Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Kamil1986 -  13 mar 2013, 14:34
 -------
#94147
Witam wszystkich,
Mam mały problem a w związku z nim parę pytań.
Wyskoczył błąd ABS, ESP, po podłączeniu komputera wyszło, że do wymiany lewy czujnik ABS w przodzie. Czy jak wyskoczy taki błąd to możliwe żeby wspomaganie kierownicy działało na pół gwizdka? Mam wrażenie, że jest odczuwalny opór, kontrolka od wspomagania nie świeci.
A tak w ogóle czy przy zapłonie powinna się świecić na parę sekund kontrolka od wspomagania kierownicy? Bo u mnie nic takiego nigdy nie świeciło a wspomaganie działało bez zarzutów, dopiero teraz po błędzie ABS, ESP wspomaganie działa dużo gorzej ale też żadna kontrolka się nie świeci od wspomagania. Golf V 1,9 TDI 105 KM, BLS
By Kamil1986 -  14 mar 2013, 14:36
 -------
#94199
Czy może mi ktoś jeszcze pomóc w sprawie tej kontroli?
I czy przy uszkodzeniu ABS/ESP wspomaganie może działać słabiej?
Odczyt VAG, uszkodzony czujnik lewy przód.
Do mechanika na wymianę jestem umówiony dopiero na następny tydzień.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  14 mar 2013, 20:45
 śląskie
#94224
może się przestawiła wartośc wspomagania w sterowniku...?
Wejdź i sprawdź jaka jest wpisana. Ja ustwawiłem sobie na chyba 9 i jest spoko. bo przy ok 11 to juz było za bardzo nie naturalnie ;) wrażenia jak by auto było na podnośniku .
By Kamil1986 -  14 mar 2013, 20:55
 -------
#94225
Dzięki za pomoc. A czy kolega Krzychu mógłby powiedzieć czy u niego po przekroczeniu kluczyka w pozycje zaplonu zaświeca sie na chwile czerwona kontrolka wspomagania? Mam ten sam silnik BLS.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 mar 2013, 21:07
 małopolskie
#94228
hmmmm szczerze jakoś czerwona kontrolke wspomagania to ja tylko widzę jak coś grzebie przy wspomaganiu a tak to chyba na 99% nie widze...
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  14 mar 2013, 21:43
 śląskie
#94233
A może odłącz akumulator na 5 minut i podłącz znowu.
Przekręć kluczyk i sprawdź czy świeci się na czerwono wspomaganie a potem na żółto
Będzie wiadomo czy kontrolka dobra choć tam jest dioda i by sie nie spaliła ale może cos ktoś namieszał wcześniej.
By dziadol -  17 mar 2013, 9:18
 kujawsko-pomorskie
#94366
U mnie także po przekręceniu stacyjki zapala się kontrolka od wspomagania na czerwono i po sekundzie gaśnie...Tak ma być...
Natomiast kilkanaście dni temu padła mi bateryjka....Auto nie chciało odpalić...Po podpięciu po kablach odpaliłem i świeciła się kontrolka od wspomagania cały czas na czerwono i świeciła się kontrolka od ESP....Na postoju przekręciłem koła na maxa w lewo, potem w prawo, taksamo koła na maxa w lewo ikawałek przejechałem, potem koła na maxa w prawo i kawałek przejechałem...Potem kilkadziesiąt metrów jazdy prosto i wszystko OK...Wspomaganie działa i kontrolka zgasła oraz kontlolka ESP zgasła...

Pozdro.....
By dziadol -  13 kwie 2013, 16:11
 kujawsko-pomorskie
#96040
Witam serdecznie i przepraszam za brak edycji posta....

Następną bolączką mego gofera która pojawiła się teraz to problem z ABS/ESP....

