek tzw. sterujący daje się do świateł mijania .
Cenna będzie podpowiedż gdzie taki plus w przegrodzie silnika zlokalizować.
By arianm -  22 gru 2010, 23:28
 mazowieckie
#34036
Tak jak w/w pisałem p.mgłowe chcę mieć -a że nie mają cyferek na szkłach to należało
by je wymienić na inne ,przynajmniej wkłady . To pogodził bym sie z tym prowicjonalizmem
bo i tak "zazdrośnicy " golfikom ubliżają .

krisv - Bede próbował sie skątaktować -dziękuje za namiar.
By pagong -  23 gru 2010, 0:06
 podlaskie
#34039
ja mam zamontowane ledy philipsa dalem ponad 400zl za nie. Niekotrzy mogliby spytac czemu az tak drogie wpakowales skoro mozna i za 100zl wsadzic odpowiedz jest prosta zalezalo mi na jakosci porownywalem kilka modeli oferowanych na rynku i powiem tak najlepiej swieca ledy helli a na drugim miejscu ustawilbym philipsa na 3 osramy. Wszystko pasuje idealnie w przypadku philipsa bez problemu zmiescisz w kratke trzeba tylko w kratce jeden szczebelek pionowy usunac z tego co pamietam. instalacje wyglada dokladnie tak jak napisales. Właczasz silnik zaczynaja swiecic dajesz na postojowki lub mijania / gasna no chyba ze zalezy ci na tym zeby ledy swiecily tez obok xenonow wowczas trzeba helle kupic ale koszt ponad tysiac zl nie pamietam modelu ale nie dawno wyszly takie podwojne ledy helli. zestaw nie powoduje zadnych bledow w komputerze w sloneczny dzien jest lepiej widoczny od zwyklych reflektorow na zarowki. ja swoj zestaw montowalem u elektryka wzial 120zl za montaz ale przynajmniej wiem ze wszystko jest tak zamontowane jak byc powinno. Ze spokojnym sumieniem moge polecic taki zestawik naprawde warto:)
By Hulaj -  23 gru 2010, 9:14
 mazowieckie
#34043
Panowie a co z takimi ledami przy kontroli policji? muszą być jakoś wypoziomowane, certyfikowane itp? bo u mnie na wiosce jak leci ufo na ledach to już nic więcej nie widać tak mają pozakładane, wiem że 90% to ledy ze sklepu z abażurami ale ciekawi mnie właśnie strona prawna np. przy dzwonie można się powoływać na niehomologowane/niestandardowe oświetlenie?
Awatar użytkownika
By fredric -  23 gru 2010, 10:10
 mazowieckie
#34045
Hulaj pisze:Panowie a co z takimi ledami przy kontroli policji? muszą być jakoś wypoziomowane, certyfikowane itp?
hulaj wszystko powinno mieć homologacje i w określonym miejscu zamontowane. nie ma holomogacji to zabiorą dowód albo każą zgasić lub usunąć.tylko wiesz jak u nas z policją jest, przymykają oko na wiele spraw.
By adam75 -  24 gru 2010, 13:51
 pomorskie
#34095
Witam

Mam u siebie coś w ten deseń. Golf Plus jak w poście i z ksenonami + daylight 4 pilipsa.
Wygląda wg mnie ładnie. Nie są to na pewno badziewnie wyglądające węże diodowe, które ledwo widać z 20 metrów.\
Mam nadzieję, że na zdjęciach coś widać. Montowałem celowo tak w kratkach żeby "patrzyły" prosto. Podają że do 10 st. od płaszczyzny przodu pojazdu.

