Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By soja -  27 paź 2015, 9:10
 zachodniopomorskie
#198115
Zamówiłem dziś te uchwyty do węża sprysków i dwa blachowkręty do sprysków. Mają być jeszcze w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
By Siwek92 -  28 paź 2015, 14:13
 śląskie
#198239
A-R-T-U-R pisze:
Siwek92 pisze:Kupilem w Aso, lakiernik powiedział że mogę na firmę kupić od niego bo ma 15% zniżki :P a i tak wyszło 216pln.
no niestety tanie toto nie jest :(
Siwek92 pisze:A wiesz jak może otworzyć spryskiwacze? Chodzi o to że przy kolizji w jednym mi dyszą pękła i muszę ją wymienić ale nie mam pojęcia jak to zrobić :|
jak tobie pękła? nie jesteś w stanie wydłubać jej resztek? nic nie wystaje aby złapać kombinerkami i pociągnąć do siebie? osobiście nigdy nie rozbierałem tej pompki spryskiwacza
Obrazek
Obrazek

Myślałem, że da się jakoś odkręcić tą górną część spryskiwacza. Dopiero jak napisałeś o kombinerkach to zaskoczyło w głowie :blush: Udało się jakoś chwycić kombinerkami i odblokować tą zapadkę żeby wyszła sama dysza :) Dzisiaj przyszła nowa i już włożona :)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  28 paź 2015, 14:43
 dolnośląskie
#198242
Siwek92 pisze:
A-R-T-U-R pisze:
Siwek92 pisze:A wiesz jak może otworzyć spryskiwacze? Chodzi o to że przy kolizji w jednym mi dyszą pękła i muszę ją wymienić ale nie mam pojęcia jak to zrobić :|
jak tobie pękła? nie jesteś w stanie wydłubać jej resztek? nic nie wystaje aby złapać kombinerkami i pociągnąć do siebie? osobiście nigdy nie rozbierałem tej pompki spryskiwacza
Myślałem, że da się jakoś odkręcić tą górną część spryskiwacza. Dopiero jak napisałeś o kombinerkach to zaskoczyło w głowie :blush: Udało się jakoś chwycić kombinerkami i odblokować tą zapadkę żeby wyszła sama dysza :) Dzisiaj przyszła nowa i już włożona :)
:super: najważniejsze ze sie udało :oczko:
Awatar użytkownika
By $iemi -  28 paź 2015, 15:04
 mazowieckie
#198243
Też przymierzam się do montażu i brakuje mi paru elementow:
i tak zacisk węża 1J0955846 potrzeba trzy sztuki ?
Ma ktoś numer trójnika łączącego węże ?
I potrzebuję jeszcze numer wtyczki do czujnika poziomu płynu :hmmm:
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  28 paź 2015, 15:30
 dolnośląskie
#198245
$iemi pisze:Też przymierzam się do montażu i brakuje mi paru elementow:
i tak zacisk węża 1J0955846 potrzeba trzy sztuki ?
chyba więcej szt. jak się nie mylę to około 5 lub 6
$iemi pisze:Ma ktoś numer trójnika łączącego węże ?
1T0955975 dla GT/GTI lub zwykły :szok: 7L6955873 ale czym to się różni to nie pytaj :wacko:
$iemi pisze:I potrzebuję jeszcze numer wtyczki do czujnika poziomu płynu :hmmm:
to myśę że soja podpowie
By soja -  28 paź 2015, 18:51
 zachodniopomorskie
#198265
Służę :hi: 1 J0973 202


Przy okazji pytanie. Czy ma znacznie czy bolce czujnika wewnątrz pojemnika są w pionie, czy w poziomie. Teoretycznie jest wtedy różnica ok. 1 cm w pokazywaniu poziomu płynu

Dodano po 5 minutach 55 sekundach:
O kurde a ja kupiłem wąż Helli z trójnikiem do golfa V. Nie będzie pasował do zderzaka gti/gt? :wacko:
W tym linku gość montuje do zderzaka jetty trójnik teoretycznie ze zwykłego golfa i zrobił :eek:
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  28 paź 2015, 19:32
 dolnośląskie
#198268
soja pisze: O kurde a ja kupiłem wąż Helli z trójnikiem do golfa V. Nie będzie pasował do zderzaka gti/gt? :wacko:
W tym linku gość montuje do zderzaka jetty trójnik teoretycznie ze zwykłego golfa i zrobił :eek:
ja mam spryski ze zwyklego zderzaka przy zderzaku GT/GTI. nie wiem jakie znaczenie ma trojnik jak to jest zwykle polaczenie wezy :hmmm:
By soja -  05 lis 2015, 19:19
 zachodniopomorskie
#199238
Panowie kończę za chwile montaż sprysków. czy podczas psikania dysze maja wychodzić na zewnątrz na boki czy mają być skierowane do siebie. one są pod kątem i teraz zgłupiałem
By soja -  05 lis 2015, 22:14
 zachodniopomorskie
#199265
Założyłem spryskiwacze przed chwilą, ale nie jestem zadowolony ze swojej pracy.

Po pierwsze nie wiem czemu ale spryski trzymają się tylko na jednej śrubie, bo ten pałąk który obejmuje spryskiwacz w połowie długości nie pasuje. Gdy go założę w zderzaku, to nie mogę dopasować góry spryskiwacza.
Zdjęcie poglądowe.
Chodzi mi o ten fragment na dole sprysku z lewej strony. On powinien wejść w zderzak, aby go solidnie trzymać. Ale jak go wkładam, to nie pasuje góra sprysku , bo nie można jej porządnie przykręcić. Czyżby dla zderzaków gti spryski były inne?

Obrazek


Po drugie miałem spore problemy, aby zderzak założyć z powrotem i w sobotę będę zapewne poprawiał.
Po trzecie zostało mi jeszcze przeciągnięcie przewodów przed ścianę grodziową i podłączenie z pozostałą częścią wiązki którą położyłem już wcześniej. I oczywiście wpięcie się do kostki licznika.
Po czwarte, Nie ma jeszcze pomalowanych zaślepek zderzaka, więc i tak nawet jak w sobotę położę wiązkę to nic mi to nie da
PO piąte nie udało mi się odkręcić śruby od masy pod reflektorem i musiałem skorzystać z sąsiedniej śruby, co mnie dobiło dokumentnie, bo nie lubię jak coś nie jest jak powinno.
Po szóste dobiło mnie też dzisiaj, że nie mam już w skrzynce bezpieczników listwy zasilającej po zapłonie i przez to nie działa mi lusterko samościemniające. Dzisiejszy dzień uważam za nieudany.
Kolegom, którzy mi dzisiaj doradzali dziękuje bo byłbym jeszcze w większej matni.
Jeśli się jutro nie odezwę, to znaczy, że targnałem się na życie. Wykorzystam do tego klucz, który nie mogłem odkręcić punktu masowego.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10