Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By oRMOo -  20 lis 2013, 10:00
 -------
#111482
emiter pisze:
oRMOo pisze:A orientujecie sie czy w benzynie jak GTI tez jest takie cudo lub sie w ogole zdarza?
Raczej się nie zdarza, jedyna opcja to zamontować w zakresie własnym... :cool:
A to jakieś dziwne zjawisko mnie spotkało w moim golferze. Mianowicie po około 5-6 min trajkotania w miejscu dziś z rana i przekręceniu od razu gałki od ogrzewania na max auto już zaczęło grzać no i tempra silnika poszła do góry.
Wczoraj przy zostawieniu potencjometru na środkowej pozycji, auto stało ponad 10 min i to przy wyższej temprze na dworze i dopiero po ujechaniu kilometra się termostat bujnął... Po robocie znów zrobię test.
By leoncjo -  20 lis 2013, 19:25
 małopolskie
#111502
na 20 kanale w klimatroniku (na panelu w ukrytych funkcjach)
wyświetlane są dane- żądane 1/0 załączenie, potwierdzenie przez PTC 1/0 ,moc grzałki %, wymagane powietrze z zewnątrz%. Jak nie ma grzałki to kanał chyba jest nie aktywny...i temperatura na polu nie dworze;P
By sid502 -  04 lut 2014, 19:17
 śląskie
#119028
Witam
przyłączam się do wątku
w ubiegłym tygodniu odczyt skanerem pokazał błąd ogrzewania dodatkowego
po przeczytaniu postu kolegi z forum skody co do przylutowania rezystora postanowiłem tak spróbować i pomogło :D
a mianowicie po demontażu dodatkowego ogrzewania okazało się że przedstawiony rezystor w węższej części posiada widoczne mikropęknięcia (zimny lut) które następnie przelutowałem i złożyłem
po odpaleniu silnika po kilku sekundach z nadmuchu pojawiło sie ciepełko i oczywiście brak błędu po odczycie vcds
jednym słowem potwierdzam że opisywana metoda naprawy jest skuteczna :D
-pozostała jeszcze naprawa podgrzewania siedzenia :sad:
By krzychu7 -  30 sie 2014, 15:12
 wielkopolskie
#141656
Niestety też mam problem z PTC.
Według opisu odłączyłem przewody zasilające oraz złączkę CAN, ale nie mogę wyjąć tej grzałki. Czy jest ona do czegoś przykręcona lub przymocowana czy trzyma się wyłącznie na kablach? Powinna luźno wyjść?
By krzychu7 -  30 sie 2014, 15:20
 wielkopolskie
#141658
Odkręciłem 3 śrubki i zdjąłem plastykową obudowę aby dostać się do przewodów zasilających.
Następnie odkręciłem 2 śruby mocujące te przewody, odłączyłem złączkę CAN, ale grzałka ani drgnie.
Tam jeszcze coś trzyma?
By krzychu7 -  30 sie 2014, 18:25
 wielkopolskie
#141662
Nie odkręciłem tych śrub bo nie bardzo widzę dojście, zwłaszcza do górnej.
Które elementy trzeba zdemontować, aby odkręcić te śruby?
Mam wyjętą lewą stronę tunelu (od kierowcy) oraz nawiewy dolne (pod kierownicą od przełącznika świateł do tunelu).
Awatar użytkownika
By tajpej -  30 sie 2014, 18:30
 małopolskie
#141664
grzałka 3ma się na tych dwóch śrubkach
do ich odkręcenie nie potrzebujesz nic więcej demontować tylko musisz mieć małą grzechotkę i trochę pokombinować po omacku i je wykręcisz
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  31 sie 2014, 13:47
 zachodniopomorskie
#141712
Ja mam wersje auta chyba bez can jak zima zalicza sie dogrzewanie to slychac mocne pstryknięcie przekaźnika,w vcds nie znalazłem opcji sterownia nagrzewania, auto produkcja 04.2007, po drugie w historii auta mam datę z poczatku 2008 z numerem- akcja serwisowa wymiany dogrzewania postojowego- czy ktoś wie co robili w tej akcji?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 33