Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Cimek -  07 sty 2017, 14:07
 opolskie
#245583
Ktoś się orientuje czy były 2 rodzaje sprysku? Mój znajomy miał ruchomy (psikało zaraz przed wycieraczką), a ja mam stały, pionowo do góry. Ktoś się bawił w wymianę tego?
Awatar użytkownika
By WACEK -  07 sty 2017, 15:16
 pomorskie
#245588
Tomek2202 pisze:U mnie w Plusie tez mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby gdy włączam pierwszy raz spryskiwacz to ładnie pryska na środek szyby a gdy drugi raz nacisnę to pryska mi od środka do lewej strony tak jakby dysza była ruchoma, ktoś wie o co w tym chodzi co zrobić żeby pryskał cały czas normalnie na środku ?
pierwsze zdjęcie
Obrazek
1 - element ruchomy który obraca się razem z ramieniem wycieraczki
2 - rurka zasilająca dyszę spryskiwacza nieruchoma ( nie obraca się )

drugie zdjęcie
Obrazek
1 - gdy ten element jest za bardzo dociśnięty do ( 1 - pierwsze zdjęcie ) napędu wycieraczki może powodować obracanie się razem z nią
2 - gdy ten element ma luz w rurce zasilającej spryskiwacz ( 2 - pierwsze zdjęcie ) może się obracać

jedno jest zależne od drugiego
Cimek pisze:Ktoś się orientuje czy były 2 rodzaje sprysku? Mój znajomy miał ruchomy (psikało zaraz przed wycieraczką), a ja mam stały, pionowo do góry. Ktoś się bawił w wymianę tego?
Co do ruchomej dyszy spryskiwacza AUDI stosuje taką która obraca się razem z wycieraczką niestety ma inną konstrukcje musiał by ktoś pokombinować czy da się to dopasować

Obrazek
By Tomek2202 -  09 sty 2017, 20:54
 wielkopolskie
#245733
Jak to poluzować żeby nie obracała się ? Panowie dziś zauważyłem że na uszczelce w bagażniku i na tapicerce klapy mam dużo śladów od płynu do spryskiwacza a na uszczelce nawet bardzo dużo bo na całym dole stoi płyn, czy to może być przyczyna że ta dysza mi się obraca razem z wycieraczką i coś się w środku wyrobiło i teraz płyn leci mi w środku w klapie ? Co najlepiej zrobić kupić nową dyszę ? Wie ktoś tak to wszystko się łączy w klapie czy ten wężyk może się wysunąć ?
Awatar użytkownika
By adam8tg -  14 sty 2017, 15:50
 śląskie
#246000
Jeżeli chodzi o mój problem to w ASO dostałem zaślepkę za 15,66zł ( mieli na stanie )
a dysze dopasowałem z Audi A3 używkę

Obrazek

Starą dysze wywierciłem aż wyskoczyła i zamonotowałem nową .

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
Tomek2202 pisze:Czy do wymiany dyszy trzeba wyciągać cały silniczek czy zrobi się to bez wyciągania ? Czy te dysze co sprzedają na allegro to dobry wybór czy szukać gdzie indziej ?
Ja polecam poszukać oryginał ( używkę jakaś ) bo z allegro to róznie bywa
Awatar użytkownika
By WACEK -  14 sty 2017, 19:57
 pomorskie
#246009
Tomek2202 pisze:Czy do wymiany dyszy trzeba wyciągać cały silniczek czy zrobi się to bez wyciągania ? Czy te dysze co sprzedają na allegro to dobry wybór czy szukać gdzie indziej ?
Do samej wymiany dyszy nie potrzeba demontować całego mechanizmu dyszę po prostu się wyciąga i wciska nową choć lubi stara się połamać jeśli tak się stanie najlepiej po usunięciu resztek z rurki włączyć spryskiwacz tak aby płyn wypchnął ewentualne resztki z rurki przed wciśnięciem nowej dyszy

Na pierwszym zdjęciu widać wyciągniętą dyszę o około 0,5 cm ( nie próbujemy jej wykręcać bo na 99% pęknie )
Obrazek Obrazek
By Tomek2202 -  15 sty 2017, 9:14
 wielkopolskie
#246026
Dzięki za podpowiedzi we wtorek biorę się za wymianę ale chyba i tak wyjmę silnik bo wierzyć mi się nie chcę że tą dyszą leci po klapie płyn chcę sprawdzić czy wężyk gdzieś się nie przetarł, tak dla pewności. Dyszę kupiłem w aso bo cena praktycznie taka sama jak na allegro a mam orginał.
By Tomek2202 -  17 sty 2017, 20:53
 wielkopolskie
#246180
Dziś zabrałem się za ten spryskiwacz i niestety dysza była cała. Cieknie z silniczka z plastikowego kolanka wychodzącego do wężyka tak więc silniczek do wymiany, jutro jadę szukać jakieś dobrej używki. Kolejny problem do ramię wycieraczki nie chcę wyjść coś muszę wymyśleć bo inaczej nie założę nowego silniczka, pewnie poradzę się mechanika jaki ma sposób na zapieczone ramię.
By Misiek86 -  01 wrz 2018, 8:35
 mazowieckie
#267857
Witam

Od której strony można dostać się do wężyka prowadzącego od silniczka do tylniej wycieraczki bo spryskując tylnia szybę płyn wycieka mi spod silnika od strony zbiorniczka do spryskiwaczy. Łatwy jest dostęp?