Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By krystek.l -  22 gru 2014, 7:55
#155551
Kurcze dzisiaj coś późno będę w domu... obawiam się że będzie już ciemno ale tyle lampką przebadam temat.
Tylko szybkie pytanie. Jak otworze maskę do góry to mi wycieraczki czasem nie zachaczą o krawędz maski jak zaczną chodzić? (Pytam dla pewności)
By krystek.l -  22 gru 2014, 18:39
#155650
Dobra sprawdziłem... :(
Sytuacja wygląda tak:
- przy odpalonym aucie i otwartej masce wycieraczki działają.
- przy odpalonym aucie, otwartej masce i odpiętej wtyczce z 2 brązowymi kablami (to jest napewno ta wiązka co idzie do zamykadła maski) nad lampą przednią od pasażera nic się nie dzieje, zero reakcji...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I co teraz?
By jootix -  22 gru 2014, 19:06
 podlaskie
#155654
Musisz zewrzeć te piny w wtyczce, co oznacza otwartą maskę. Nie masz problemów z kontrolką poziomu oleju? Skoro czujnik jest nie sprawny to powinna sie zapalić, a jedyny z sposobów na jej zniknięcie to otwarcie maski.
By krystek.l -  22 gru 2014, 19:16
#155656
kontrolka oleju mi się raz zapaliła bo ewidentnie było mało oleju :P ale ogólnie jest sprawna i wszystko gra

zaraz idę zerknąć w tą kostkę :) z/w

-------------------------------------

I wszystko jasne, a właściwie w 75% :-/
Przy zamkniętym aucie odłączyłem kostkę, wziąłem kabelek i włożyłem w 2 piny od tej wtyczki. Alarm się ponownie uzbroił, a po wyciągnięciu kabla syrena zaczęła wyć jak głupia... czyli mikrostyk szwankuje...?

No ale nic wykręciłem zamek maski z 3 śrub zdołałem go podciągnąć do góry ale prawa strona trzymała i to pewnie linka
ale nie wiedziałem jak wypiąć. A kostka jest zalana z kablami więc to chyba w całości jest... i wkręciłem z powrotem w to samo miejsce.
Coś mnie skusiło by pogrzebać trochę, zamknąłem auto przy otwartej masce (mrugnęło z sygnałem że uzbrojony), wcisnąłem języczek zamka maski i mrugnęły mi kierunki z sygnałem jak by uzbroił się ponownie alarm. Pogrzebałem tam w zamku i syrena zaczęła wyć.... Powtórzyłem tą sprawę i po wciśnięciu języka (zamknięciu maski??) ponownie się uzbroił a potem przy cudowaniu śrubokrętem zaczął wyć...
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 gru 2014, 20:54
 śląskie
#155680
no to masz popsuty zamek widocznie. albo się ten mikrostyk wysunął lub nie działa. Lub kabel urwany zaraz przy tym mikrostyku.
Jak zewrzesz ze sobą te dwa przewody co idą do zamka to powinna ci się zaświecić kontrolka ze maska otwarta.
By krystek.l -  22 gru 2014, 21:07
#155683
Zerknąłem jeszcze raz, złączyłem piny i wyskoczyła ładna czerwona kontrolka którą pierwszy raz widzę na oczy. Tam mam otwartą maskę hehehhe :yes:

Czyli zamek do dupy...? raczej z tym nic się nie da pewnie zrobić jak załatwić nowy z kablem?
By jootix -  22 gru 2014, 21:12
 podlaskie
#155685
Mikrostyk z zamka można wymontować, ale nie wiem czy taki dokupisz. Zapewne przy samym mikrostyku(obudowa zamka) ułamał się kabel, sprawdzałeś to? Jeżeli tak to wystarczy, ze uskubiesz troche plastiku z mikrostyku i przylutujesz kabel, potem zalej to sobie klejem.

Wyjmij zamek bo łatwo się go wyciąga, tylko pamiętaj na jakiej wysokosci jest zamontowany. Linke się rozpina z prawej strony na błotniku. Jak bedziesz miał problem to zaraz wrzuce Ci instrukcje.
Awatar użytkownika
By Manios -  22 gru 2014, 21:34
 pomorskie
#155704
jootix pisze:Proponuje na początku zajrzeć to tego mikrostyku, może warto naprawić i zaoszczędzić trochę kasy na kolejne mody.
Manios ile zapłaciłeś za sam mikrostyk w ASO? pewnie około 100
Nie pamiętam dokładnie ale coś ponad 80 złotych,
no i mój był, że tak powiem "totalnie nie naprawialny" dlatego zdecydowałem się na nowy.
By krystek.l -  22 gru 2014, 23:08
#155760
Zerkałem jeszcze raz ale nie widać by kable były naruszone, może pod izolacją coś się dzieje i jest naruszony kabel... a że nie chcę wielce cudować to wolę to wymienić na "sprawne" i spać spokojnie...
morales mnie nakierował na aukcję z zamkiem i mikrostykiem i właśnie kupiłem, trochę poczekam na kuriera i niebawem to wymienię... I wszystko będzie śmigać.

http://allegro.pl/zamek-rygiel-maski-do ... 71005.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak na razie dziękuję za liczny odzew w temacie, za porady i przede wszystkim za instrukcję jootix bardzo mi się przyda :naughty: punkciki lecą :super:

Jak coś będzie się jeszcze działo to dam znać i porobię parę fotek dla potomnych :PP
By krystek.l -  24 gru 2014, 14:00
#156069
Szwagry no i pozamiatane...

Dzisiaj przyjechał DHL i wręczył mi paczkę... otwieram a tam niespodzianka zameczek z mikrostykiem :yes:
Z tego zamka wymontowałem mikrostyk podłączyłem pod wiązkę, nacisnąłem blaszkę w nim (że niby maska zamknięta), zamknąłem auto i poczekałem dla pewności minutę na uzbrojenie się całkowicie alarmu...
Obrazek

Puściłem blaszkę i zaczęło wyć :threaten: no w końcu działa :laugh: hehehhe
Zmontowałem to z moim zamkiem, poprzykręcałem wszystko tak jak ma być, wytarłem ściereczką wszystko i gitara...

Odpaliłem auto i wyskoczyła piękna ikoneczka sobie na liczniku...
Obrazek

Także problem z głowy i dziękować za pomoc :friends: :super:

Ach bym zapomniał w moim starym mikrostyku kable są na swoim miejscu niepołamane wszystko okey, prawdopodobnie usterkę miał ten klikacz który wciskany jest przez blaszkę... na początku jak go wymontowałem to w ogóle nie było słychać tego kliknięcia w nim, teraz jak zacząłem się nim bawić to zaczął klikać ale nie chce mi się już tego sprawdzać czy działa czy nie i co go tam boli... :hmmm: