Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Kamel -  03 paź 2014, 12:19
 mazowieckie
#144966
soja pisze:Panowie, dużo roboty z montażem spryskiwaczy? Warto?
W sumie jeśli chodzi o same spryski to tak na spokojnie ze 2-2,5h roboty.

Zerknij sobie tutaj - na samym dole po kodowaniu xenonów/samopoziomowania:
http://furmanka.blogspot.com/2007/12/mk ... aniem.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A czy warto.. Rzecz gustu i potrzeb..
Ja akurat dokładałem xenon, a chciałem mieć wszystko jak w ori i full legal.
A sprysków staram się nie używać za często, bo raz, że schodzi sporo płynu, a dwa, że pół samochodu od razu jest w płynie.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  03 paź 2014, 15:11
 śląskie
#144986
glodek pisze:Tak jak pisałem na PW w trakcie jazdy myją tylko lampy - na postoju wiadomo nie ma oporu powietrza i walą po całym aucie ;)
Fakt podczas jazdy rozbija na boki płyn i nie leje na auto :)
Panowie, dużo roboty z montażem spryskiwaczy? Warto?
Ile mi z tym zeszło to nie jestem w stanie Ci powiedzieć bo na spokojnie sobie to robiłem i w jeden dzień układałem kable i przeciągałem do komory silnika a w drugi tylko podłączałem do kupy i nie wiem ile w sumie mi z tym zeszło. Jakoś specjalnie dużo roboty to niema :)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  03 paź 2014, 20:02
 małopolskie
#145025
soja pisze:Panowie, dużo roboty z montażem spryskiwaczy? Warto?
wiązka do tego jest bez lutowania, przykręca szmasę, wpinasz sie z bezpieczniki oraz wpinasz pina do bordnetza, a roboty jest na ok max 4 h
By krzysiek1174 -  02 sty 2015, 12:14
 śląskie
#157752
Witam. Pojawił się w aucie taki problem: Gdy załączę spryskiwacze na reflektory z jednego troszkę leci a z drugiego kompletnie nic. Spryskiwacze wcześniej działały normalnie. Teraz temperatura na dworze jest plusowa więc raczej nie ma mowy że coś zamarzło... Czy macie jakieś sugestie jak to rozwiązać ?
By adzi -  02 sty 2015, 20:49
 kujawsko-pomorskie
#157906
krzysiek1174 pisze:Witam. Pojawił się w aucie taki problem: Gdy załączę spryskiwacze na reflektory z jednego troszkę leci a z drugiego kompletnie nic. Spryskiwacze wcześniej działały normalnie. Teraz temperatura na dworze jest plusowa więc raczej nie ma mowy że coś zamarzło... Czy macie jakieś sugestie jak to rozwiązać ?

Przypuszczam że wlałeś jakiś kiepski płyn do spryskiwaczy i podczas mrozów wytrąciły się takie mikro zanieczyszczenia z barwnika (widziałem już takie cuda) i zatkały Ci dysze. Możesz delikatnie podważyć za zaślepkę, sama dysza spryskiwacza jest ściągana i spróbować przedmuchać tą dyszę sprężarką....
By Tomik00 -  10 sty 2015, 16:39
 mazowieckie
#159879
Podłączyłem kompa i pokazał się błąd przekaźnika od reflektorów, wymieniłem przekaźnik i nadal nie działają, chciałbym sprawdzić jeszcze pompkę czy podaje płyn na dysze, ale nie wiem gdzie jej szukać i jak się do niej dostać?

Znalazłem, pompka siedzi w zbiorniku z płynem ale jak tam się dostać?
By adzi -  10 sty 2015, 17:01
 kujawsko-pomorskie
#159882
Tomik00 pisze:Podłączyłem kompa i pokazał się błąd przekaźnika od reflektorów, wymieniłem przekaźnik i nadal nie działają, chciałbym sprawdzić jeszcze pompkę czy podaje płyn na dysze, ale nie wiem gdzie jej szukać i jak się do niej dostać?

Znalazłem, pompka siedzi w zbiorniku z płynem ale jak tam się dostać?

Możesz spróbować od strony nadkola, ściągnąć lub odkręcić przednią cześć nadkola i wtedy od spodu masz dostęp do silniczka, sprawdź czy dochodzi prąd, pamiętaj że działa to na włączonych światłach i za piątym użyciem spryskiwaczy.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  10 sty 2015, 17:59
 małopolskie
#159896
Tomik00 pisze:Podłączyłem kompa i pokazał się błąd przekaźnika od reflektorów, wymieniłem przekaźnik i nadal nie działają, chciałbym sprawdzić jeszcze pompkę czy podaje płyn na dysze, ale nie wiem gdzie jej szukać i jak się do niej dostać?

Znalazłem, pompka siedzi w zbiorniku z płynem ale jak tam się dostać?
że tak nieśmiało się zapytam a sprawdziłeś bezpiecznik nr35 w skrzynce bezpieczników po lewej stronie deski rozdzielczej??
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  10 sty 2015, 18:25
 dolnośląskie
#159909
adzi pisze:
Tomik00 pisze:Podłączyłem kompa i pokazał się błąd przekaźnika od reflektorów, wymieniłem przekaźnik i nadal nie działają, chciałbym sprawdzić jeszcze pompkę czy podaje płyn na dysze, ale nie wiem gdzie jej szukać i jak się do niej dostać?

Znalazłem, pompka siedzi w zbiorniku z płynem ale jak tam się dostać?

Możesz spróbować od strony nadkola, ściągnąć lub odkręcić przednią cześć nadkola i wtedy od spodu masz dostęp do silniczka, sprawdź czy dochodzi prąd, pamiętaj że działa to na włączonych światłach i za piątym użyciem spryskiwaczy.
kratke halogenu zdejmujesz i dostep masz 1 klasa
Awatar użytkownika
By Krzycho -  10 sty 2015, 23:38
 małopolskie
#159972
wyciągnij przekaźnik, weź kawałek grubszego kabla i zmostkuj nim piny w podstawce przekaźnik 2/30 z 8/87, po takim zabiegu przekręć kluczyk w stacyjce... spryskiwacze powinny zadziałać, jak nie to wyciągnij kluczyk ze stacyjki, dostań się do pompki i albo podepnij tam miernik albo żarówkę i przekręć kluczyk w stacyjce... jak miernik nic nie pokaże albo żarówka się nie zaświeci to masz uszkodzoną instalację, a jak świeci to uszkodzona pompka... nowa oryginalna na allegro 65pln

schemat
http://1.bp.blogspot.com/_y2Yifl1vjns/S ... G_4547.jpg
foto zapożyczone z blogu maluszka...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10