Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By krystek.l -  08 lis 2014, 19:38
#149867
Moja oprawka niestety nie przeżyła starcia z śrubokrętem :laugh:
a zdjęcie podpowiadające jak i gdzie to się rozbiera wpadło niestety zbyt późno hehe
dlatego dla potomnych wstawiam poglądowe zdjęcie by było mniej szkód przy wymianie żarówki :tooth:

Obrazek
Są tam trzy zatrzaski które trzymają plastik, Dwa są pomiędzy blaszkami które wystają (jeden w środku, a drugi wyżej po bokach) a ten trzeci jest tam gdzie ta strzałka widnieje...
Ogólnie nadal nie wiem jak to podważyć by tego plastiku nie uszkodzić... :tooth:
Czy zaczyna się od miejsca gdzie ta strzałka i lecimy dalej?
By Larry52 -  06 mar 2021, 15:02
 mazowieckie
#285376
Żarówka podświetlenia zapalniczki wymieniona i dalej oświetlenie ambilite nie trykczy. Trzeba ręcznie przełączyć włącznik świateł żeby zadziałało podświetlenie.
Ma ktoś jakiś pomysł?
By Larry52 -  06 mar 2021, 16:11
 mazowieckie
#285381
Była żarówka w podświetleniu gniazda zapalniczki spalona. Sprawdziłem bezpieczniki, czy prąd dochodzi do gniazda i oprawę. Wymieniłem i po odpaleniu podświetlenie na przekręconym pokrętle od świateł w pozycje światła mijania nie działa. Więc pytanie - czy prócz samej żaróweczki w oświetleniu gniazda zapalniczki może powodować jeszcze problem?
By Larry52 -  07 mar 2021, 13:56
 mazowieckie
#285405
A-R-T-U-R pisze:
07 mar 2021, 11:38
Oświetlenie ambiente działa dopiero na włączonych światłach mijania. Inaczej nie będzie działać.
To jest logiczne, chodzi mi o to ze na włączonych światłach mijania nie działa, pomimo wymiany żarówki od podświetlenia gniazda zapalniczki.
Pytanie - czy coś wiecej ma na to wpływ czy nie?
By seebst -  14 lis 2021, 17:50
 lubuskie
#287593
Z racji demontażu całego tunelu w plusie przy okazji chciałem sprawdzić, dlaczego nie za każdym razem świeci mi żarówka zapalniczki. Całe szczęście, że na potrzebę montażu przycisku od tpms kupiłem całą kompletną popielniczkę z golfa v i na spokojnie w domu zacząłem rozkminiać, w jaki sposób dobrać się do tej żarówki. Jednym słowem przeprawa przez mękę... na szczęście nic nie połamałem, ale z dobrą godzinę kombinowałem, jak to zdemontować. Żaróweczka kupiona na Orlenie, ale za 30 zł można kupić całą kompletną oprawkę wraz z żarówką, oryginalna... nieźle ktoś przekombinował z mocowaniem tej oprawki... ale nie o tym...
O ile w golfie V sam wkład popielniczki wychodzi bez najmniejszego problemu, tak w plusie na prawdę pojęcia nie mam, jak wyciągnąć ten wkład. Wprawdzie jest tam jakiś dzyndzel, ale czy go wciskając, unosząc czy naciskając... nic. Dlatego wrzucam parę zdjęć, może ktoś będzie miał jakiś patent na to.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tak z ciekawości... jak samo gniazdo zapalniczki wyjąć? Próbuję okręcać w lewo czy prawo, ale ani drgnie.