Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 gru 2016, 21:24
 pomorskie
#244806
PinkFloyd pisze:Chyba ze kupiłeś nowsza na przekaźniku, tam jak podasz napięcie to grzeje. One nie są zamienne.

mało prawdopodobne aby uszkodzona grzałka po CAN grzała non stop, stawiam raczej na to co napisał @PinkFloyd że kupiona została zła grzałka
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 gru 2016, 14:07
 śląskie
#244818
Mettenoos pisze:
PinkFloyd pisze:Chyba ze kupiłeś nowsza na przekaźniku, tam jak podasz napięcie to grzeje. One nie są zamienne.

mało prawdopodobne aby uszkodzona grzałka po CAN grzała non stop, stawiam raczej na to co napisał @PinkFloyd że kupiona została zła grzałka
eee kabli by nie przykręcił. musiał by się z nimi szarpać,
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  02 sty 2017, 19:11
 śląskie
#245150
Tylko to nic nie zmieni. Będzie błąd w gatku błędnego kodowania ponieważ PTC będzie widoczne.
Można to zrobić tak że wykodować z gatka 7D i wypiąć wtyczkę can z grzałki lub odkręcić bezpiecznik od grzałki pod maską o wartości 100A
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 sty 2017, 8:29
 pomorskie
#245224
Dexter23pl pisze:Tylko to nic nie zmieni. Będzie błąd w gatku błędnego kodowania ponieważ PTC będzie widoczne.
Można to zrobić tak że wykodować z gatka 7D i wypiąć wtyczkę can z grzałki lub odkręcić bezpiecznik od grzałki pod maską o wartości 100A
dokładnie, też próbowałem swego czasu samymi kodowaniami i nic to nie dało, jak się okazało najlepszą metodą na pozbycie się błędu było .... zamontowanie inne grzałki kupionej od @tajpej starą polutowałem i sprzedałem, w końcu działała i ostatecznie wyszedłem na zero :)

Dodano po 1 godzinie 8 minutach 33 sekundach:
Re: Problem z błędem grzałki (7D Auxiliary Heater)
mexes123 pisze:
1 6 D pisze:We wnętrzu na płytce trzeba przelutować rezystor pokazany czerwoną strzałką, nie trzeba wyciągać płytki z obudowy
Obrazek
Czy ma ktoś jeszcze to zdjęcie, co trzeba przelutować?
dużo tego w sieci:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 33