http://img255.imageshack.us/i/24122010345.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img839.imageshack.us/i/24122010344.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img17.imageshack.us/i/24122010343.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Co do założenia tu jest wszystko na ten temat.
http://www.swiatla-do-jazdy-dziennej-drl.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Pzrd
By adam75 -  24 gru 2010, 23:03
 pomorskie
#34120
Zakup w sklepie auto-lamp z Pabianic. Koszt z przesyłką 271 pln.
Zakładałem sam w garażu. Czas ok 3 godz.
Najpierw nożykiem do tapet wykroiłem otworki na wymiar w kratkach, dużo dopasowywania, powoli bez pośpiechu.
Podpiąłem do aku i przewodu świateł pozycyjnych i to wszystko. Kostkę sterownika udało się upchnąć w schowku z bezpiecznikami obok aku. Przewód od lampy prawej poprowadziłem obok wiązki i za silnikiem.
Sprzęt działa bez zarzutu.
Mam u siebie poza tym czujnik świateł więc jest teraz pełny automat.
Myślę że warto, ale jak kto lubi...
By arianm -  28 gru 2010, 10:39
 mazowieckie
#34220
adam75 pisze:Zakup w sklepie auto-lamp z Pabianic. Koszt z przesyłką 271 pln.
Zakładałem sam w garażu. Czas ok 3 godz.
Najpierw nożykiem do tapet wykroiłem otworki na wymiar w kratkach, dużo dopasowywania, powoli bez pośpiechu.
Podpiąłem do aku i przewodu świateł pozycyjnych i to wszystko. Kostkę sterownika udało się upchnąć w schowku z bezpiecznikami obok aku. Przewód od lampy prawej poprowadziłem obok wiązki i za silnikiem.
Sprzęt działa bez zarzutu.
Mam u siebie poza tym czujnik świateł więc jest teraz pełny automat.
Myślę że warto, ale jak kto lubi...
A jak z tym podpięciem do akumulatora -bezpośrednio ? to przecież będzie świeciło na okrągło
.Pytam bo z tego co już wiadomo to powinno być do plusa po kluczyku ,tylko nie ustalone gdzie to najlepiej podpiąć .
By adam75 -  28 gru 2010, 12:16
 pomorskie
#34222
Światła mają moduł, który wg mnie wykrywa spadki i wzrosty napięcia ładowania lub po prostu włącza światła kiedy napięcie wzrasta powyżej 13-13,5V. Jest to normalne przy sprawnym alternatorze, kiedy napięcie ładowania to 14,5V. Jest więc podłączony bezpośrednio do akumulatora.
Podsumowując zapalają się automatycznie przy uruchomieniu auta i gasną chwilę (5 sek.) po wyłączeniu.
To jest produkt Philipsa więc myślę, że nie mam podstaw od obaw.
By krisv -  28 gru 2010, 21:46
 mazowieckie
#34252
snap pisze:na allegro daja cos takiego za 700 z groszami

Obrazek

Nie wiem dlaczego ale nie przemawia za mna ta ramka :P ( wiestuning )


Za 700 to chyba da sie ledy od 6 ogarnac ??
By pagong -  03 sty 2011, 17:53
 podlaskie
#34647
Hulaj pisze:Panowie a co z takimi ledami przy kontroli policji? muszą być jakoś wypoziomowane, certyfikowane itp? bo u mnie na wiosce jak leci ufo na ledach to już nic więcej nie widać tak mają pozakładane, wiem że 90% to ledy ze sklepu z abażurami ale ciekawi mnie właśnie strona prawna np. przy dzwonie można się powoływać na niehomologowane/niestandardowe oświetlenie?

jezeli na szkle jest wybita homologacja i do tego oznaczenie wybite o tresci bodajze DL to masz legalne ledy dopuszczone u nas do ruchu i policja nic ci nie zrobi oraz wszelkie badania techniczne przejdziesz bez problemu - wiem bo sam robilem juz badanie techniczne i pan powiedzial ze super swieca i robią wrażenie:) jedyne co interesuje ich to wlasnie te 2 rzeczy czy wybite sa na szkle. Wracajac do tych wiesniackich ledow tak zwanej choinki to one sa legalne ale tylko gdy swieca wraz z reflektorami natomiast jesli swieca w dzien sobie same bez reflektorow to kwalifikuje sie to do odebrania dowodu :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 45