Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By jeffrey -  16 gru 2012, 17:40
 wielkopolskie
#88914
Albo coś przeoczyłem, albo działa na każdych ustawieniach.
Po wybraniu tych opcji sypie błędami ;)
Wiec wyłączyłem i skasowałem błędy - zostało jak było.
Sprawdzałem przy jakich nastawach działa i w sumie okazało się, że włączenie ECON wyłącza całkowicie, reszta dowolna.
By buzzer11 -  16 gru 2012, 18:36
 -------
#88918
wydaje mi się że powinno być tylko zaznaczone w CANGateway bit 3 bajt 2 tj {7D]

Zaznaczenie w Central electronics bit 0 bajt 4 tylko wtedy jakbyś miał te webasto tj w CANGateway [18].
Wydaje mi się że te dwie są ze sobą powiązane natomiast co do dodatkowego ogrzewania elektrycznego to chyba tylko samo zaznaczenie [7D].

Jak miałeś zaznaczone tak jak na screenach to dlatego waliło błędami. Tak teraz sobie to tłumacze ale najlepiej niech się wypowie ktoś obeznany w temacie.
By jeffrey -  16 gru 2012, 19:27
 wielkopolskie
#88924
Na logikę masz rację.
Tylko zauważ, że błędy dotyczyły zarówno (już nie wnikam czy [7D] czy [18] to nasze ogrzewanie) ale obu nagrzewnic.
z żadnym sterownikiem nie było komunikacji - tak jakby żaden nie istniał (webasto jestem w stanie zrozumieć, bo nie mam).
Może to ma znaczenie jak mam tą nowszą wersje bez CAN wg 1 6 D i wtedy po zaznaczeniu opcji sypie błędami mimo iż nagrzewnica działa.
Teraz mam odznaczone wszystko i działa nadal wiec nie wiem w czym to kodowanie pomaga, bo przeszkadza w sypaniu błędami.
Dziwi mnie tylko błąd w AUTO HVAC przecież Climatronik chyba jest z tym zintegrowany?

Nie wiem ja testy robiłem w garażu, ale wątpie żeby silnik po 3min pracy dawał już wyczuwalne ciepło gdy temp. wg czujnika była 0st.
By buzzer11 -  16 gru 2012, 19:43
 -------
#88925
Twój bolid z którego jest roku?

Po trzech minutach na pewno leciałoby Ci zimno bo silnik sie nie zagrzał więc farelka tobie działa.

Za tydzień podłącze się pod swojego bolida i zobacze jak mam pozaznaczane bo u mnie ta farelka działa.
By 1 6 D -  16 gru 2012, 22:04
 zachodniopomorskie
#88931
Aby usystematyzować są 2 rodzaje dogrzewania:
[18] Auxiliary Heater
[7D] Auxiliary Heating

18 to dogrzewacz który napędzany jest paliwem, występuje też jako ogrzewanie postojowe z funkcją dogrzewania silnika pod tym samym adresem

7D to dogrzewacz elektryczny, jednak pod tym adresem zobaczymy go tylko gdy w aucie zamontowana jest wersja z CAN

Występuje też dogrzewacz elektryczny bez CAN, go nie zobaczymy na autoscanie, pomimo ze ma ten sam kod wyposażenia przy rozkodowywaniu VINu (7E6). W przeciwieństwie gdy ten z CAN sam się steruje na podstawie sygnałów z magistrali CAN. Wersja bez CAN jest sterowania z ECU silnika, który to steruje przekaźnikami małej i dużej mocy i te przekaźniki załączają bezpośrednio grzałkę w nawiewie.

