Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By chckm8 -  11 gru 2012, 22:17
 -------
#88662
Witam, prosze o wskazowki, mianowicie ostatnio zamarzla mi resztka letniego plynu do spryskiwaczy. Dolalem zimowego, wszystko elegancko odmarzło i dzialał przod oraz tył. Niestety od wczoraj mam problem bo nie dziala tylny spryskiwacz. Pompka slychach ze chodzi, wycieraczka rowniez. Nie zauwazylem aby z dyszy cokolwiek lecialo w trakcie wlaczenia spryskiwania..
W czym moze tkwic klopot? Pozdrawiam serdecznie.
By kuba94 -  11 gru 2012, 23:10
 pomorskie
#88669
Spróbuj zdjać osłone ( grzybek ) dyszy spryskiwacza a nastepnie wyjmij samą dysze i wtedy włacz spryskiwacz wtedy powinien polecieć płyn a dysze do ciepłej wody do przepłukania powinno być ok chyba za zamarzł ci płyn w przewodach a to już tylko ciepły garaż
By Hvitur1994 -  21 lut 2016, 20:54
 warmińsko-mazurskie
#216740
Witam.

Mam taki problem ze tylni spryskiwacz a dokladniej miejsce w ktorym przewod wchodzi do silniczka jest pekniety i polowa plynu leci mi do srodka i stad moje pytanie: czy spryskiwacz z golfa 4 podejdzie do 5-eczki? Mieszkam na Islandii i nie widzi mi sie kupywania originalnego i placenia za to majatku / na szrocie moglbym wziac za pol darmo od golfa 4 :)

Pozdro
By carolsz -  21 mar 2016, 22:23
 dolnośląskie
#220951
Stefan1232 pisze:Witam, a ja mam taki problem, jak właczam spryskiwacz tylnej wycieraczki to sama wycieraczka działa a płyn leci z przodu? Wiecie może o co chodzi?
może ktoś przewody z płynem źle podłączył ? a jak włączysz na przód to też na przód płyn leci ?
Awatar użytkownika
By miodek89 -  06 paź 2016, 17:55
 mazowieckie
#240327
Panowie, dzisiaj zauważyłem, że spryskiwacz tylnej szyby działa, ale płyn nie leci tak mocno pionowo do góry tylko raz taka mgiełka słaba a raz na boki. Możliwe, że dyszka zapchana? Pompkę słychać i płyn delikatnie leci.

Dodano po 21 minutach 17 sekundach:
Czy można jakimś cieniutkim drucikiem przepchać dyszkę?
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  06 paź 2016, 19:32
 lubelskie
#240338
miodek89 pisze:Panowie, dzisiaj zauważyłem, że spryskiwacz tylnej szyby działa, ale płyn nie leci tak mocno pionowo do góry tylko raz taka mgiełka słaba a raz na boki. Możliwe, że dyszka zapchana? Pompkę słychać i płyn delikatnie leci.

Dodano po 21 minutach 17 sekundach:
Czy można jakimś cieniutkim drucikiem przepchać dyszkę?
Można, ale najlepiej rozebrać klape od środka i wszystko dmuchnąc kompresorem. :naughty:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  07 paź 2016, 9:37
 warmińsko-mazurskie
#240401
Dużo, nie dużo :oczko: ale jak kolega wyżej pisze to zrobi się to dobrze na pewno :ok: jeżeli podeszło coś większego ze zbiorniczka to cięzko będzie drucikiem to wyjąć :( a powietrzem to się przepcha elegancko :ok: ale możesz spróbować tym drucikiem, może coś małego podeszło :unsure:
Awatar użytkownika
By adam8tg -  06 sty 2017, 19:15
 śląskie
#245561
Witam
Mam taki problem ostatnio na parkingu jakiś .... chciał zarąbać mi (tak myślę) zaślepkę z tylnego spryskiwacza .
Efekt taki, że spryskiwacz jest , zaślepka jest tylko :
- spryskiwacz sika na auto jadące za mną
- zaślepka pęknięta na mocowaniu
powiedzcie mi czy ta dysza spryskiwacza jest ok i trzeba ja ustawić albo coś czy jest uszkodzona, no bo zaślepka tylko do wymiany niestety. ewentualnie podrzucicie zdjecie jak to ma wygladać

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By Tomek2202 -  07 sty 2017, 10:04
 wielkopolskie
#245578
U mnie w Plusie tez mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby gdy włączam pierwszy raz spryskiwacz to ładnie pryska na środek szyby a gdy drugi raz nacisnę to pryska mi od środka do lewej strony tak jakby dysza była ruchoma, ktoś wie o co w tym chodzi co zrobić żeby pryskał cały czas normalnie na środku ?