Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By radekrp90 -  18 lis 2020, 23:57
 pomorskie
#284175
Posprawdzałem raz jeszcze i odkryłem nową "wadę" - pęknięty lut na diodzie na wejściu do sterowania (jeśli dobrze patrzę). Przylutowałem ją ponownie
Obrazek

Do tego sprawdzałem też MOSFETy i okazało się, że pierwszy ma przebicie. Nawet po odlutowaniu bramki od PCB po podłączeniu zasilania ciągnie około 12A. Grzeje się tylko tranzystor (sprawdzane polaniem IPA, kamery termowizyjnej nie mam :D ).
Zachowanie jest ogólnie dziwaczne. Tak czy inaczej (raczej) trup i zamówiłem inną, a jak wpadnę na jakiś pomysł to ją jeszcze pomęczę, na pewno teraz muszę ją dobrze umyć jeszcze raz, bo w tej chwili lepi się od topnika...
By radekrp90 -  19 lis 2020, 22:43
 pomorskie
#284184
Wprawdzie zamówiłem "sprawną" z alledrogo ale nie spodziewam się cudów, więc koniec końców się pewnie odezwę...

Póki co zamówię chyba tranzystor na wymianę i najwyżej będzie leżała w zapasie.
By DrazekD -  12 mar 2021, 21:44
 pomorskie
#285461
Mam taki problem z nagrzewnicą, początkowo pokazywał się słynny błąd rezystorów które już zostały poprawione i błędu brak, natomiast po załączeniu testu grzania parametry kształtują się następująco:
ON
Napięcie 0.30V
Natężenie prądu 0.0A
Wyjście 0W
Błędów w bloku 7D brak
Napięcie na grubych kablach prawidłowe.
Gdzie szukać przyczyny?
By wisznia -  06 maja 2022, 21:50
 łódzkie
#288865
Witam. Pacjent to PTC z golfa V 2006.
Grzanie padło tej zimy. Kupiłem "nową" grzałkę z 2005 r wczoraj dzisiaj zamontowałem i sieje błędami oraz komp nie chce się z nią połączyć aby wykonać test. Czy ten element grzejny ma ochronę komponentu? Czy poprostu wysłano mi wadliwą grzałkę. Moja uszkodzona się łączyła przed wymontowaniem ale test na 0.
Oryginał
Obrazek
Zamiennik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By wisznia -  11 maja 2022, 22:21
 łódzkie
#288902
Uwalona odesłana, kupiłem następną, jest postęp vcds ją widzi mogę zrobić test ale max chwilowe 670W nic więcej tak jak by jakaś sekcja nie działała i cały czas wali błędami.
Dodano po 21 minutach 7 sekundach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By jihaad -  12 maja 2022, 8:01
 dolnośląskie
#288907
Tego się nie kupuje w używce, trzeba naprawiać, bo na rynku większość jest niesprawna, a 99,9% użytkowników aut nawet nie wie, że ma popsutą grzałkę.
Awatar użytkownika
By jihaad -  13 maja 2022, 6:41
 dolnośląskie
#288919
Oczywiście. Miałem na myśli typowych sprzedawców używanych części pochodzących z rozbiórek aut.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  13 maja 2022, 20:54
 zachodniopomorskie
#288927
To są te zimne luty na tych oporach stała usterka od lat, wystarczy je tylko przelutować, te opory na płytce co zaznaczyłem, są trzy. Z 35 itp. Z35 to ten środkowy jak pamiętam wszystkie trzy należy przelutować zimne luty.
Kupiłeś uszkodzoną.
Obrazek
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33