Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By pinio -  03 sty 2016, 16:36
 dolnośląskie
#208209
Będę wdzięczny za podpowiedź czy ma dobrze odfajkowane opcje w sterowniku 19.CAN Gateway,w sprawie tego dogrzewania wnętrza,ponieważ Gateway był wymieniany jakiś czas temu,znajomy mi go wymieniał...
na pierwszej focie jest zaznaczone {7D} Dogrzewanie wnętrza,tak powinno być?
Obrazek
na tym zdjęciu jest pozycja {18} Ogrzewanie pomocnicze...nie zaznaczone???
ono też ma być zaznaczone?
Obrazek

Czy jakieś inne pozycje tyczą się też tego ogrzewania i powinny być zaznaczone w sterowniku Gateway?
Awatar użytkownika
By pinio -  03 sty 2016, 19:28
 dolnośląskie
#208239
zbyńo.ko pisze:Jeżeli nie masz ogrzewania pomocniczego to nie zaznaczasz 18, tylko zaznaczasz dogrzewanie wnętrza 7D też wymieniałem Gateway i zaznaczyłem tak jak było w starym i jest OK :)
Dexter23pl pisze:7D - PTC
18 - webasto
Wielkie dzięki,oczywiście wdzięczność poleciała na konta punktowe :hi:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  03 sty 2016, 19:30
 warmińsko-mazurskie
#208241
:thank_you: :ok:

Dodano po 27 minutach 32 sekundach:
zawsze jak się coś zmienia to wcześniej dobrze zrobić jakieś fotki lub screen jak było wcześniej, a jak sie zmieni na nowy element to dobrze jest zaznaczyć jak było i powinno być dobrze, a jak lepsza wersja danego elementu to można dodatkowo zaznaczyć jakieś dodatkowe opcje :)
Awatar użytkownika
By pinio -  03 sty 2016, 20:13
 dolnośląskie
#208258
Oczywiście ale mi akurat pozostało się zdać na waszą wiedzę ponieważ jak opisywałem ja Gateway nie wymieniałem tylko znajomy i brak pewności czy dobrze to zrobił a ogrzewanie wnętrza muszę zwalczyć jutro zaczynam ścigać elektronika niech teraz moją grzałkę poprawi bo widać te zimne luty....
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 sty 2016, 21:54
 pomorskie
#208294
BRUNO55 pisze: Gadżet ale działa :tooth:
przy minus 18 st. ta działalność jest strasznie kiepska :laugh: w zesżłym roku przejeździłem zimę z uszkodzoną grzałką i jakoś tak bardzo różnicy nie odczuwałem :) ale faktem jest że skoro jest to ma działać
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 sty 2016, 22:17
 śląskie
#208312
Mettenoos pisze:
BRUNO55 pisze: Gadżet ale działa :tooth:
przy minus 18 st. ta działalność jest strasznie kiepska :laugh: w zesżłym roku przejeździłem zimę z uszkodzoną grzałką i jakoś tak bardzo różnicy nie odczuwałem :) ale faktem jest że skoro jest to ma działać
Ja działanie grzałki dośc dobrze odczuwam. w aucie temp ok 15-20C uzyskiwana jest o ok 4km wcześniej.
I po odpaleniu po ok 1 min już czuć że z nawiewu leci chłodno-letnie powietrze.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 sty 2016, 22:30
 pomorskie
#208324
Dexter23pl pisze:
Mettenoos pisze:
BRUNO55 pisze: Gadżet ale działa :tooth:
przy minus 18 st. ta działalność jest strasznie kiepska :laugh: w zesżłym roku przejeździłem zimę z uszkodzoną grzałką i jakoś tak bardzo różnicy nie odczuwałem :) ale faktem jest że skoro jest to ma działać
Ja działanie grzałki dośc dobrze odczuwam. w aucie temp ok 15-20C uzyskiwana jest o ok 4km wcześniej.
I po odpaleniu po ok 1 min już czuć że z nawiewu leci chłodno-letnie powietrze.

Mariusz ale u ciebie jest zupełnie inna inszość bo ty masz benzynę a ona 5 razy szybciej się grzeje, w Lupo 1.4 Pb nie potrzebuję żadnej grzałki - dziś wieczorem przy - 15 st. po 4 km mam 90 st. a w naszych TDI takie grzanie pozostaje w sferze marzeń
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  05 sty 2016, 8:20
 zachodniopomorskie
#208624
sidewinder3 pisze:Prawda, po dzisiejszej nocy na zewnątrz przy -11C, moje PTC słabo dawało sobie radę. Gdyby nie odmrażacz do szyb, odmrażanie przedniej trwałoby chyba godzinę... Ale z drugiej strony lepsze PTC niż nic...
Jak masz altek słabszy niż 140A to PTC nie będzie przy dużym zapotrzebowaniu na energie jak jest zimno chodziło na 100% ponieważ jest za maly amperarz. Ja mam tą nowa na przekaźniku, nowy altek z 2015 z 1.6 tdi i na zimno ładowanie 14,59V i po 1 min leci ciepełko.
By dziii -  16 sty 2016, 19:48
 wielkopolskie
#210611
Chłopaki nie posiadam kabla żeby sprawdzić czy udało mi się zrobić dogrzewanie. Dziś wymontowalem układ przelutowałem rezystory bo było widać zimne luty, ale mam oporowa lutownicę i ciężko się to robiło a miejsca mało... mniejsza oto zmontowałem wszystko i jedynie co zauważyłem to to ze po włączeniu dogrzewania wzrasta pobieranie paliwa z 0.6l do 0.9l. Temperatury nie sprawdzę teraz bo auto ma silnik nagrzany :/ z tego co pamiętam to kiedyś jak włączam dogrzwanie to właśnie pobór paliwa wzrastał. Dobrze kombinuje ?
Awatar użytkownika
By pinio -  16 sty 2016, 21:34
 dolnośląskie
#210624
dziii pisze: z tego co pamiętam to kiedyś jak włączam dogrzwanie to właśnie pobór paliwa wzrastał. Dobrze kombinuje ?
Mim zdanie tak...ale piszą wcześniej że "grzałka grzeje do osiągnięcia temp płynu chłodniczego 75C"...przekonasz się na zimnym bo u mnie bynajmniej jak była uszkodzona to przy włączonym "AUTO" temperatura ustawiona 22c to trzy kreski od dmuchawy "gniły" kupę czasu dopiero jak lekko drgnęła wskazówka od temperatury wtenczas zaczynało kresek przybywać :ireful: a teraz bez porównania...mało tego poprzednio na tym samym dystansie jaki mam do przejechania był niedosyt w ciepło w kabinie...po naprawie muszę zmniejszać... :super:
By marmi m -  17 sty 2016, 0:32
 śląskie
#210641
dziii pisze:zmontowałem wszystko i jedynie co zauważyłem to to ze po włączeniu dogrzewania wzrasta pobieranie paliwa z 0.6l do 0.9l. Temperatury nie sprawdzę teraz bo auto ma silnik nagrzany :/ z tego co pamiętam to kiedyś jak włączam dogrzwanie to właśnie pobór paliwa wzrastał. Dobrze kombinuje ?
Tak dobrze kombinujesz jak rośnie spalanie o te 0,3 litra to znaczy że grzałka chodzi i grzeje...

Generalnie jak grzałka działa to ciepło potrafi lecieć po minucie od uruchomienia auta, tak jest przynajmniej u mnie...
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 33