Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By michalka -  18 kwie 2015, 12:14
 podlaskie
#174357
Witam,

mam u siebie zamontowany chiński czujnik zmierzchu od roku. Dzienne - pn. ameryka i natężenie zmniejszone na 50%. Wszystko dobrze działało, czyli jak było ciemno, czy tunel zapalały się od razu (ułamek sekundy) wszystkie światła (przód 100%, podświetlenie, tył itd.). Niedawno zmieniłem bordnetz na 30 - bit, żeby obsłużył doświetlanie zakrętów. Wszystko niby działa tak samo, z jedna różnicą; przełączanie na światła mijania odbywa się z opóźnieniem tzn. zapalają się pozycyjne, i po sek. dopiero włączają się mijania, co wygląda w realu, że najpierw gasną mi światła dzienne, zapalają się pozycyjne i dopiero włączają się mijania. Moment przełączania jest bardzo wydłużony w czasie. Na starym bordzie tego nie było. Czy w nowym może trzeba przestawić czas przełączania, może da się to jakoś przyspieszyć? Nie wiem czy jest taka możliwość w ogóle. Czy ktoś pomoże?

Pzdr
By michalka -  18 kwie 2015, 12:35
 podlaskie
#174359
A możesz napisać co dokładnie mam zrobić?

Jak go kupiłem to podłączyłem pod włącznik i tyle. I do czasu wymiany wszystko działało.
Dodam tylko, że nie mam oryginalnego czujnika zmierzchu, tylko ten, który podłącza się do przełącznika z funkcją auto i kabelek z czujnikiem na podszybiu.
By michalka -  18 kwie 2015, 12:44
 podlaskie
#174362
Ok, pokrętło to jest aktualnie odkręcone na max. i tak zawsze było. Do tej pory byłem przekonany, że tym pokrętłem regulujemy "czułość" czujnika, czy się mylę..

Problemem nie jest moment przełączania (tunel, czy zmrok) na światła mijania, tylko to że po wymianie borda to przełączanie trwa o wiele dłużej niż poprzednio.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2015, 12:51 przez michalka, łącznie zmieniany 1 raz.
By michalka -  18 kwie 2015, 13:00
 podlaskie
#174364
michalka pisze:
Problemem nie jest moment przełączania (tunel, czy zmrok) na światła mijania, tylko to że po wymianie borda to przełączanie trwa o wiele dłużej niż poprzednio.
Wygląda to tak, jakby się zastanawiał co zrobić.. :hmmm: i dopiero włącza światła.
Spróbuje pokręcić, odłączę go i podłącze na nowo, coś pokombinuje.
By michalka -  18 kwie 2015, 17:21
 podlaskie
#174383
A-R-T-U-R pisze:musisz popróbować. bord nie ma tutaj nic do rzeczy

Zrobiłem wszystko co mi tylko przyszło do głowy.
Kręciłem pokrętłem, odłączyłem całkiem czujnik i ponownie podłączyłem, przełączałem jp1 i jp2 na wszystkie strony w każdej kombinacji i nic to niestety nie dało. Jest jak było. Mówisz, że bord nie jest tutaj winien, ale jednak od tego momentu zaczęło wariować. W poniedziałek podjadę do elektryka, który mi to montował i kodował i będę sprawdzał. Może jest tam coś zaznaczone/włączone co nie powinno być (czujnik deszczu/zmierzchu, ksenony.. :?: ) i powoduje jakiś błąd. Wymyślam już, ale denerwuje mnie to jak to teraz działa.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  18 kwie 2015, 17:31
 dolnośląskie
#174385
michalka pisze:
A-R-T-U-R pisze:musisz popróbować. bord nie ma tutaj nic do rzeczy

Zrobiłem wszystko co mi tylko przyszło do głowy.
Kręciłem pokrętłem, odłączyłem całkiem czujnik i ponownie podłączyłem, przełączałem jp1 i jp2 na wszystkie strony w każdej kombinacji i nic to niestety nie dało. Jest jak było. Mówisz, że bord nie jest tutaj winien, ale jednak od tego momentu zaczęło wariować. W poniedziałek podjadę do elektryka, który mi to montował i kodował i będę sprawdzał. Może jest tam coś zaznaczone/włączone co nie powinno być (czujnik deszczu/zmierzchu, ksenony.. :?: ) i powoduje jakiś błąd. Wymyślam już, ale denerwuje mnie to jak to teraz działa.
:hmmm: a kodowal cos jak zmienial borda? Nie ma zadnych bledow?
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  18 kwie 2015, 21:29
 warmińsko-mazurskie
#174418
Kurcze, na pewno coś jest tak mi się wydaje w 09-Centr,elektr. w adaptacji zmniejszenie - zwiększenie czasu zapalania się halogenów przy doświetlaniu zakrętów, :oczko: bo kiedyś się bawiłem kompem w adaptacjach i coś takiego było :)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  18 kwie 2015, 21:57
 dolnośląskie
#174421
zbyńo.ko pisze:Kurcze, na pewno coś jest tak mi się wydaje w 09-Centr,elektr. w adaptacji zmniejszenie - zwiększenie czasu zapalania się halogenów przy doświetlaniu zakrętów, :oczko: bo kiedyś się bawiłem kompem w adaptacjach i coś takiego było :)
Ale tutaj chodzi o opóźnienie zapalania się świateł a nie doświetlania zakrętów
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18