Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Posiadacz golf 5 -  21 gru 2022, 22:28
 lubelskie
#290008
Witam. Piszę o poradę w sprawie climatronica/ nagrzewania się auta. Golf 5 BKC.

Auto od jakiegoś czasu miało problem z piszczącym, dość mocno hałasującą dmuchawą. Rozebrałem, przedmuchalem i nasmarowałem smarem miedzianym. Pierwszy raz dość lekko, złożyłem i piszczenie było nadal. Rozebrałem raz jeszcze i posmarowałem już trochę bardziej. Złożyłem, włączyłem nawiew
i tak jakby climatronic zawiesił się na chwilę, i przestal reagować na klikanie , potem wrócił do normy, podejrzewam że od smaru może miał ciężko ruszyć. Po kolejnym złożeniu piszczenie znikło. To było coś około tydzień temu.

Dziś jadąc autem zaczęło lecieć chłodne powietrze,ale tylko z dwóch środkowych nawiewów, dwa kolejne boczne były ciepłe, temperatura w aucie ustawiona na 25/26. Gdy zwiekszalem temperaturę i poziom nawiewu to leciało ciepłe że wszystkich. Płyn chłodniczy jest, nie ubywa,temperatura cieczy to 90 stopni.
Silniczek klapy nawiewu zostal wymienionych około miesiąc temu.


Może być coś nie tak z nagrzewnica?
Może climatronic, cokolwiek ?
Może jakaś klapa od powietrza?
Od czego zacząć sprawdzanie. ?
By Posiadacz golf 5 -  03 sty 2023, 9:40
 lubelskie
#290057
Nie ma żadnych błędów, ani nagrzewnicy, ani wiatraczków klap nawiewu.
Warsztat stwierdził ze uciekające grzanie to problem z zerwanym gwintem vacum pompy.
Pompa została nagwintowana i problemu nie ma.

Czy to jest możliwe?
By Posiadacz golf 5 -  05 sty 2023, 1:03
 lubelskie
#290075
Ogólnie jest tak że jest zrobiona pompa vacum, jest nowa nagrzewnica, a problem jest taki że dalej wieje chłodne powietrze . Różnica jest taka że przed wymianą wiało z dwóch środkowych chłodne, po wymianie wieje z jednego środkowego chłodne a. Z drugiego środkowego ciepłe...

Gdzie jest problem?

Już chyba jedyne co zostaje to potencjometry, silniczki? Nie wiem jak to się nazywa, mieszczą się gdzie w desce rozdzielczej.
Poprawcie mnie jak się myle..
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 sty 2023, 11:21
 pomorskie
#290084
Posiadacz golf 5 pisze:
05 sty 2023, 1:03
Już chyba jedyne co zostaje to potencjometry, silniczki? Nie wiem jak to się nazywa, mieszczą się gdzie w desce rozdzielczej.
W obecnej sytuacji wiele na to wskazuje. Robiłeś test elementów wykonawczych? Sprawdzałeś VCDS jak pracują potencjometry klapek? Z drugiej strony nawet jeśli potencjometry sprawne a pewnie sprawne skoro nie ma błędów, to klapki mogą być uszkodzone i stoją np. w pozycji zamkniętej lub otwartej
By Posiadacz golf 5 -  08 sty 2023, 18:54
 lubelskie
#290088
Sprawdzane vcds było i nie ma.zadnych błędów.

Gdzie zlokalizuje te klapki? I jak najszybciej się tam dostać?

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
Dodatkowo dodam że teraz jak auto się rozgrzane, wyłączę ogrzewanie na climatronicu to i tak dalej leci powietrze ciepłe lub zimne.
By radekrp90 -  29 gru 2023, 10:31
 pomorskie
#290808
Witam ponownie. Moja nagrzewnica (kolejna) odmówiła posłuszeństwa.
Pomimo przelutowania zgłasza błąd, nie uruchamia się pierwsza sekcja (licząc od przyłączy zasilania).
Co jeszcze sprawdzić poza rezystorami? Tranzystory? Ktoś z Was z większym doświadczeniem ma jakieś porady na ten temat? Może być na PW.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33