Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Budżak -  27 maja 2016, 17:08
 mazowieckie
#229399
Z doświadczenia podpowiem, że lepiej ori. Podróbki są w większości słabe (jakość wykonania i spasowanie). Choć słyszałem, że zamienniki Depo są w miarę dobrej jakości. Niech inni się wypowiedzą.
Awatar użytkownika
By jihaad -  27 maja 2016, 20:02
 dolnośląskie
#229414
Dexter23pl pisze:to zależało od rocznika. po ok 2006 były soczewkowe podobno słabiej świeciły ale ....
Chyba wcześniej były soczewki, a potem "zwykłe". Soczewki zawsze gorzej świecą.
By Zico -  18 sie 2017, 22:13
 pomorskie
#255878
Trochę odświeżę temat. Mam Golfa 5 (2004r, 1.9TDI) z Xenonami, ale bez halogenów (dziwne że jedno występuje bez drugiego). Na początku myślałem że było coś kombinowane przy zderzaku, ale nie znalazłem wychodzących kostek przy kratkach w zderzaku. Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Chcę założyć światła halogenowe (kupiłem już Kratkę/zaślepkę z wyjściem na halogen i oryginalne halogeny Hella z żarówką oraz tym co się ją wkłada od "Sylvania"). Nie mam tylko wiązki i nie wiem czy mam odpowiedni "Bordnetzsteurgerät" (On-board elecrical system) ? Jak sprawdzałem Boardz to u mnie ma on następujący nr: 1k0 937 049 T (pozostałe nr to pq35 h30 S0704) i jest marki bosh i w znalezionym temacie na tym forum: Link jest on "17 Byte Highend".
Obrazek
Czytając wszystkie poprzednie wiadomości z tego tematu wychodzi że Height można podłączyć halogeny, ale nie mam pewności czy go wymieniać dlatego tutaj napisałem licząc na pomoc. Z ciekawości zapytam ile kosztuje wiązka kabli do halogenów?
Pozdrawiam

ps. nie chcę doświetlać zakrętów tylko chcę podłączyć halogeny by działały.
By Zico -  18 sie 2017, 22:29
 pomorskie
#255880
Dziękuję Arturze za link. Po rozmowie telefonicznej usłyszałem że mam sprawdzić jaki mam Bordnetzsteurgerät. Znam nr ale nie wiem na jakiej stronie mogę się dowiedzieć czy mam odpowiedni moduł i jak do niego wpiąć wiązkę?..
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  18 sie 2017, 23:39
 śląskie
#255882
@Zico wychodzi że masz wersje z obsł halogenów co jest dziwne . może ktoś kiedyś wymienił bordneza.
1K0 907 049 T – 17 Byte Highend
Oraz do zamontowania halogenów potrzebujesz 4 sztuki kołków N90535301 lub byle jakich blaszek wymontowanych z elementów plastikowych auta.
By Zico -  19 sie 2017, 0:12
 pomorskie
#255884
@Dexter23pl
Dziękuję Panie Mariuszu za informację. To chociaż tyle dobrze że nie muszę kupować nowego. Reasumując powinno mi wystarczyć do dokupienia:
- kołki;
- kabelek za 90 zł, który chciałbym kupić od Ciebie
- czy jeszcze coś pozostaje mi do dokupienia lub podłączenie do komputera (np vcds)?

Co do bordneza to mój jest nie oryginalny czy przekładany (w sensie w tej wersji golfa 5 co ja mam czy taki bordneza nie występuje)?

ps. istnieje możliwość pokierowania laika jak i gdzie powinien wpiąć przewód gdy go kupie od Ciebie? Sukcesem będzie jak przeprowadzę wiązkę :naughty:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8