Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By adek -  28 wrz 2015, 17:52
 łódzkie
#194226
michaelslay pisze:Podbijam :)

Spalił mi się lewy właśnie..

Czy kupuje sie same diody czy razem wkładkę z zewnętrznym plastikiem?

Dzięki!
Diody chyba są niewymienialne, albo lutowane jakoś - nawet ciężko do nich się dobrać. Najprościej cały moduł z plastikiem.
By adek -  29 wrz 2015, 11:44
 łódzkie
#194322
michaelslay pisze:
Dexter23pl pisze:dokładnie. cały migacz do wymiany. Jest sklejony. Może po prostu wtyczka nie łączy? u mnie są zardzewiałe i czasem muszę puknąć i działa :laugh:
Haha w sumie :D Zobacze- u mnie tak stopniowo zaczelo zanikac az umarło haha :)
U mnie było podobnie z prawym, okazało się że przerwał się kabel tuż nad pinem. Diody zapewne są sprawne, ale mogło zawieść coś albo w samym kierunku (lutowania czy inne łączenia) lub kostka/kable.
By michaelslay -  29 wrz 2015, 12:03
 małopolskie
#194324
Jakiś czas temu ktoś mi na parkingu składał to lusterko i chyba docisnął za mocno- jakoś po tym zaczęły dziać się jaja z tym kierunkiem, może coś się poluzowało :) rozbiorę to jutro. Koszt samego kierunku to 20-30 zł na allegro więc git.
By adek -  28 paź 2015, 21:54
 łódzkie
#198297
michaelslay pisze:wymienione, jedyny problem- mam wrażenie że ten kierunek świeci słabej niż prawy, jest opcja by szło tam troszkę mniej zasilania? Czy po prostu jak jest mniej niż to 13.5V to w ogóle te diody się nie zaświecą?
Diody zaświecą się nawet przy bardzo niskim napięciu - u mnie gdy jeden z kabelków zaczynał się odrywać kierunek najpierw praktycznie nie świecił - diody się tylko lekko żarzyły. Podejrzewam że u Ciebie w grę wchodzi fakt, że diody są mniej zużyte i świecą lepiej.
Awatar użytkownika
By FanciorS -  12 sty 2016, 23:10
 śląskie
#210039
Witam, lewy kierunkowskaz (od strony kierowcy) nie działa, chciałem zakupić nowy ale po wyszukaniu na allegro Oświetlenie -> Kierunkowskazy -> Golf V pokazują mi się te białe (przezroczyste) plastiki czy to już jest cały kierunkowskaz z żarówką?
Jeśli nie to gdzie taką żarówkę mogę zakupić i jak ją zamontować?

Pytam bo np. tutaj - http://allegro.pl/golf-v-jetta-passat-s ... 99008.html
jest napisane "Żarówka: nie ma w komplecie" więc już sam nie wiem :)

Z góry dziękuje za pomoc :)

_____________________________________________
proszę abyś korzystał z funkcji "szukaj" // moderator
Awatar użytkownika
By FanciorS -  13 sty 2016, 9:04
 śląskie
#210067
Dziękuje bardzo za pomoc, własnie takie odpowiedzi oczekiwałem :)
Jeśli chodzi o te dymione to w moim aucie średnio się sprawdzą, ze względu na to ze moja auto jest w bardzo jasnym kolorze srebrnym (perłowym) wiec chyba zwykłe białe będą jednak lepiej wyglądac :)