Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Misiek86 -  17 cze 2016, 22:51
 mazowieckie
#231616
Panowie chce zamontować światła do jazdy dziennej i ostatnio pojawiła się fajna promocja w biedrze
Ledy philips daylight 9 za 199zl.

Warte są kupna i montażu? Czy polecacie okrągłe w oryginalne w kratki jak do halogenow? Zaznaczam że u mnie nie ma halogenow w golfie.
#231622
Misiek86 pisze:
Warte są kupna i montażu? Czy polecacie okrągłe w oryginalne w kratki jak do halogenow? Zaznaczam że u mnie nie ma halogenow w golfie.
to zmień kratki na wersje z halogenami i montuj tylko muszą mieć 90mm średnicy żeby pasowały w otwór
Awatar użytkownika
By jihaad -  18 cze 2016, 21:11
 dolnośląskie
#231687
Jakiej chcesz opinii? To Philips, a nie Vifon, więc barwa, jasność i wszystkie inne parametry światła prawidłowe. Na pewno dobra jakość wykonania i zapewne warte tej ceny.
Mimo wszystko szpecą auto i nie kupiłbym tego.
By Misiek86 -  19 cze 2016, 10:28
 mazowieckie
#231713
Więc mimo wszystko polecałbys w kratki jak do halogenow? Jakiej firmy lampy pasowałyby w kratki? Poproszę o sprawdzony model z odpowiednim atestem. Czy do takich lamp również dodawany jest jakiś sterownik który tym wszystkim steruje? Co oprócz tych lamp i kratek trzeba dokupić żeby odpalić te światła do jazdy dziennej?
#231730
Ja miałem okrągłe 90 mm firmy Noxon, gdybym mial drugi raz montowac to takie same bym montował, one mają sterownik ale dałem je na przekaźnik bo wiele ledow bez wzgledu na marke lubi sie żarzyć po wylączeniu

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
Poza tym poczytaj temat bo idziesz na łatwiznę i chcesz mieć podane wszystko na tacy
By Misiek86 -  21 cze 2016, 19:34
 mazowieckie
#231992
Panowie pomóżcie. Wiem że dla większości z was schemat jest banalny ale ja nie jestem mocny z elektroniki. Wg tego schematu czarny z niebieskim bezpośrednio do minusa w akumulatorze a czerwony do plusa akumulatora to wiem ;) tylko niewiem w który kabel mam się wpiąć pomarańczowym. Wiem że w kabel od świateł postojowych ale gdzie go znaleść? Pomożecie ? Proszę o wytłumaczenie jak dla kogoś kto nigdy nie montowal takich rzeczy ;) ewentualnie napiszcie gdzie najlepiej się wpiąć pomarańczowym kabelkiem. Dzięki za odp.

Obrazek
Awatar użytkownika
By Tyson -  21 cze 2016, 23:43
 mazowieckie
#232036
Schemat Philipsa daylight. Mam zamontowane takie, tylko w wersji 5, w dwóch busach.
Pomarańczowy wpinasz w plusowy od postojowki.

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Pomarańczowy to tzw. Sygnałowy, że jak włączysz mijania to wyłączają sie ledy.
Chyba muszę podskoczyć do biedry po zestaw na zapas :tooth:
By Misiek86 -  22 cze 2016, 6:27
 mazowieckie
#232040
Tyson pisze:Schemat Philipsa daylight. Mam zamontowane takie, tylko w wersji 5, w dwóch busach.
Pomarańczowy wpinasz w plusowy od postojowki.

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Pomarańczowy to tzw. Sygnałowy, że jak włączysz mijania to wyłączają sie ledy.
Chyba muszę podskoczyć do biedry po zestaw na zapas :tooth:
Dzięki za odp. Jaki kolor ma ten pluszowy od postojowek po stronie kierowcy? I w którym miejscu najlepiej się wpiąć ? Nawet nie wiem gdzie szukać wiązek kablu od świateł :/
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 45