Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By faher -  28 gru 2014, 11:40
 pomorskie
#156638
sprawdzałem tylko w tej gumowej osłonie miedzy budą a klapą i były przerwane idealnie na środku tej gumowej osłony głębiej nie patrzałem bo myślałem ze to nie możliwe żeby gdzieś głębiej luźno lezące kable mogły się przetrzeć




ps
dzisiaj sprawdziłem przekaźnik w innym golfie i mój jak i dawcy działał u niego z tym ze u niego przekaźnik cyka przy włączeniu podgrzewania tylnej szyby a u mnie tego nie robi to dodatkowa skazówka może ???
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  03 sty 2015, 13:53
 kujawsko-pomorskie
#158005
u mnie również przerwane na środku tej gumowej przelotki ;/ wyciągne te kable na tyle by je zlutować i przymocować na nowo ?
czy cały kabel wymieniać muszę ??
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  03 sty 2015, 14:06
 kujawsko-pomorskie
#158021
dexter23pl pisze:Zlutować się da ale potem często łamie się zaraz koło miejsca lutowanego. Najlepiej wymienić kawałek przewodu ale to robota raczej na lato ;)
No właśnie teraz troche zimno ;) ale kontrolka mnie wkurza od żarówki przeciwmgielnej ( przerwa w obwodzie :/ ) więc to chyba zrobie ;)
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  30 paź 2016, 20:21
 zachodniopomorskie
#241885
Witam odgrzeje temat z tego powodu że zbliża się zima a mam problem z podgrzewaniem tylnej szyby , sprawdzilem bezpieczniki są ok , wymieniłem nawet przekażnik i dalej problem nie zniknął może problem jest w samym włączniku bo nie zapala się na nim swiatełko informujace o właczeniu szyby , może ktoś mial podobny problem ?
By odyniec -  13 paź 2017, 14:14
 łódzkie
#257683
Cześć, dzięki Wam wyeliminowałem usterkę PTC za co bardzo dziękuję (prze lutowanie rezystora pomogło). Mam kolejny problem. Włączając ogrzewanie tylnej szyby na panelu świeci kontrolka, słychać przełączający się przekaźnik, szyba grzeje cała, ale bezpiecznik (zgodnie z zaleceniem- 25A) grzeje się niesamowicie. Już po kilkunastu sekundach parzy, a po ponad minucie zaczyna się nadtapiać. W moim przypadku (JETTA) chyba nie ma kabli od ogrzewania w klapie (wypinałem wszystkie kable z kostek) i nie działały światła z tyłu, zamek, ale szyba cały czas grzała. Może ktoś wie, gdzie idą kable od grzania w JETTA i co może być faktyczną przyczyną takiego stanu rzeczy? Topi bezpiecznik, a nie pali..

Automatyczna kontrola w VCDS w Centralnej Elektryce 09 nie pokazuje żadnych błędów.