Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By holsik -  21 gru 2009, 7:41
 -------
#19659
Witam, zauważyłem ze od strony kierowcy, nie świeci mi kierunek w lusterku. Szukam jakiegoś tutorialu o demontażu tego ustrojstwa. Przeszukałem forum, lecz linki sa już nie aktywne.
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  21 gru 2009, 21:30
 -------
#19684
żeby wyjąć kierunek z lusterka musisz zdjąć obudową, obudowa trzyma się tylko na zatrzaskach ale powiem ci szczerze że pierwszy raz zdejmowanie jest bardzo ciężkie te spinki bardzo mocno trzymają ale jak zdejmiesz to kierunek pójdzie szybko trzyma sie chyba na 2 śrubkach
By stepniak.p -  24 wrz 2010, 20:06
 -------
#30407
Witam jak w temacie

ma ktoś jakiegoś manuala albo coś w tym stylu ?

potrzebuje wymienić ten pasek w którym świecą się kierunkowskazy


Z góry wielkie dzięki :D
#30409
Po pierwsze należy zdemontować szklany wkład. Bardzo delikatnie aby nie uszkodzić jest na wcisk. Najlepiej ustawić w dół i do siebie. Lekko podważać górny lewy róg. Nie robić w chłodny dzień. Po zdemontowaniu wkładu odkręcić na trzech śrubach mechanizm i zdjąć obudowę razem z kierunkiem reszta to bajka ....
By krisv -  25 wrz 2010, 9:30
 mazowieckie
#30420
Ja juz kilka lusterek rozbieralem.

-lusterko najpierw odchylasz masymalnie ( w strone silnika )
-najlatwiej powoli ciagnac obudowe ku gorze ( jest ona na zatrzaskach wobec czego uzywalem dosyc szerokiegko plaskiego srubokreta ktory byl owiniety w jakis material aby niczego nie porysowac )srubokret lekko umieszczalem miedzy kierunkowskazem aobudowa
-po zdjeciu obudowy powoli sciagaszsame lusterko ktore jest zamontowane na trzy zatrzaski do silniczka sterujacego.
-odlaczasz dwa kabelki ktore sluza do podgrzewania .
-zdejmujesz ramke
-pozniej bedziesz potrzebowal klucza imbusowego, aby odkrecic silniczek jest on zamontowany na 3srubkach.
-odkrecasz kierunek od takiego dolnej podstawki po czym sam kierunek bedzie ci wisial na kabelku zasilajacym diody.
-jezeli chcesz zachowac stary kierunek to z gory ci mowie jest dosyc ciezko wyciagnac kabelek z wtyczki ,w wiekszosci przypadkow wyciagajac go na sile wyginaszdruciki w kierunku ( jesli masz nowasztuke tojest to obojetne :P )

I to na tyle
i montujesz wszystko w odwrotnej kolejnosci .
Tak jak powyzej juz wspominano dobrze jak jest to robione w miare cieply dzien wowczas plastik jest bardziej gietki i tak szybko nic nie peknie.

Ostatnia opcja jakbys byl w wawie to moge ci szybko ogarnac :)

Pozdrawiam.


Tu masz jeszczemanula z zdjeciami :)

http://anleitungen.team-dezent.at/g5_spiegelkappen.pdf
By stefan-16 -  14 paź 2010, 20:37
 -------
#30987
Witam, Musiałem wymienić lusterko w GTI, wiec zakupiłem na allegro zamiennik pomalowałem go i pod czas montażu nie miła niespodzianka, okazało się że zakupione lusterko nie pasuje bo różni się tym plastikiem co przylega do drzwi. Okazało się że jest mniejszy. Z tego co widziałem na allegro to chyba sa dwa rodzaje lusterek. I teraz moje pytanie czy da się jakoś przełożyć ten plastik co przylega do drzwi ze starego lusterka do tego zamiennika??
By pawsko -  28 gru 2012, 12:07
 -------
#89615
witam
tak jak w temacie a mianowicie wypalaja sie chyba diody w kierunkowskazie w lusterku bo bardzo słabo świaca chyba nawet tylko jedna, pytanie brzmi jak sie do tego zabrac żeby było prosto i bezboleśnie dla auta. trzeba wkład lusterka wyjmowac, ktos tam na forum załączył link do angielskiej strony ale tam słabo to widac co trzeba zrobić, może ktos z was juz to wymieniał?
By Sylwestro -  29 gru 2012, 19:59
 -------
#89701
wymontowanie:
- okleić taśmą górną krawędź obudowy lusterka
- wcisnąć szkło lusterka u dołu maksymalnie w obudowę tak aby u góry maksymalnie się wychyliło
- od góry wprowadzić mniej więcej do 1/4 wysokości luserka klin i podważyć - wkład jest na wcisk
- następnie odłączyć styki
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=292392" onclick="window.open(this.href);return false;
:D :D :D