Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Cichy90 -  16 lip 2018, 17:34
 śląskie
#266705
Witajcie Panowie po raz kolejny. Powiedzcie mi - jak to cholerstwo wyjąć? Trzy śrubki odkręcone niby, ale są dwie rurki metalowe - trzeba spuszczać płyn z układu? Może ja jestem jakiś technicznie upośledzony, ale poddałem się przez świadomość że na drugi dzień auto miało mnie zawieźć do roboty. Szukałem manuala i niczego konkretnego nie znalazłem.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 lip 2018, 20:22
 śląskie
#266710
Jak rurki od wody.?? Może chcesz wyjac co innego?.?????
Po zdjeciu maskownicy dajesz na panelu nawiewu temp na max lub min i dzwignia silownika sie przestawia i masz dostęp do gurnego wkręta co trzyma nagrzewnice. Dolny jej wkręt jest bezproblemu dostępny.
Z doświadczenia proponuje podpiąć aku lub bezpiecznik 100A przed odkreceniem przewodów przy nagrzewnicy.
Awatar użytkownika
By Cimek -  23 lis 2018, 9:33
 opolskie
#269682
@LukaszDrago PTC to nagrzewnica. Ona działa z włączonym silnikiem gdy nie jest odpowiednio dogrzany(płyn chłodniczy), a żeby Tobie dmuchało ciepłym. Działa samoczynnie. Odpal zimny silnik i daj ogrzewanie na max, po chwili powinno być cieplej. PTC nie programujesz-webasto tak(jak odpowiedni sterownik/wersja).

Vin musisz mieć zdekodowany-opis na forum.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 33