Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  04 lut 2015, 20:55
 pomorskie
#164436
sebek1993 pisze:dzięki Panowie :)
czyli od żarówek idzie po dwa kable plus i minus od jednej żarówki i drugiej, plusy pewnie trzeba zlutować razem i gdzieś podłączyć tylko gdzie? natomiast minusy które idą od żarówek podłączyć do masy gdzieś koło zderzaka dobrze mówię? elektryk ze mnie żaden, kompletnie zielony jestem dlatego chciałbym żebyście mi wytłumaczyli :)
nie chce dawać tego do kogoś żeby mi to zrobił tylko sam bo wtedy jest chociaż satysfakcja :D
Kolega Cr33D podał przykład podłączenia halogenów w oparciu o przekaźnik. Czym to się różni od podłączenia przez Bordnetz, możesz przeczytać w pokrewnym temacie na forum Tourana, ewentualnie coś może wyciągniesz stąd.
Awatar użytkownika
By Cr33D -  04 lut 2015, 21:03
 spoza Polski
#164440
sidewinder3 pisze:
sebek1993 pisze:dzięki Panowie :)
czyli od żarówek idzie po dwa kable plus i minus od jednej żarówki i drugiej, plusy pewnie trzeba zlutować razem i gdzieś podłączyć tylko gdzie? natomiast minusy które idą od żarówek podłączyć do masy gdzieś koło zderzaka dobrze mówię? elektryk ze mnie żaden, kompletnie zielony jestem dlatego chciałbym żebyście mi wytłumaczyli :)
nie chce dawać tego do kogoś żeby mi to zrobił tylko sam bo wtedy jest chociaż satysfakcja :D
Kolega Cr33D podał przykład podłączenia halogenów w oparciu o przekaźnik. Czym to się różni od podłączenia przez Bordnetz, możesz przeczytać w pokrewnym temacie na forum Tourana, ewentualnie coś może wyciągniesz stąd.
sidewinder tam są chyba oba sposoby opisane w zależności od tego jakiego borda masz, bynajmniej tak jest napisane na wstępie :) nie zagłębiałem się jeszcze bo narazie halogeny zeszły na drugi plan ... i czekają na wymianę zderzaka :D
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  04 lut 2015, 21:10
 pomorskie
#164445
Cr33D pisze: sidewinder tam są chyba oba sposoby opisane w zależności od tego jakiego borda masz, bynajmniej tak jest napisane na wstępie :) nie zagłębiałem się jeszcze bo narazie halogeny zeszły na drugi plan ... i czekają na wymianę zderzaka :D
Prawda, nawet na pierwszej stronie jest napisane:
The first step is to identify the components in the car and to determine whether the car
has the necessary equipment to support fog lights. If not, an alternative solution using a relay
is detailed. Both the standard installation and the installation with a relay are covered
in this document.
Jakoś wpadły mi w oko tylko fragmenty z przekaźnikiem :fluff:
Swoją drogą ładny elaborat na 18 stron gościu napisał...
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  09 kwie 2015, 16:40
 dolnośląskie
#173258
sebek1993 pisze:Witam, mam sterownik BORDNETZ 3C0937049AH i jak wejde w kodowanie to nie mam w ogóle możliwości zainstalowania świateł przeciwmgielnych a chyba powinno być w tej wersji sterownika prawda?
3C0 937 049 AH (3C0937049AH) – 30 Byte – Medium może nie obsługiwać halogenów
halogeny obsługuje bord w wersji HIGH, a jak chcesz doświetlanie zakrętów przez halogeny to wersja high 30 byte. Polecam lekturę http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=53&t=4493
Awatar użytkownika
By sebek1993 -  09 kwie 2015, 17:12
 lubelskie
#173260
A-R-T-U-R pisze:
sebek1993 pisze:Witam, mam sterownik BORDNETZ 3C0937049AH i jak wejde w kodowanie to nie mam w ogóle możliwości zainstalowania świateł przeciwmgielnych a chyba powinno być w tej wersji sterownika prawda?
3C0 937 049 AH (3C0937049AH) – 30 Byte – Medium może nie obsługiwać halogenów
halogeny obsługuje bord w wersji HIGH, a jak chcesz doświetlanie zakrętów przez halogeny to wersja high 30 byte. Polecam lekturę http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=53&t=4493
o doświetlaniu wiem że ma highline, wcześniej mi mówiono że mój 30 byte Medium powinien obsługiwać dlatego pytam bo może ktoś ma i obsługuje a u mnie jest coś nie tak bo w końcu same halogeny w 30 byte powinny być...
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  09 kwie 2015, 18:31
 zachodniopomorskie
#173267
Ja miałem medium i po założeniu xenonów awaryjnie żeby nie było stroboskopa założyłem niższy 23 bitowy highline i tam był już xenon i p-mgielne których nie było w medium, mimo ze 23 bitowy był starszy. Tak przejeździłem rok. Teraz dokładam p-mgielne i chce doświetlanie zakrętów i żeby Ledy nie mrygały wiec u Tajpeja zamówiłem 3C8 highline, z tego co wiem to medium nie maja xenonów i p-mgielnych.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 kwie 2015, 19:37
 pomorskie
#173272
sebek1993 pisze:Witam, mam sterownik BORDNETZ 3C0937049AH i jak wejde w kodowanie to nie mam w ogóle możliwości zainstalowania świateł przeciwmgielnych a chyba powinno być w tej wersji sterownika prawda?
Obrazek Uploaded with fotem.pl
Obrazek Uploaded with fotem.pl
a próbowałeś binarnie czy przyjmuje kodowanie 10111001?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  27 gru 2015, 12:44
 zachodniopomorskie
#206984
Trochę odgrzebię temat, ostatnio widziałem Jette MK5, która miała przeciwmgielne jak Passat B7 i super doświetlały zakręty- nie jak u nas tylko wizualny efekt. Miałem okazję się przejechać i świeciły jak w B7. Czy ktoś kojarzy czy było to w ori lub pasuje z innego modelu, czy zostaje jak tu tylko alli?

http://www.aliexpress.com/item/New-Styl ... eb201560_1

Nawet nieźle to wygląda, tylko chodzi mi o wersje bez ledów jak niżej, tylko na tym ogłoszeniu widać jette z tymi przeciwmgielnymi

http://www.aliexpress.com/item/LED-FRAM ... eb201560_1
By krystek.l -  04 mar 2016, 18:21
#218423
Wpadł mi wczoraj halogen od motoru nr: 7 709 430 (63127709430) na żarówkę H11, i jako że jest to halogen to piszę tutaj :oczko:
(jeśli zła tematyka to proszę o przeniesienie :P )
Chcę go wykorzystać jako dodatkowe oświetlenie do auta i garażu.
I teraz najważniejsze pytania, jako że nie jestem specjalistą w sprawach elektryki...

Jak to zrobić bym mógł podłączyć to pod gniazdko zapalniczki w bagażniku? Co potrzebuję?
Oraz jak wykąbinować to bym mógł podłączyć ten halogen pod domowe gniazdko w garażu?
Zrobiłbym sobie 2 przejściówki z długim kablem :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 mar 2016, 21:49 przez krystek.l, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8