Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Misiek86 -  13 wrz 2018, 16:45
 mazowieckie
#268130
Temat ogarnięty. zdjąłem osłonę i faktycznie ciekło przy łączeniu wężyka z pompką do spryskiwaczy. Ale jak poprawiłem złącze to wraz ciśnienie słabe było , ale wycieku już nie było. Co się okazało, to nie sprawdziłem podstawowej rzeczy czyli: nie wsadziłem szpilki do dyszy, która była zapchana piaskiem i dlatego ciśnienie wywalało płyn przy pompce i słabo spryskiwało tylnią szybę :) najważniejsze, że się udało zrobić. Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  03 gru 2019, 20:13
 mazowieckie
#278840
Nie będę zakładał nowego tematu to napisze tu. A mianowicie wymieniłem dziś pompke spryskiwaczy bo przestały działać jakiś czas temu i oczywiście psika aż miło ale problem jest tego typu że jak psikam na przednia szybę to leje sie też z tylnego spryskiwacza i na odwrót,wlaczam tylny sprysk to leci też na przód tylko juz z mniejszym ciśnieniem niż bezpośrednio 'przednia manetka'. Gdzie moze leżeć przyczyna?
Awatar użytkownika
By jarek60 -  05 gru 2019, 13:01
 zachodniopomorskie
#278874
Maiłem tak samo po wymianie płyn z boku cieknie jak nie ma właściwego ujścia. Wyjąłem dyszę a do jej czyszczenia idealnie pasuje spinacz biurowy. Czyściłem ze 30 min nim prawidłowo udrożniłem przepływ w dyszy. Nie pomagało drobne czyszczenie igłą i przedmuchiwanie -dopiero ostra interwencja spinaczem biurowym. Teraz działa aż milo i nie cieknie z przewodów. Teraz wiem skąd miałem mokro w bagażniku. :hi:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2019, 8:22 przez jarek60, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Cimek -  06 gru 2019, 21:25
 opolskie
#278891
@Bazyli89 A kto to wie? :tooth: Ty dyszy nie masz przytkanej, z tego co opisujesz. Inna pompka, ewentualnie przekaźnik sprawdź (gdzieś na forum jest rozpiska, pod kierownicą za schowkiem). Masz kogoś z komputrem? Powinien być błąd manetki.
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  08 gru 2019, 11:06
 mazowieckie
#278933
Pytałem Jarka czy w swojej odpowiedzi mówił o czyszczeniu tylnej dyszy czy z przodu czy nie wiem gdzie jeszcze. A prawidłowo działajacy sprysk z tylu pownien rozpylac mgiełke czy 'sikac' cienkim strumieniem w pionie? Jak jest u was?
Awatar użytkownika
By jarek60 -  09 gru 2019, 9:30
 zachodniopomorskie
#278956
Cienki strumień powinien lecieć dlatego tyle czasu zajęło poprawne wyczyszczenie dyszy. (osad i kamień trzeba usunąć -nie niszcząc dyszy). Dysze można nową kupić są ogólnodostępne.