Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By dam_woj -  07 maja 2013, 17:31
 -------
#97719
Witam. Mam taki problem w moim GolfiE V zdaza sie cos takiego raz u mechanika i wulkanizatora zostawili kluczyki w stacyjce i sie sam zamknoł!! mam do poł roku i to sie tylko dwa razy zdarzylo. Wiecie moze dlaczego ?? prosze o jakies porady
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  16 lis 2017, 22:04
 zachodniopomorskie
#259005
Witam panowie od czasu kiedy wymieniłem mechanizm szyby od kierowcy zamek centralny często się zamyka nawet jak kluczyk włożę do stacyjki , często bagażnik jest zamknięty gdzie reszta drzwi jest otwarta wcześniej nigdy nic takiego się nie zdarzało . Boje się że wkoncu zamknie mi kluczyki pozostawione w środku może odłączenie na chwilę Aku pomoże co i wszystko wróci do normy co myślicie ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  25 lis 2017, 22:23
 pomorskie
#259407
Paweldaniel pisze:
25 lis 2017, 16:27
A teraz do tego zauważyłem że przy otwieraniu drzwi nie zapala się lampka u góry w samochodzie ale tylko od strony kierowcy , co może być przyczyną czy ktoś miał już taki problem ?
a brzęczek świateł brzęczy jak wychodzisz z auta a nie zgasisz świateł? To objaw uszkodzonego mikrostyku zamka drzwi
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  26 lis 2017, 11:57
 zachodniopomorskie
#259413
Chodzi o to że po wymianie mechanizmu szyby od kierowcy samochód często zamyka mi centralny zamek tak jak by nie widział wogole tych drzwi tak miałem wcześniej jak otworzyłem z pilota samochód a nie otworzyłem drzwi kierowcy to po czasie się zamykał a teraz dzieje się tak nawet jak otworze drzwi kierowcy to po chwili się zamknie cały zamek no i nie zapala mi się oświetlenie wewnętrza jak otwieram drzwi od kierowcy , ktoś może miał podobny problem , boje się że wkoncu zamknie mi z kluczykami w środku a drugich nie mam .
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 lis 2017, 14:26
 śląskie
#259416
Masz opcje;
1 wymiana zamka
2 rozebranie zamka i wymiana tylko mikrostyku od info o stanie zamka
3 jeśli jest zrobiony tak samo jak w 8P audi to tam wyciera się plastik co dzynks mikrostyku po tym się porusza to słaby temat do naprawy.
4 wykodowanie vcds-em opcji w komforcie zamykania po nie otwarciu drzwi.

sprawdź stan przewodów w gumowej harmonice czy nie są połamane.
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  01 gru 2017, 20:39
 zachodniopomorskie
#259631
Powiedzcie mi jak wygląda mikrostyk w zamku i jak go wymienić .

Dodano po 15 godzinach 19 minutach 34 sekundach:
Panowie dzisiaj znalazłem trochę czasu więc chciałem znaleźć co jest nie tak z tym zamkiem i zauważyłem że jeżeli dotknęłem zamka palcem to światło się zapaliło i na kompie pokazało otwarte drzwi ale jak zabrałem palca to znów zgasło czy to znaczy że mikrostyk jest walnieny i czeka mnie wymiana zamka a jeżeli tak czy wystarczy kupić np na allegro i zamontować i po sprawie .
Awatar użytkownika
By Cimek -  05 gru 2017, 9:23
 opolskie
#259757
[codede]No możesz jeszcze tapicerkę i policzyć ile kabli idzie do zamka. Jak masz zdekodowany VIN i wiesz o wszystkich naprawach, to zobaczysz w etka numery. Ogólnie to w mk5 występowały (CHYBA) tylko 9pin :hmmm: sprawdzę w etka czy coś wie na ten temat.

3D1837015AP jako najnowszy numer. Nie podaje innych (wszystkie numery mają 9pin, nie licząc anglików). Czyli możesz brać ten z aukcji :ok: