Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By dbensz -  16 wrz 2012, 11:06
 -------
#82207
http://www.youtube.com/watch?v=_HGNAkaN ... e=youtu.be
Tutaj zrobilem filmik tylko to jest jak otwieram auto, tzn. po otwarciu auta zaświeca sie światło pozycyjne na ledzie i zarówce oraz kierunkowaskaz jest wszystko ok, ale po chwile ledowe pozycyjne gaśnie i zostaje tylko z żarówki tak jak na filmie i te oto światełko świeci mi podczas załączenia świateł a powinno do tego jeszcze pozycyjne na ledzie świecic?
Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 19:06 przez dbensz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 wrz 2012, 18:52
 pomorskie
#82237
dbensz pisze:nic nie zmienialem w kodowaniu.
i dlatego jest jak jest, trzeba zmienić kodowania w 09-centralny zespół elektr. pod kątem ledów, Mk5 to nie Fiat 126p gdzie obojętnie co założysz będzie świeciło :D
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 wrz 2012, 20:17
 pomorskie
#82240
Pidzers pisze:Od kiedy trzeba coś zmieniać w kodowaniu? Ja nic nie zmieniałem i świecą już 3ci rok... :shock:
może się zagalopowałem jeśli chodzi o Mk5 bo w A3 trzeba przekodować
By dbensz -  17 wrz 2012, 11:09
 -------
#82262
to jak trzeba w kodowaniu zmieniać? Jest możliwe ze jest to przez to, ze mialem tylnie lampy natezenie pradu zmniejszone w jednej czesci lampy?
By speedbass -  22 wrz 2012, 7:06
 pomorskie
#82700
Mikas pisze:nie trzeba nic zmieniać w kodowaniu.
wymontowujesz stare i podpinasz nowe !
przynajmniej u mnie tak było.
u mnie kiedyś LED ale w Helli też bez kodowania i problemów
a może coś z lampkami się dzieje

widziałem ostatnio parę sztuk które już nie świeciły za dobrze
może zwarcie, może coś w lampkach, trzeba by było sprawdzić na innym MKv
By dbensz -  05 lis 2012, 19:01
 -------
#86205
Rozwiązałem problem lamp a mianowicie poprzedni własciciel zmniejszył natęzenie tylnich świateł i w ten sposób ledy nie potrafiły świecić i wywalało błąd lecz teraz ustawiłem na 50% i świecą lecz czasami poprostu znów błąd wyświetla i nie świecą ponownie, co teraz może być? Na ile powinno być ustawione orginalnie??
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  12 lip 2013, 21:48
 śląskie
#101902
Hejka hejka koledzy
mam pytanie.
Znajomy ma Q7 i założył ori ledowe lampy z tyłu i mówił coś o przodzie ale nie wiem o co mu chodziło .
i mówił i że czasami świeca mu się jakeś części lampy oraz czasem mignie kierunkowskazami :?

Czy kodowanie pod lampy led też się robi w tym modelu auta?