Pali się po odpaleniu auta na pomarańczowo...Jak wyłącze auto i włącze to pali się tylko lampka na pomarańczowo od ABS...i po przejechaniu kilku metrów gaśnie....Wszyustko OK ale jadąc dalej po kilkuset lub kilku kilometrów ponownie zapala się na pomarańczowo lampka od ABS/ESP i tak bez końca....Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego z padniętym akumulatorem....Narazie nie kupowałem nowego bo auto odpala bez problemu tylko rano zawsze zeruje dane z FIS...l/100, czas jazdy, itp.....Miałem zamiar zaopatrzyć się dopiero na zime.....

Wracając do ABS/ESP panowie jakie macie propozycje...Wiem najpierw komp lecz nie mam kiedy i gdzie podjechać.....Dopiero kazego dnia pod wieczór jestem wolny z autem.....a wtedy nikt nie pracuje...

Mam jeszcze problem ze stukami w kole ale serwis stwierdził, ze to początek przegubów, więc narazie śmigam dalej, tak jak śmigam dalej z lekko wyjącą skrzynią biegów....

Pozdro....
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 kwie 2013, 10:56
 małopolskie
#96089
Jak nie masz czasu wczesniej podjechac na serwis to sobie kup kabel... Do odczytu bledow nie trzeba byc "fachowcem"...
Jak nie odczytasz blędów to stawianie diagnozy to tak jak....
By edzio -  14 kwie 2013, 11:00
 kujawsko-pomorskie
#96090
Kamil1986 pisze:Witam wszystkich,
Czy jak wyskoczy taki błąd to możliwe żeby wspomaganie kierownicy działało na pół gwizdka? Mam wrażenie, że jest odczuwalny opór,
możliwe,że tak będzie się zachowywać,gdy kręcisz powoli kierownicą nie odczówasz oporu,dopiero jak kręcisz szybciej energiczniej to stawia opór..Uszkodzony esp ,to brak info z czujnika kąta skrętu i wspoma chodzi w trybie awaryjnym.Napraw abs ,zrobisz jazdę próbną i wróci do normy.
By Kiler -  14 kwie 2013, 13:15
 wielkopolskie
#96103
dziadol pisze:akumulatorem....Narazie nie kupowałem nowego bo auto odpala bez problemu tylko rano zawsze zeruje dane z FIS...l/100, czas jazdy, itp.....Miałem zamiar zaopatrzyć się dopiero na zime.....
generalnie to zima właśnie się skończyła . chyba ze masz na myśli przyszła zimę :D
A jeśli auto dobrze odpala to przyczyn zerowania się kompa szukałbym zupełnie gdzie indziej . nawet kiedyś CHYBA widziałem temat o takim problemie ale nie jestem wstanie go teraz znaleźć
By dziadol -  15 kwie 2013, 12:29
 kujawsko-pomorskie
#96177
Witaj....@Kiler

Tak miałem na myśli przyszła zimę......

Twierdzisz, że zerowanie nie ma nic wspólnego z akumulatorem....???
Tak się dzieje od czasu pełnego rozładowania bateryjki co doprowadio,że wcale nie szło auta odpalić.
Po odpaleniu i naładowaniu bateryjki tak się zaczęło dziać...Mniemam,że to przy słabym prądzie rozruchowym tak się dzieje....Oczywiście zawsze rano.....Potem cały dzień jest OK....

Ale tym się nie przejmuje mam problem z ABS/ESP co się palą na pomarańczowo....Cały czas pali się ESP a ABS gaśnie i po kilkuset metrach przejechania zapala się na pomarańczowo ABS....Koledzy podpowiadają, że to sterownik pada...MASAKRA. Także od wczoraj po naładowaniu akumulatora dodatkowo pali się na pomarańczowo lampka o wspomagania....Nie wiem co o tym myśleć.....

AAAAAAAaaaa pisałem także o stukaniu w zawieszeniu lub kole....Padło na walnięty a raczej początek padaniu przegubu, także nie jestem całkowicie przekonany bo te w/opisane problemy pojawiły się właśnie zaraz po występujcych stukach....
Pisałem także, że byłem w servisie, bujali autem przegladali i nic nie stwierdzili....

Pozdo.....