Pod maską oba elektryczne dogrzewacze różnią ilością bezpieczników na skrzynce obok akumulatora, wersja z CAN ma jeden 100A a wersja bez CAN ma dwa, do małego obwodu i do dużego obwodu, odpowiednie wartości według ELSA to 40A i 80A.
By buzzer11 -  17 gru 2012, 13:07
 -------
#88965
Rafit pisze:Panowie olśnijcie mnie w temacie tej grzałki. Ona się załącza tylko w momencie podgrzewania przedniej szyby tak?
Nie. U mnie załącza się bez różnicy w jakim położeniu ustawie ogrzewanie czy na szyby, czy na nogi itp.
By jeffrey -  17 gru 2012, 16:00
 wielkopolskie
#88970
I o taką odpowiedź chodziło 1 6 D dzięki!!
Ale powiedz czy wtedy moje przypuszczenia, o programowaniu CANGateway są prawdziwe?
Tzn. nie ma znaczenia co zaprogramujemy (wersja z dogrzewaniem bez CAN) w VCDS, bo i tak odczytuje dane z silnika?

Swoją drogą czemu nowsza wersja jest nie na CAN?
Dodam jeszcze że wszystko ładnie widać w MVB 16 jest tam pozycja z bitami i w zależności od działania:
00;10:11 - nie wiem czy wszystkie kombinacje występują ale bity na bank się zmieniają, cyka przekaźnik i ciepło leci :)
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  17 gru 2012, 17:31
 kujawsko-pomorskie
#88975
Dołączę się do tego tematu bo mnie zainteresował.
W związku z tym mam pytanie:
Jeżeli po wykonaniu autoscanu mam coś takiego
-------------------------------------------------------------------------------
Address 7D: Aux. Heat Labels: 1K0-963-235.lbl
Part No SW: 1K0 963 235 E HW: 1K0 963 235 E
Component: PTC-Element 0404
Revision: 00800000 Serial number:
Shop #: WSC 00000 000 00000
VCID: 2D550D87CD81

No fault code found.


To ma chyba oznaczać że posiadam takie ogrzewanie - jednak nie zauważam żeby ono pracowało
Czy w takim przypadku trzeba tylko sprawdzić i poprawić kodowanie ?
Tak na chłopski rozum to myślę że na lato trzeba to wykodowaywać a na zimę zakodować - jednak tu mogę się mylić.
Może ktoś coś więcej na ten temat napisze a ja w najbliższym czasie podepnę VCDS i sprawdzę kodowanie
By jeffrey -  17 gru 2012, 18:09
 wielkopolskie
#88978
Skoro w skanie wychodzi, znaczy ze zakodowane masz...
Wejdź w [7D] Aux. Heat. i zrób Output test lub wejdź w bloki pomiarowe i zobaczysz czy działa czy nie...
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  18 gru 2012, 12:52
 kujawsko-pomorskie
#89023
jeffrey pisze:Skoro w skanie wychodzi, znaczy ze zakodowane masz...
Wejdź w [7D] Aux. Heat. i zrób Output test lub wejdź w bloki pomiarowe i zobaczysz czy działa czy nie...
Dzisiaj poszedłem do garażu i sprawdziłem. Po kilkudniowym postoju po włączeniu zapłonu już po chwili poczułem że zaczyna powietrze się nagrzewać.
Owszem że nie jest to gorące powietrze ale w miarę upływu czasu jest ono coraz cieplejsze. Wniosek taki że dogrzewanie mam, jest ono sprawne i nawet nie musiałem podłączać VCDS-a. Oczywiście warunkiem tego dogrzewania jest włączona klimatyzacja - inaczej nie działa. :D :D
By buzzer11 -  20 gru 2012, 22:40
 -------
#89226
To jak klima musi być włączona to żadna rewelacja bo to normalka że tak jest. U mnie jest te dogrzewanie elektryczne ładnie daje ciepło przy wyłączonej klimie. Klima nie jest potrzebna do ogrzewania elektrycznego.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  21 gru 2012, 9:04
 kujawsko-pomorskie
#89239
buzzer11 pisze:To jak klima musi być włączona to żadna rewelacja bo to normalka że tak jest. U mnie jest te dogrzewanie elektryczne ładnie daje ciepło przy wyłączonej klimie. Klima nie jest potrzebna do ogrzewania elektrycznego.
Jeszcze to dokładnie sprawdzę bo wydawało mi się że u mnie kiedy klima jest wyłaczona to ogrzewanie dodatkowe nie działa.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 33