Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By fazeng -  15 lut 2013, 20:27
 -------
#92682
Witam mam mianowicie takie pytanie Czy Golfik 5 1.9Tdi BKC 105KM ma orginalnie doprowadzone przewody do halogenów z przodu jezeli auto ich nie posiada....Bo nie wiem czy mam kupować,czy ewentualnie montaż takiej instalacji jest trudny i nie popier.... cos w komputerze :D Dziekuje z góry za odpowiedzi i przepraszam ewentualnie za błachy temat :wink:
Awatar użytkownika
By Jaro -  15 lut 2013, 20:43
 śląskie
#92683
Przewodów napewno nie ma.
Sama instalacja jest banalna, nie wiem jaką wersje masz auta, ale ja oprócz przełącznika itd musiałem jeszcze borda wymienić, bo nie obsługiwał halogenów :( więc sprawdź to sobie za wczasu :wink:
Pozdro
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  15 lut 2013, 21:21
 śląskie
#92684
znając produkty VW pewnie bord nie ma w obsłudze halogenów.
Trzeba kupić inny model komputera oraz włącznik i dorobić wiązkę pod swiatełka

tu kolega ma tanio taki sterownik pod halogheny bez zbędnych bajerów
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=36&t=6915" onclick="window.open(this.href);return false;
a tu filmik co on potrafi http://www.youtube.com/watch?v=23S8pY9EElc" onclick="window.open(this.href);return false;
By Zordon -  20 sty 2014, 0:37
 -------
#116709
Kupiłem golfa, który nie posiada halogenów i właśnie rozmyślam, by je dorzucić do wyposażenia. Wydaje mi się, że będę potrzebował pomocy, aby nic nie skopać czy zabrać się za robotę i żeby nie okazałoby się, że czegoś mi brakuje... Dlatego poprosiłbym kogoś, kto ma już doświadczenie albo przynajmniej jakiekolwiek pojęcie, o kompletny rozpis części, które będę potrzebował, aby podłączyć oświetlenie.
Interesowałoby mnie ustawienie halogenów na opcję doświetlania zakrętów, więc nie wiem czy to będzie miało jakiś wpływ na wybór części.
Z góry dzięki za odp :)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  20 sty 2014, 0:42
 małopolskie
#116710
halogeny - 1 komplet
przełącznik świateł z opcją halogenów - 1 sztuka
wiązka łącząca wszystko do kupy - 1 komplet
bordnetz obsługujący opcję halogenów i ewentualnie doświetlania zakrętów i opcji lamp dziennych - 1 sztuka

zapraszam do Krakowa :)
By _Dominik_ -  20 sty 2014, 21:02
 podkarpackie
#116844
Też chciałbym się za to zabrać tylko zastanawiają mnie jakie to są koszty. Wiadomo, że ceny są różne (czasem można coś kupic okazyjnie itp ) ale tak mniej więcej.
Krzycho pisze: zapraszam do Krakowa :)
A, że do krakowa mam niedaleko, czasami tam bywam to i dał bym zarobić :)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  20 sty 2014, 22:16
 dolnośląskie
#116865
_Dominik_ pisze:Też chciałbym się za to zabrać tylko zastanawiają mnie jakie to są koszty. Wiadomo, że ceny są różne (czasem można coś kupic okazyjnie itp ) ale tak mniej więcej.
poszukaj na allegro albo rzuc temat na forum. Moze ktos akurat bedzie mial
Kratki i halogeny np - http://m.allegro.pl/przedmiot,halogeny- ... 45773.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiazka - pytaj Krzycha
Bordnetz tak aby wszystko mozna bylo aktywowac - 170
Wlacznik - 50
Robocizna - pytaj Krzycha
Ostatnio zmieniony 20 sty 2014, 22:27 przez A-R-T-U-R, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  20 sty 2014, 22:26
 dolnośląskie
#116867
_Dominik_ pisze:Będę potrzebował to co napisał A-R-T-U-R ponieważ nic nie mam. A jest możliwość używania tych świateł jako świateł "dziennych"?
Tak ale wszystko zalezy jakiego masz bordnetza. Przerabialem ten temat na samym poczatku :)
Sprawdz najpierw model bordnetza. Jesli bedzie za slaby to warto od razu wejsc w 30 highline - koszt ok 170 zl
Awatar użytkownika
By Krzycho -  20 sty 2014, 22:26
 małopolskie
#116869
o ile Twój bordnetz to obsługuje to tak a jak nie to + ok 200 pln za bordnetza w wersji HL a reszta części ok 300pln - 500pln
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8