Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  07 sty 2008, 20:19
 -------
#7522
planuje dodaæ spryskiwacze reflektorów i mam pytanie czy do takich spryskiwaczy jest oddzielny pojemnik na p³yn i oddzielna pompka ??? czy wystarczy ta co jest od spryskiwaczy do szyb ?? wie kto¶ co¶ na ten temat ??
mo¿e robi³ kto¶ co¶ takiego ????
Awatar użytkownika
By team-am -  07 sty 2008, 21:48
 łódzkie
#7524
Z ETKI wynika ze jest 1 zbiornik + dodatkowa pompka
Awatar użytkownika
By maluszek -  07 sty 2008, 22:54
 mazowieckie
#7525
nie wiem czy ktos robil, ale ja bede robil :-)

potrzebujesz pompke, weze, spryskiwacze, nowe nakladki na zderzak.

jesli chodzi o zbiornik to powinno byc dodatkowe miejsce na pompke, z tym, ze moze nie byc otworu (czasem jest zaslepiony). albo sam wiercisz, albo zmieniasz zbiornik. pomiedzy pompka i zbiornikiem jest oczywiscie uszczelka.

elektrycznie sprawa wyglada tak, ze najwygodniej kupic wiazke z qfa-tech, przepraszam, kufatec (nie mam najlepszego zdania o firmie, ale wiazki obleca) od razu z przekaznikiem i wszystkimi kontaktami (nie patrzylem na golfa, ale w sekcji Jetta jest). Cale EUR 39 + przesylka.

jak Ci sie chce robic, to masz troche zabawy, bo trzeba sobie samemu skolowac wszystkie czesci.

na koniec programowanko w vagu. centralny kontroler elektryki jesli mnie pamiec nie myli.
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  08 sty 2008, 8:28
 -------
#7530
ok jeszcze sprawdzê ale z tego co mówisz to ka¿dy ten zbiorniczek jest ju¿ przystosowany do przeróbki ? a nie wiesz czy pompka jest tak sama jak do szyb czy jest mocniejsza ? a z t± elektryk± to mo¿esz podaæ jak±¶ stronê tej firmy, a jak tobie id± praca co ju¿ masz sk±d i za ile ? oczywi¶cie jak mo¿na wiedzieæ :D :D
Awatar użytkownika
By krz_p -  08 sty 2008, 9:01
 wielkopolskie
#7531
przy spryskiwaczach jest inny zbiorniczek na p³yn, jest wiêkszy i ma miejsce na drug± pompkê
przymierza³em siê kiedy¶ do takiej przeróbki, ale da³em sobie spokój
Awatar użytkownika
By team-am -  08 sty 2008, 10:04
 łódzkie
#7533
Jezeli masz zbiornik spryskiwaczy o pojemnosci 5,5l masz tam miejsce na dodatkowa pompke, w chwili obecnej z za¶lepk±
Awatar użytkownika
By maluszek -  08 sty 2008, 14:21
 mazowieckie
#7534
inny zbiornik (mniejszy) jest instalowany tylko je¶li masz w opcji podgrzewanie parkingowe (Webasto siê to chyba potocznie nazywa). tak przynajmniej twierdzi etka. normalnie powiniene¶ mieæ standardowy zbiornik, który ma wg³êbienie na pompkê do spryskiwaczy lamp. mój ma. nie ma natomiast otworu i za¶lepki, wiêc pewnie bêdê musia³ wierciæ dziurê, chyba, ¿e uda siê tanio kupiæ zbiornik z gotowym otworem.

shop.kufatec.de -- qpe fajnych szpejów maj±.

moje spryski, wê¿e i pompka lec±. na razie nie zdecydowa³em siê na kupno wi±zki, bo siê przymierzam nad wpakowaniem ca³ej wi±zki od GLI (xenony, samopoziomowanie, spryski, przeciwmgielne, climatronic, MFA+), wiêc móg³bym wyj±æ wszystkie pojedyncze wi±zki, które do tej pory wpakowa³em.
Awatar użytkownika
By krz_p -  08 sty 2008, 14:37
 wielkopolskie
#7535
maluszek pisze:moje spryski, wê¿e i pompka lec±. na razie nie zdecydowa³em siê na kupno wi±zki, bo siê przymierzam nad wpakowaniem ca³ej wi±zki od GLI (xenony, samopoziomowanie, spryski, przeciwmgielne, climatronic, MFA+), wiêc móg³bym wyj±æ wszystkie pojedyncze wi±zki, które do tej pory wpakowa³em.
a ile kosztuje taka wi±zka?
Awatar użytkownika
By maluszek -  08 sty 2008, 16:21
 mazowieckie
#7537
krz_p pisze:
maluszek pisze:moje spryski, wê¿e i pompka lec±. na razie nie zdecydowa³em siê na kupno wi±zki, bo siê przymierzam nad wpakowaniem ca³ej wi±zki od GLI (xenony, samopoziomowanie, spryski, przeciwmgielne, climatronic, MFA+), wiêc móg³bym wyj±æ wszystkie pojedyncze wi±zki, które do tej pory wpakowa³em.
a ile kosztuje taka wi±zka?
Nowa? Nawet nie chce wiedzieæ. Moja idzie razem z climatronikiem i kilkoma innymi szpejami, wiêc mnie kosztowa³a niewiele.
Awatar użytkownika
By fredric -  10 sty 2008, 22:47
 mazowieckie
#7576
jak sobie dobrze popatrzycie na stronie helli to jest ca³y opis jak zamontowac spryski do golfa. opisali ze wiercisz otwor na pompke i nic wiecej, kiedys domi znalaz³ na alledrogo zbiornik taaaki wielki do golfa za 200z³ taniocha :

http://file4u.pl/download/550525/DKUgTd ... nlY112.pdf
Awatar użytkownika
By maluszek -  10 sty 2008, 23:14
 mazowieckie
#7577
fredric pisze:jak sobie dobrze popatrzycie na stronie helli to jest ca³y opis jak zamontowac spryski do golfa. opisali ze wiercisz otwor na pompke i nic wiecej, kiedys domi znalaz³ na alledrogo zbiornik taaaki wielki do golfa za 200z³ taniocha :

http://file4u.pl/download/550525/DKUgTd ... nlY112.pdf
Ten link prowadzi do nik±d.

Masz mo¿e linka do tej strony helli? Bo nawet nie wiem czy szukaæ na polskiej, niemieckiej i jeszcze innej.
Awatar użytkownika
By fredric -  11 sty 2008, 8:47
 mazowieckie
#7583
gdzie kupi³es i za ile :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10