Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  28 sty 2015, 23:13
 warmińsko-mazurskie
#163451
W golfie jest czujnik deszczu i zmierzchu razem, tak samo w innych autach,
Odpowiedzialny za właczanie świateł mijania jest czujnik zmierzchu, to też zależy jak jest ustawione w kodowaniu tego czujnika, bo mozna ustawić żeby właczał się wcześniej niż inne auta ( ale to też zalezy od wersji czujnika jak nowszy do idzie ustawić kiedy maja sie światła właczyć ) a czujnik deszczu jest po to, żeby same załączyły się wycieraczki jak deszcz zacznie padać.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  29 sty 2015, 8:22
 pomorskie
#163480
zbyńo.ko pisze:W golfie jest czujnik deszczu i zmierzchu razem, tak samo w innych autach,

nie nie przyjacielu :) w innych autach mozna spotkać sam czujnik zmierzchu np. w Skodzie nazywa się to EASY LIGHT ASSISTANT tj. sam czujnik zmierzchu a RAIN-LIGHT ASSISTANT to czujnik zmierzchu i deszczu,
Awatar użytkownika
By lemonka -  29 sty 2015, 9:22
 warmińsko-mazurskie
#163487
Mi tylko chodziło o fakt ze skoro czujnik deszczu jest razem zmierzchu to jak pada to jak czunik deszczu powinien to uchwyć i przelaczyć na mijania. Ale tak nie jest :) To juz wiem dlaczego inne auta fabryczne jeżdżą na dziennych jak pada w dzien.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  29 sty 2015, 10:47
 dolnośląskie
#163507
lemonka pisze:Mi tylko chodziło o fakt ze skoro czujnik deszczu jest razem zmierzchu to jak pada to jak czunik deszczu powinien to uchwyć i przelaczyć na mijania. Ale tak nie jest :) To juz wiem dlaczego inne auta fabryczne jeżdżą na dziennych jak pada w dzien.
Od tego jest glowa...i zalezy jak pada...
Samoloty tez moglyby same latac ale ktos myslacy jest potrzebny
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  29 sty 2015, 13:52
 warmińsko-mazurskie
#163541
Mettenoos pisze:zbyńo.ko napisał(a):
W golfie jest czujnik deszczu i zmierzchu razem, tak samo w innych autach,



nie nie przyjacielu w innych autach mozna spotkać sam czujnik zmierzchu np. w Skodzie nazywa się to EASY LIGHT ASSISTANT tj. sam czujnik zmierzchu a RAIN-LIGHT ASSISTANT to czujnik zmierzchu i deszczu,
Kurcze nie wiedziałem, :fluff: że jest trochę inaczej w nowszych autach :oops: :hi:

U nas w Bordnetz jest RLS - czujnik deszczu i zmierzchu, po angielsku Rain Light Sensor w skrócie często RLS
Obrazek
lemonka pisze:Mi tylko chodziło o fakt ze skoro czujnik deszczu jest razem zmierzchu to jak pada to jak czujnik deszczu powinien to uchwyć i przelaczyć na mijania.
To też zależy jak mamy ustawione kodowanie, tak jak napisałem. Wiadomo jak pada to się zachmurza i sie ciemno robi, wtedy czujnik zmierzchu to wyłapuje i załącza światła mijania,
Ja na początku miałem tak kiepsko ustawione :( kurcze jechałem już pod wieczór już ciemnawo było, a ja na dziennych, ludzie pewnie sobie pomyśleli co za gość, jak on jeżdzi :tooth: ale na drugi dzień posiedziałem i przestawiłem czujnik zmierzchu inaczej :) Teraz przełącza z dziennych na mijania elegancko, trochę się ściemnia i Ok, już nie wspomnę jak jest zachmurzone, czy taka zgniła pogoda-ponuro to sie pala mijania :)
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  29 sty 2015, 14:11
 warmińsko-mazurskie
#163545
Ja mam tak ustawione przy czujniku AH
Obrazek
Obrazek
tu już nie pamietam jak jest oryginalnie ustawione,w 2 bajcie ( 30 chyba było :unsure: ) bo jak zmienimy na własne kodowanie( u mnie 12 ) w 2 bajcie to wtedy w bicie 0-7 nie ma nic, a wcześniej coś było, rozwijała się ta linijka, nie pamiętam :(
Obrazek
Obrazek
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18