Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By mayday -  15 gru 2010, 18:55
 -------
#33826
Hej. Może to kogoś zainteresuje. Zrobiłem taki mały patent u siebie w moim TDIku. Wkurzało mnie to ze słabo sie zagrzewa w zimie, a stojąc w korkach temperatura spada. Kiedyś takie coś montowali oryginalnie w Vw ale tez zależało na jaki rynek szło auto. Postanowiłem kupić podgrzewacz wody z swiecami. Sa 3sztuki i kazda po 300 W. Na ścianie grodziowej znalazłem 2 wolne srubki. Uchwyt zrobiłem z płaskownika. Problem był z wężami do wody. Ale cos dobrałem na szrocie z jakiegoś forda chyba :) Wpiąłem to za chłodnicą EGRu a wejściem do nagrzewnicy. Efektem jest to ze po kilku minutach leci ciepłe powietrze. Testuje układ od 3 tygodni i jest ok. Akumulator mam oryginalny 61Ah a alternator 140A.
http://yfrog.com/03zdjcie0483uj" onclick="window.open(this.href);return false;
http://yfrog.com/b7zdjcie0497j" onclick="window.open(this.href);return false;
http://yfrog.com/i3zdjcie0487fj" onclick="window.open(this.href);return false;
http://yfrog.com/mkzdjcie0498xj" onclick="window.open(this.href);return false;
Sterowanie to 2 przekazniki po 30amper. Plus po zapłonie i sygnał ze silnik pracuje np z automatu do swiateł i przełacznik. Narazie najprostszy sposób.
By KociaK -  15 gru 2010, 19:14
 -------
#33827
Niezły patent:) mnie też denerwuje dość długie nagrzewanie się mojego guffiego:/ szczególnie w taką pogodę jak mamy teraz za oknami:)
Napisz jaki koszt takiego moda? i jaki numer lub jak znaleźć taki podgrzewacz?
Pozdro
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  15 gru 2010, 19:19
 wielkopolskie
#33829
Kiedyś gdzieś wyczytalem że w golfie jest elektryczna nagrzewnica która włącza się wraz z włączeniem podgrzewania przedniej szyby. U mnie po kilku minutach jest ciepło w aucie więc moim zdaniem zbędny ten gadżet :D
By KociaK -  15 gru 2010, 19:39
 -------
#33830
U mnie tak szybko to się chyba nie nagrzewa:/ w szczególności w takie mrozy:/
Orientujesz się gdzie tej nagrzewnicy można szukać:) może ktoś zapomniał jej u mnie zamontować ;)
Awatar użytkownika
By leszek158 -  15 gru 2010, 20:34
 lubelskie
#33832
Dawid__B2 pisze:Kiedyś gdzieś wyczytalem że w golfie jest elektryczna nagrzewnica która włącza się wraz z włączeniem podgrzewania przedniej szyby. U mnie po kilku minutach jest ciepło w aucie więc moim zdaniem zbędny ten gadżet :D
Tak jest i w moim Plusie-ciepełko aż miło. Mam climatronic.
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  15 gru 2010, 21:05
 wielkopolskie
#33836
snap pisze:
Dawid__B2 pisze:włącza się wraz z włączeniem podgrzewania przedniej szyby
w sensie ustawienia climatronica na na wiew przedniej szyby
To mialem na myśli :D
By KociaK -  15 gru 2010, 23:54
 -------
#33840
mam climatronic-a więc chyba powinienem mieć tą nagrzewnice? jutro sprawdzę w ile czasu nagrzeje mi się samochód na ustawieniu nawiewu na szybę, bo nie wiem czy zawsze w takiej pozycji miałem ustawione i może to przez to tak wolno się nagrzewał:/
By bercik-20 -  16 gru 2010, 22:08
 pomorskie
#33858
Widze ze ile osób tyle tyle teori


W golfiev tdi jest element grzewczy elektryczny umieszczony na nagrzewnicy.

Nie ma zadnych patentow ze trzeba wlaczac podgrzeanie szyby , ani ustawiac nawiew na szybe.

Z tym ustawieniem na szybe chodzi o to ze jak przełacza sie an szybe to automatycznie gaśnie podświetlenie ECON (dotyczy wesji klimatyzacju manualnej, nie wiem jak jest w climatronicu ale podejrzewam ze ma sie tak samo)
i w tym trybie zalacza sie nagrzewnica elektryczna. Nie trzeba nawet miec temperatury na max ustawione i dziala.

Czyli aby szybciej sie dogrzewal musimy miec wylaczony tryb ECON. kto ma vcds lub podobny niech wejdzie sobie w dogrzewanie wnetrza wlaczy silnik i w blokach pomiarowych zaobserwuje regulujac temperature jak zmienia sie prad pobierany jak i jaki jest spadek napiecia. Dogrzewanie wylacza sie automatycznie tylko ze nie pamieteam czy przy temperaturze okolo 70 stopni jak to ma miejsce w starszych tdi z swiecami zamontowanymi w kroccu wodnym czy przy osiagnieciu 90 stopni. Pozdrawiam




Odnosnie kolegi który chce pisal o dolozeniu dogrzewacza w krociec wodny. Fabrycznie vw mialy 3 swiece :
zasilanie 1 swiecy z pierwszego przekaznika, pozostale 2 swiece z drugiego przkaznika. impuls sterujacy idzie odzielnie dla 2 przekaznikow.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 gru 2010, 8:05
 pomorskie
#33866
mayday pisze:Ja mam climatic tylko i nie mam nagrzewnicy PTC. Koszt mojego moda to 80 zeta za podgrzewacz. Reszta była na garażu :)
czy climatic, czy climatronic nie ma znaczenia, wszystkie Mk5 TDI mają dogrzewanie wnętrza tzw. PTC, zresztą bercik-20 już wszystko wyjaśnił
By KriSSo -  17 gru 2010, 10:08
 zachodniopomorskie
#33872
Czyli w klimatroniku musi być ustawienie na AUTO, niech AC sobie świeci i dogrzewanie będzie działać niezależnie od tego, na co nastawię nawiew, tak?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33