Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By pioter777 -  27 sty 2019, 15:30
 małopolskie
#271320
Podłaczyłem na próbę zasymulowałem niską temp silnika . odłaczylem czujniki niestety nie działa na hi czy też auto.Samochód stoi w ciepłym garażu więc myśle że może to ma wpływ czujnika w zderzaku nie odpiąłem .Z drugiej strony na hi powinno grzac bez względu na temp zew.jeśli dobrze wyczytałem w tym temacie.Pewnie to nie przez brak tego kondensatora tylko coś jeszcze nie tak.Czy jest możliwe ze poprzedni właściciel wyłączył działanie tej grzałki w oprogramowaniu żeby mu np.błedu nie wywalało???
Awatar użytkownika
By jihaad -  27 sty 2019, 16:23
 dolnośląskie
#271322
pioter777 pisze:
27 sty 2019, 15:30
PCzy jest możliwe ze poprzedni właściciel wyłączył działanie tej grzałki w oprogramowaniu żeby mu np.błedu nie wywalało?

Nierealne przede wszystkim. Zwykłemu użytkownikowi nie przeszkadza ten błąd, 99% nawet nie zdaje sobie sprawy, że grzałka nie działa. Ta część, która szukałaby informacji w internecie na własną rękę, zapewne dokonałaby również naprawy.
W praktyce też ten błąd nie ma żadnego wpływu na pracę całej reszty elektroniki w samochodzie.
Napisałbym nawet inaczej. Ten błąd, to nic innego jak informacja o tym, że grzałka nie działa, informacja również dla innych systemów, aby "wiedziały" o tym i nie próbowały jej uruchamiać.
Poza tym nie wiem czy jest możliwość wyłączenia grzałki w sposób, aby nie był wygenerowany błąd.

Sprawdź grzałkę w normalnych, niesymulowanych warunkach, w tej porze roku to nie problem.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 sty 2019, 18:44
 śląskie
#271326
dokładnie. grzałki nie wyłączysz programem, nawet po wykodowaniu w gatku 7D to jesli grzałka jest fizycznie i jest dobra to ona będzie grzać.
Jeśli grzałka nie generuje błędu to jest raczej dobra i musi grzać.
Jeśli odłączyłeś jakiś czujnik temp to może to być problem w tym że grzałka nie zadziałała.
By radekrp90 -  29 sie 2019, 13:04
 pomorskie
#276686
Co jeszcze w nich "pada" w takim razie?

Przy okazji - ktoś z Was orientuje się czy jest opcja sprawdzenia bez demontażu wtyczek z ECU czy obsługuje on przekaźniki do grzałki nowszego typu? Mam silnik CAXA z sterownikiem 03C906022AJ (Passat B6 MR'10), który zaktualizowałem do najnowszego softu (9xxx) ale nie wiem czy to daje mi obsługę grzałki, bo na pewną taką opcję posiadają nowsze sterowniki z Skody czy VW po roku 2012.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 33